TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-18 17:06:00 KOTOR II

Oto kontynuacja artykułu Kroniki, który od jakiegoś czasu pojawia się regularnie na oficjalnej stronie internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords.
Dziś zagłębimy się już w wydarzenia poprzedzające bezpośrednio pierwszą część gry, a dokładniej w historię Dartha Revana.
Poprzednie części artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy

Kroniki Starej Republiki

Część IX: Powstanie Dartha Revana
Okres czasowy: 3.963 lata przed Bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Knights of the Old Republic

Był to okres zamieszania w galaktyce. Siły Mandalorian rozpoczęły Wojnę Mandaloriańską, napadając na trzy kwadranty Republikańskiej przestrzeni kosmicznej. Gdy bitwy zaczęły stawać się coraz bardziej zacięte Mistrz Jedi Revan ukradkiem przedostał się do nieznanych sektorów w poszukiwaniu twierdzy, która odparłaby nasilające się ataki. Wkrótce odkrył Malachor V, która wśród Mandalorian zyskała miano mrocznej planety, na której nie należy stawiać stopy. Powód dla którego tak się stało niedługo potem stał się jasny także dla Revana, który został prawie pochłonięty przez pierwotne siły Sithów, czyhające na powierzchni planety. Revan pozwolił aby potęga Ciemnej Strony była dlań źródłem energii, lecz nie został przez nią skonsumowany. Następnie opracował zły, lecz znakomity plan: używając Mrocznych sił Malachora V postanowił pozyskać armię potężnych Jedi, która byłaby lojalna tylko i wyłącznie dla niego. Później chciał użyć złych mocy planety przeciwko Mandaloriańskiej armii w bitwie, sprowadzając ją tym samym do jego twierdzy, gdzie wróg miał zostać całkowicie unicestwiony.

W tym samym czasie na Dantooine akademię niegdyś nadzorowaną przez Mistrza Jedi Vodo-Siosk Baasa obiegła szokująca informacja, że jeden z Padawanów Jedi wbrew woli Mistrzyni Atris - jednej z najbardziej szacownych członkiń Rady - opuścił bezpieczne grunty akademii, i wyruszył w drogę, aby samotnie walczyć przeciwko Jedi lojalnym wobec Revana. Jednak tak, jak wielu innych przed nim, nie był on świadom ogromu Ciemnych Mocy zgromadzonych przez Revana, nie wiedział także o straszliwych tajemnicach Malachora V. Siła Revana zaś ciągle rosła, tak samo jak wytrzymałość jego twierdzy, której istnienie utrzymywał w tajemnicy nawet przed swoim uczniem - Darthem Malakiem. Wkrótce straszliwa Moc którą zainfekowana była powierzchnia planety, stała się Kuźnią dla wojsk Revana; Morderców Sith - niegdyś upadłych Jedi, skuszonych i omamionych przez zło Malachora V, którzy stanęli do walki pod dowództwem Revana. Niebawem ukończona została także Akademia Sith, mieszcząca się na Korriban. Stanowiła ona od tej pory lustrzane odbicie Akademii Jedi na Dantooine.

Więcej o tych wydarzeniach można dowiedzieć się z gry Knights of the Old Republic.
TAGI: Knights of the Old Republic II (83)

KOMENTARZE (10)

 • dooku182006-11-08 07:43:26

  :D

 • dooku182006-11-08 07:43:16

  KANONICZNIE TO REVAN IS MEN!!!!!JE!JE!JE!

 • glocks2004-12-29 15:47:41

  Przecież wszyscy sądzili,że jest mężczyzną.
  Żadko zdejmował maske publicznie...a w takim wypadku wyglądał jak facet.

 • Lord Sidious2004-12-18 23:58:45

  Calsann tam dokładnie w wielu miejscach pisało He, His. To pierwsze oficjalne potwierdznie płci Revana i tyle. A u mnie Revan swego czasu też był kobietą :P a jakie miał imię :P (pozdrawiam fanów Keiry :P)

 • Calsann2004-12-18 23:19:46

  ....w języku angielskim trudno rozróżnić płeć... -_-"

  chyba że przy Revan stało 'he', to wtedy fakt- błąd LA.

 • Kyp Durron2004-12-18 22:30:25

  Właśnie to dziwne że Lucasarts olał płeć piękną i pisze w tej kronice o Revanie jako o mężczyźnie...

 • NLoriel2004-12-18 21:48:38

  Poza tym Revan była kobietą ;)

 • Freed2004-12-18 18:35:22

  no to poprawie za momencik :D

 • Kyp Durron2004-12-18 18:29:47

  Freedon tu jest cała kupa błędów! Po pierwsze Atris to białowłosa laska, po drugie "akademia zabójców na Malachor V stanowiąca ciemne odbicie akademii Jedi na Dantooine" po trzecie to "Akademia nadzorowana kiedyś przez Vodo Baas została zszokowana"...

 • Darth Kright2004-12-18 17:31:00

  yeeeee

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..