Różne

Starwarsowe wydarzenia roku 2004

R.I. i StarWars.com

Na oficjalnej postanowiono podsumować kończący się rok, tworząc listę 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w gwiezdno-wojennym światku w roku 2004.

10. Powiesci z cyklu Gwiezdnych Wojen.

Na dziesiątej pozycji znalazł się Yoda. Otóż właśnie w tym roku, po raz pierwszy poznajemy jego przygody w powieści „Yoda: Dark Rendevous”. Powieść ta została uznana przez czytelników starwars.com za najlepszą powieść 2004, oddano na nią prawie 1/3 głosów. Poza Yodą opowieść ta przedstawia nam takżę Asajj Ventress i hrabiego Dooku, oraz Whie – którego zobaczymy jeszcze w ROTS. Sean Stewart, fan Gwiezdnych Wojen z czasów Klasycznej Trylogii uważnie przeczytał scenariusz do „Zemsty Sithów” i tam gdzie mógł starał się przygotować grunt pod największe kinowe widowisko roku 2005.

Ponadto z książek, które ukazały się w USA w tym roku – warte nadmienia są „Survivor’s Quest” Zahna, powrót twórcy legendarnej trylogii do SW, dylogia Medstar, napisana przez niemniej legendarnych autorów – Michaela Reavesa i Steve’a Perry’ego, debiutancka powieść SW Karen Traviss – „Republic Commando: Hard Contact” oraz „Jedi Trial”. A także Niesamowite Przekroje po światach Trylogii.

9. THX 1138 w wersji reżyserskiejOficjalna uznała, że większość fanów Gwiezdnych Wojen to fani George’a Lucasa i Lucasfilmu, więc zremasterowana wersja reżyserska debiutanckiego filmu Lucasa, która weszła jednocześnie do kin i na DVD z pewnością była jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego roku. Z innych Lucasowych wydarzeń warte wspomnienia są nagroda za życiowe osiągnięcia przyznana Lucasowi przez Amerykański Instytut Filmowy, oraz założenie przez Lucasfilm studia animacji w Singapurze a także ukończenie efektów specjalnych przez ILM między innymi do filmów takich jak Van Helsing, Sky Kapitan czy Krucjata Bourne’a, oraz trylogia na DVD i poprawiony THX.

8. Powrót ChewbaccyW dodatkach do trylogii Lucas opowiadał o źródłach powstania Ewoków. Dawno temu miał wizję by wykorzystać prymitywnych Wookiech w walce z Imperium, ale nie mógł umieścić tego wątku w pierwszym filmie, więc go wyciął. W tym czasie z Wookieech stworzył bardziej rozwiniętą społeczność (niż Ewoki), (także w Star Wars Holiday Special), ale dopiero w 2004 mógł oficjalnie powiedzieć, że powraca do koncepcji z Wookieemi. W roku 2004 Peter Mayhew ponownie założył kostium Chewbaccy by odegrać tę rolę po raz ostatni, w „Zemście Sithów”.

7. Figurki Hasbro z Oryginalnej Trylogii

Figurki z klasycznej trylogii od dawna zajmowały Wysokie miejsca w aukcjach internetowych. W dużej części dlatego, że nie były dostępne już w normalnej sprzedaży. Hasbro przy okazji premiery trylogii na DVD wprowadziło na nowo figurki, nawiązujące do klasycznych figurek z lat 80., ale stworzone w technologii znanej z nowych figurek z prequeli. Inne ważne wydarzenia to produkty Gentile Giant związane z Wojnami Klonów, figurka Bossk Unleashed, nowe Galactic Heroes i replika miecza Luke’a i Mace’a Windu, a także zmieniacz głosu na Dartha Vadera i wszystko dostępne w sklepie starwarsshop.

6. Gry komputerowe

Tak napakowanej akcją grze jak Battlefront, nie zaszkodziła nawet premiera trylogii na DVD w tym samym dniu. Wspólna gra LucasArts i Pandemic Studios pobiła rekordy popularności wśród fanów. Wprowadziła nową jakość w bitwach, dzięki niesamowitemu klimatowi gry pojedynczej i wspaniałemu rozwiniętemu multiplayerowi.

Inne niesamowite gry tego roku to „KOTOR II: The Sith Lords”, „Star Wars: Galaxies: Jump to Lightspeed” a także nowy bitewniak Wizardów.

5. Wojny Klonów trwają

Wiosną pojawiła się druga seria Wojen Klonów, serialu animowanego autorstwa Genndy’ego Tartakovsky’ego i Paula Rudisha. Serial ten dostał też nagrodę Emmy. Wysoka pozycja w rankingu jest spowodowana wygranymi w następujących kategoriach:

Najlepsza bitwa kosmicznaw odcinku 11
Najstraszliwsza broń czołg sejsmiczny w odcinku 12
Najlepsza akcja JediMace Windu w odcinku 13
Najsłodszy strój Senator Padme Amidala w odcinku 16
Najlepsza zapowiedź pojedynek między Anakinem a Asajj w odcinku 19 zapowiadający przyszłość Anakina
Najlepsze wprowadzenie nowej postaci – generał Grievous w odcinku 20

Dodatkowo ważne były też inne rzeczy – jak najbardziej niesamowite postaci jak Sha’a Gi oraz to, że Wojny Klonów były kontynuowane w innych mediach – np. książkach czy komiksach.

4. Połączenie Hyperspace z Oficjalnym FanklubemLatem 2003 zadebiutowało Hyperspace, od razu zyskując setki subskrybentów. W roku 2004 Hyperspace stało się internetową odnogą Oficjalnego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Wraz z przejęciem wydawania Insider przez IDG Entertainment, został on połączony z Hyperspace’m, który obecnie jest internetnetowym suplementem dla Insidera. Hyperspace to między innymi stripy internetowe, Dokumenty czy unikalne zdjęcia.

3. Moc jest z fanami na Comic-Con

Czyli niesamowite ekspozycje na Comic-Com, gdzie Lucasfilm i licencjonobiorcy zaprezentowali masę najróżniejszego stuffu. Dodatkowo to właśnie tam zdradzono tytuł Epizodu III – „Zemsta Sithów”. Co spotkało się dużym aplauzem ze strony publiczności.

2. Preludium do Zemsty


Czyli zapowiedzi wszystkich komiksów, figurek, książek, prezentacja tytułu trzeciego Epizodu, a także 90 sekundowa zajawka, którą obecnie wyświetlana jest w kinach. Dodatkowo odbyły się dokrętki, dowiedzieliśmy się o powrocie Chewbaccy (o czym było już wcześniej), ale też Aayli Secury, John Williams już zaczął pracę nad muzyką, a dodatkowo w marcu przedstawiono nową postać – Generała Grievousa, który pojawił się prawie jednocześnie w książkach (dokładniej 5 tomie przygód młodego Boby Fetta), serialu i na oficjalnej.


1. Rok DVD

Najważniejszym wydarzeniem roku zostało wydanie trylogii na DVD wzbogacone o niesamowite dokumenty, a także suplementy na Hyperspace, zawierające unikalne szkice i zdjęcia z wyciętych scen.

I tak oto kształtuje się lista najważniejszych wydarzeń roku wg Oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen.

Tagi: DVD (539) Epizod III: Zemsta Sithów (890) Hyperspace (147) listy (163) StarWars.com (208)

Komentarze (11)

Super, ciesze ze cos takiego zrobili.

Bardzo fajna lista , cieszę się , że została przetłumaczona.

Z czołówką punktów się zgadzam , a dalej już tylko z niektórymi ;).

Mogliby se darować wydarzenia z punktów 4, 7 i 9 (han SW nie musi być fanem Lucasa, na Lordów Sith!!!). Wszystko przez tą imperi... znaczy się lucasowską propagadę!

To nieźle... mnie troche roz*****a kategoria: "najsłodszy strój" w punkcie 5... nie wiem kto to wymyślił...

Mi sie DVD OT podoba ale juz mi sie powoli nudzi

Nie mi si wydaje ze to bylo oczywiste wydanie na dvd trylogi byla wiele lat oczekiwane.

A gdzie nr 6?

Przy miejscu drugim można było zrobić zbliżenie na Aaylę... reszta taka nieciekawa...

to mnie zabijaja te texty
pierwszy: ----byl taki text co reklamowal hypera ze jak niejestes czlonkiem hypere niejestes PRAWDZIWYM FANEM
drogi:'' Latem 2003 zadebiutowało Hyperspace, od razu zyskując setki subskrybentów''
propaganda na calego a przez p2p i tak wiecej setek ludzi ciagnie to co na hyperze jest platne
a tak pozatym kij im w oko z tym calym oficjele
problem....mam pytanie dokument o wookiech 50 mb niechce mi sie otwierac choc mam all kodeki?

Matek, z jednej prostej przyczyny. NEJ w USA została zakońcozna w roku 2003. Więc trudnoby ją uznać za wydarzenie roku 2004 :).

I oczywiście nic o NEJ....... :/

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.