TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-09 19:49:00 KOTOR II

Dziś prezentujemy kolejny, szósty już fragment Kronik Starej Republiki, będących wprowadzeniem do gry KOTOR II: The Sith Lords.
Wcześniejsze części dostępne są pod linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi

Kroniki Starej Republiki

Część VI: Wojna Sithów
Okres czasowy: 3.996 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Wojna Sithów

Dwie mroczne siły połączyły się, siejąc zniszczenie w całej galaktyce. Lordowie Sithów: Exar Kun i Ulic Qel-Droma zjednoczyli swe siły. Kun rozpoczął nawracanie słabych umysłem studentów Jedi na planecie Ossus, przedstawiając się im jako prorok. Wiedząc, że wiekowy bibliotekarz - Odan-Urr, trzyma gdzieś oryginalny holokron Sithów, używany przez Nagę Sadowa tysiąc lat wcześniej, Kun zabił go i zabrał artefakt. Gdy młodzi Padawani odkryli to, Exar oznajmił im, że poświęcenie było konieczne, by mógł uzyskać jeszcze większą wiedzę. Wraz z neofitami wrócił następnie do Świątyni Massassów na Yavinie 4, gdzie zaślepił ich umysły za pomocą magii Sithów, a także wyznaczył ucznia Jedi Crado na swego dowódcę.

Tymczasem Ulic Qel-Droma rozpoczął wojnę. Zebrawszy wojska Krathów przygotował się ataku na Coruscant, w nadziei, że uda mu się przejąć władzę. Lojalni Jedi, w tym Nomi Sunrider, Cay Qel-Droma, Tott Doneeta oraz mistrzowie Vodo-Siosk Baas i Thon połączyli swe siły, zażegnując niebezpieczeństwo. Ulic został pojmany i doprowadzony przed Wielki Senat, gdzie miał odpowiedzieć za zdradę Republiki. Nomi i Cay poprosili o wyrozumiałość i łagodny wymiar kary, Ulic jednak odrzucił łaskę. W tym czasie mistrz Vodo wyczuł swego zagubionego ucznia - Exara Kuna. Chwilę później Exar wkroczył jak gdyby nigdy nic do sal Senatu i zahipnotyzował jego prezydium. Vodo próbował stawić czoła Kunowi, ale przegrał tę walkę. Kun zabrał więc Ulica i opuścił budynek Senatu, by powrócićna Yavin.

W tym momencie wojna rozgorzała na nowo. Coraz więcej Jedi zaczęło ginąć w bitwach, gdy Kun zwolnił swe kohorty oddane Ciemnej Stronie. Crado próbował nawet uśmiercić Mistrza Thona, ale nie udało mu się to. Powrócił więc na Yavin 4, gdzie poprosił o kolejną szansę wykazania się. Kun kazał mu odnaleźć i sprowadzić potężną broń Sithów z flagowego okrętu Nagi Sadowa. Została ona użyta by wywołać burzę gwiezdną, która unicestwiła cała gromadę Kron. Ale Crado, podobnie zresztą jak i Aleema, przesądzili swój los, w momencie, gdy odpali tę broń. Fala uderzeniowa przeleciała przez galaktykę, sięgnęła aż do planety Ossus niszcząc Bibliotekę Jedi z tysiącami artefaktów i materiałów szkoleniowych. Zakon Jedi znalazł się w patowej sytuacji, był pogrążony w kompletnym chaosie.

Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć z komiksu The Sith War.

TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (1)

  • Kyp Durron2004-12-09 20:05:48

    Nareszcie nowy odcinek, bo już spora przerwa była.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..