Gry komputerowe

Kroniki Starej Republiki cd.

Resztki Imperium za KOTOR II

Oto dwunasta część artykułu "Kroniki Starej Republiki", pojawiającego się na stronie internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Tym razem zagłębimy się już w wydarzenia krótko poprzedzające akcję The Sith Lords.
Poprzednie fragmenty artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Część IX: Powstanie Dartha Revana
Część X: Umacnianie Ziemi
Część XI: Rycerze Starej Republiki

Kroniki Starej Republiki

Część XII: Karmienie Malachora V
Okres czasowy: 3.955 – 3.953 lata przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords

Był to okres niepewności, która rozprzestrzeniła się po galaktyce. Po długiej i zwycięskiej bitwie w najgłębszych zaułkach Gwiezdnej Kuźni, Mroczny Lord Sithów Darth Revan pokonał i zniszczył swojego byłego ucznia – Dartha Malaka. Po wyleczeniu ran z pojedynku, Revan wyruszuł by odszukać mroczny sekret, który stworzył podczas Wojny Mandaloriańskiej. Podróżując przez Zewnętrzne Rubieże na Mrocznym Jastrzębiu, Revan skoncentrował się na odnalezieniu źródła mrocznej siły Malachor V. Oczekujący jego powrotu, w tym zarówno Sithowie jak i Jedi, zostali zaskoczeni wiadomością, że nie udało mu się powrócić z tej pielgrzymki. Nie wiadomo czy Revanowi udało się zniszczyć czy może odtworzyć pierwotne siły Sithów na tej zakazanej planecie.

Wrzawa poprzednich dekad odbiła się efektem na pozostałych przy życiu członkach Zakonu Jedi. Rozczarowanie i rozpacz umacniane przez wojnę zagnieździły się zarówno w całej Starej Republice jak i samym zakonie Jedi. Po galaktyce roznosiła się wieść o zdradzie Dartha Revana i Dartha Malaka, a niedopowiedziana historia ich akcji przeciw Republice tylko umocniła wszechobecną apatię. Z tych powodów, coraz więcej istot opuszczało szeregi Jedi. Podczas gdy Rycerz musieli zmagać się z własnymi problemami, bohater Mandaloriański – Canderous Ordo powrócił na swój ojczysty świat Dxun, w nadziei że uda mu się odbudować klan i odnaleźć nowy cel życia w galaktyce. Dzięki męstwu i sprytowi stał się w końcu Mandalorem.

Mistrzynię Jedi Kreię, dawną mentorkę Revana, wciąż dręczyły wyrzuty sumienia, że to przez jej nauki, Revan przeszedł na Ciemną Stronę, więc postanowiła go odnaleźć. Odnajdując jego ostatnie znane położenie, rozpoczęła podróż na Malachor V, ale gdy już tam dotarła nie była w stanie ukryć własnych emocji i została pochłonięta przez Ciemną Stronę. Dla Jedi, została stracona. Przez kolejne kilka lat uczyła się na Malachorze V tajników Ciemnej Strony i w końcu stała się Mistrzynią Akademii Sithów. Naprowadzeni przez Kreię, Zabójcy Sith ponownie zebrali swe siły na Malachorze V i rozpoczęli ataki na pojedynczych Jedi w przestrzeni Republiki. Niektórych udało się im sprowadzić na Ciemną Stronę, innych, tych którzy się opierali - zgładzić. Z tych, których udało się sprowadzić na mroczny świat Malachor V, stworzono kolejnych Zabójców jak i Mrocznych Jedi, karmiąc tym głód złowrogiej planety.Tagi: Knights of the Old Republic II (79)

Komentarze (8)

ciekawe co się stało z Revanem...

Część XIII: Mroczni Gunganie... ;-)

Przynajmniej można się teraz domyślić, że Malachor V pojawi się w Sith Lords... i to pewnie jako ostatnia planeta do "zwiedzenia".

Niezłe całkiem niezłe
P.S. Sa tam 2 bledy

"staje się MANDALOREM"?? Poza tym za dużo tych przejść na CSM. Naciągaaane...

Wiemy już co nieco wiecej o fabule KotORa 2 :D

Robi się debeciarsko w tej SR w tych czasach:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.