TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-10 16:53:00 KOTOR II

Dziś prezentujemy kolejną, ósmą już część Kronik, które od jakiegoś czasu dostępne są na oficjalnej stronie gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords.
Poprzednie części dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4

Kroniki Starej Republiki

Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Okres czasowy: 3986 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Odkupienie

Pozbawiony honoru prowodyr Wojny Sithów - Ulic Qel-Droma - czując się winnym tego co uczynił, skrył się w cieniu, błądząc po dziesiątkach światów. Po dziesięciu latach, w końcu osiadł na pokrytym tundrą lodowym świecie Rhen Var. Tymczasem Nomi Sunrider, którą niegdyś łączył związek z Ulicem, zajęła się odnawianiem zakonu Jedi. Nie miała jednak zbyt wiele czasu, który mogła poświęcić własnej córce – Vimie. Vima, córka Nomi i Andura Sunriderów, nie posiadająca wystarczającego treningu, zbuntowała się i uciekła Jedi. Postanowiła zobaczyć się z Ulicem i zostać jego padawanką.

Ulic zgodził się pokozać Vimie ścieżki Mocy, nauczając jej zasad Jedi takich jak: honor i obowiązek. W tym samym czasie Cathariańska Jedi imieniem Sylvar postanowiła zemścić się za śmierć swego towarzysza Crado, który zginął podczas inicjacji Gwiezdnej Burzy. Śledząc Vimę, przy pomocy najemnika Hoggona, Sylvar odkryła kryjówkę Ulica, do której przybyła wraz z Nomi Sunrider i owym Hoggonem. Agresywny atak Catharki został zatrzymany przez Vimę, która stanęła w obronie swego nauczyciela. Sylvar i Nomi musiały przezwyciężyć swój gniew wobec Ulica, który i tak został przeklęty utratą łączności z Mocą. Hoggon jednak nie miał takich oporów i strzelił Ulicowi w plecy, pozbawiając go życia.

Choć Ulic Qel-Droma stracił wrażliwość na Moc, ku osłupieniu wszystkich jego ciało zniknęło w przebłysku jasności, jego duch zaś zakończył wreszcie swój powrót na Jasną Stronę. Umierając, Qel-Droma stał się prawdziwym Mistrzem Jedi. Nomi i Vima wróciły do Zakonu z nowym zrozumieniem Mocy. Jedi od tej pory zajmowali się już tylko regionalnymi konfliktami takimi jak Nieposłuszeństwo Kanzańskie, dla Republiki zaś rozpoczął się okres pokoju. Aż do czasu, gdy dwadzieścia lat później pojawiła się nowa, wojownicza siła...

Więcej o tych wydarzeniach można dowiedzieć się z komiksu Redemption, oraz z encyklopedii Bastionu:
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (4)

 • dooku182007-02-12 08:41:42

  przeciez wszyscy wiedza ze revan jest mezczyzna

 • Lord Sidious2004-12-12 10:40:50

  I bardzo dobrze. Tak powinno być, żeby redakcja trzymała się razem. Teraz z niecierpliwością czekam na IX część, która ujawnia między innymi płeć Revana. Teraz Pablo będzie mógł go dodać do oficjalnego Databanku :D.

 • Freed2004-12-10 17:46:25

  taak, przy okazji thnx dla DV za pomoc w tłumaczeniu ;)

 • Shedao Shai2004-12-10 17:33:59

  Freedon się stara :) Brawo!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..