Świat Filmu

Oskarowe nominacje Starwarsowców

Resztki Imperium

W dniu dzisiejszym amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich nagród, zwanych Oskarami. Wśród nominowanych nie zabrakło także i starwarsowców w tym:

Natalie Portman w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie "Bliżej". Portman będzie konkurować między innymi z Cate Blanchett ("Aviator").

John Williams za muzykę do "Harry'ego Pottera i Więźnia Azkabanu". Z Williamsem będzie konkurować między innymi John Debney ("Pasja") oraz Jan A.P. Kaczmarek ("Marzyciel").

Paul Hirsch za montaż filmu "Ray". Hirsch był montażystą "Nowej Nadziei" oraz "Imperium Kontratakuje".

Roger Guyett i Bill George oraz ich zespół za efekty specjalne do filmu "Harry Potter i Więzień Azkabanu". (Efekty powstały przy współpracy z ILM). Jednym z ich konkuretnów będzie... John Dykstra, legendarny twórca efektów do ANH, tym razem za "Spider-mana 2", wraz ze swym zespółem. Ich konkurentem będzie jeszcze film "Ja, robot", tym razem z efektami współtworzonymi przez Wetę (która zdobywała przez 3 ostatnie lata nagrody za Władcę Pierścieni).

Rozadnie Oskarów zaplanowano na 27 lutego.Tagi: Bill George (4) Harry Potter (100) Industrial Light & Magic (239) John Williams (357) Natalie Portman (362) Oskar (83) Paul Hirsch (6) Roger Guyett (24)

Komentarze (8)

Natalie powinna wygrać : 1. za aktorstwo 2. za urode ;> 3.za aktorstwo......w ogóle wszyscy "nasi" powinni wygrać!!!!!!!!!

Natalka powinna wygrac... Ze swojej konkurencji robi miazge zarowno pod wzgledem urody jak i talentu. Weta nie wygraw tym roku (jak wygra to sie chyba potne :P). Raczej HP3 albo Spider2... mam nadzieje ze mimo wszystko Harry... Williams pokaze pazury przy Epizodzie III i Wojnie Swiatow :D Mam nadzieje na wielki Come Back!

poczekamy zobaczymy

Wreszcie ktoś docenił Portman, której między EI a EII wieszczono koniec w Pierwszej Lidze Hollywood. Williams się nie przejadł, bo by go nie nominowano prawie co roku (to już jego 43 nominacja) - owszem najlepsze lata ma juz chyba za sobą, ale nadal potrafi zrobić coś wyjątkowego i czymś takim jest moim zdaniem Harry3, z którego muzyka jest jedną z najlepszych Williamsa w ostatnich latach (Terminala nie liczę, bo to inny rodzaj muzyki).

sam zes sie przejadl... Trudno powiedziec co do Williamsa bo nie slyszalem sciezki ani z Pasji ani z Marzyciela

Jesli WETA dostanie oskara to nie wiem co zrobie..

no i trzymajmy kciuki za Portmanowa :)

Portman i Williams odpadają; Pad za aktorstwo, Williams sie przejadł.

Nominacje ogłoszono wczoraj , nie dziś , a nagrody będą rozdawane 28 lutego , nie 27.

Rany, nieźle nam obrodziło nominacjami dla naszych w tym roku. Miejmy nadzieję, że w przyszłym WRESZCIE ktoś doceni wiadomy film i nominacji tylko dla tytułu Revenge of the Sith będzie podobna liczba...

(marzenia ściętej głowy...;) )

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.