TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-09 20:39:00 KOTOR II

Nadrabiamy zaległości. Kolejna część Kronik, dostępna od jakiegoś czasu na oficjalnej stronie gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords od dziś jest do przeczytania także u nas.
Wcześniejsze części natomiast dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów

Kroniki Starej Republiki

Część VII: Piętno Yavina 4
Okres czasowy: 3.996 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Koniec Wojny Sithów

Podczas gorączkowej ewakuacji Ossusa, wielu Jedi próbowało schować i ocalić tysiące artefaktów z Biblioteki. Po śmierci Odana-Urra kustoszem biblioteki został Ood Bnar, Mistrz Jedi wyglądający jak drzewo. Probował on ustrzec resztki cennych antyków. Kiedy jednak chował prastarą kolekcję mieczy świetlnych, Lord Sithów Exer Kun i jego wojownicy Massassi pojawili się w jego komnacie z zamiarem pokonania go i odebrania mieczy. W momencie, gdy wydawało się już, że przegrał, Ood używając Mocy zawartej w ziemi Ossusa zamienił się w majestatyczne drzewo, chroniąc broń. Kun i jego oddział natomiast zostali zmuszeni do wycofania się, z pozostałymi łupami.

Tymczasem siły Republiki ponownie połączyły się z Jedi by stawić czoła Ulicowi Qel-Dromie. Jedi Nomi Sunrider, Cay Qel-Droma i Tott Doneeta próbowali wciągnąć Ulica w bitwę kosmiczną, jednak w czasie bitwy uszkodzony myśliwiec Caya musiał lądować. Wkrótce doszło do walki między braćmi, w której Ulic zabił Caya. Akt bratobójstwa zmienił jednak losy bitwy. Nomi użyła całej swojej siły by oślepić Ulica na działanie Mocy. Pomogło mu to odkryć swe dawne ja i rozpocząć próbę odkupienia. Zaproponował on mistrzowi Thonowi by razem zaatakowali Exara Kuna i jego fortecę na Yavinie 4.

Exar Kun wyczuł akt zdrady i „degeneracji” Ulica. Potężny, acz osamotniony, nie miał żadnej nadziei na odparcie skoordynowanego ataku wrogów. Uknuł zatem pewien plan, i wraz z resztkami armi Massassów udał się do wielkiej piramidy na Yavinie, gdzie zaczął zbierać mroczną energię. Gdy Jedi pojawili się na orbicie księżyca, Kun wyssał życie ze swoich wojowników, tworząc falę magii Sithów, która uwolniła jego ducha i przechowała cztery tysiące lat w psychicznym grobie, wewnątrz murów gigantycznej budowli. Został odkryty dopiero przez uczniów Akademii Luke’a Skywalkera. Wraz z porzuceniem przez Kuna cielesności za pomocą mrocznej magii, skończyła się Wojna Sithów, a Jedi ustabilizowali sytuację w Republice.

O powyższych wydarzeniach dowiedzieć się można z komiksu Sith War, oraz z Encyklopedii Bastionu:
Exar Kun
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
Tott Doneeta
Yavin 4
TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (4)

 • dooku182007-02-12 08:42:50

  Exer Kun lool

 • Anor2004-12-10 11:46:34

  Jak zwykle bardzo mi się podobały obie kroniki:) Już to mówiłem, ale powtórze jakoś przyjemnie się je czyta

 • Paweł2004-12-09 21:45:50

  Fajnie , fajnie , tylko Freedon dodał jedną , Kyp :P.

 • Kyp Durron2004-12-09 21:28:39

  Wow co za tempo! Dwie kroniki tego samego dnia! Moje gratulacje Freedon.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..