TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zemsta Sithów jak powstawał film

2005-01-26 11:53:00 Resztki Imperium

2 kwietnia 2005 pojawi się album “The Making of Star Wars Episode III Revenge of the Sith” (“Zemsta Sithów jak powstawał film”). Film będzie punktem zwrotnym w największej epickiej sadze SF wszechczasów. Album zaś ukaże całą masę szczegółów jego produkcji.

Album będzie zawierał całą masę nigdy nie opublikowanych wcześniej zdjęć i wywiadów z twórcami (ekipa filmowa, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych, a także Georgem Lucasem i Rickiem McCallumem). Da to niezwykłą możliwość by spojrzeć na film z drugiej strony, okiem tych którzy przyczynili się do jego powstania. J.W. Rinzler, autor tej pozycji, a także starszy edytor w Lucasfilm, miał dostęp do każdego etapu produkcji od tworzenia konceptów na Skywalker Ranch, przez kręcenie filmu w Studiach Foxa w Australii, aż do montażu. Rinzler ukaże w szczegółach, proces tworzenia monumentalnego zakończenia trylogii, który trwał ponad trzy lata.

Czytelnik będzie mógł się z tej pozycji dowiedzieć o:

 • szczegółach pracy departamentów konceptów, animacji oraz ILMu mającej na celu stworzenie spektakularnej sekwencji otwierającej film, prawdopodobnie największej Gwiezdnej Wojny wszechczasów.

 • poznać genezę powstania nowego złego – Generała Grievousa, od pierwszych szkiców.

 • dowiedzieć się, jak George Lucas i Rick McCallum musieli podejmować trudne decyzję, pod różnymi naciskami.

 • przeczytać unikalny wywiad z Haydenem Christensenem i Ewanem McGregorem o tym jak przygotowali swój fascynujący pojedynek.

 • być światkiem pojawienia się Dartha Vadera na planie w Sydney.

  Zobaczymy także ulubioną przez George’a Lucasa część procesu powstawania filmu – czyli montaż, gdzie powstaje ostateczna wersja dzieła. Zobaczymy jak Lucas tworzy film jak malarz obraz – nakładając kolejne warstwy na klatkę filmową. Książka ta przeprowadzi nas przez każdy fragment tego procesu.

  J.W. Rinzler jest starszym edytorem w Lucasfilm Ltd. Nadzorował wiele książek, w tym „Myth-making: The Making of Episode II”, „Atak Klonów: Słownik Obrazkowy”, „The Cinema of George Lucas”.
 • TAGI: Jonathan W. Rinzler (124) Przewodnik (163)

  KOMENTARZE (4)

  • jar jar binks2005-01-30 17:58:24

   no to bedzie lakomy kasek prtzedpremiera ROTS.

  • łosiu2005-01-28 16:24:36

   Ja lubię takie książki. Nie są to bzdurne historyjki, lecz fantastyczne teksty, komentarze i zdjęcia zrobione w świetnej jakości.

  • natalia2005-01-27 17:48:11

   Super, napewno kupie.

  • Mistrz Fett2005-01-27 08:40:50

   Ciekawe, kiedy zobaczymy go u nas...

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..