Komiksy

Komiksy na kwiecień

Dark Horse

Jakiś czas temu na stronie internetowej wydawnictwa komiksowego Dark Horse, pojawiły się zapowiedzi na kwiecień z serii Star Wars. Dziś prezentujemy je na Bastionie.

Star Wars: Revenge of the Sith (4 części)
Autorzy: Miles Lane, Doug Wheatley i Chris Chuckry
Okładki: Dave Dorman
Data wydania: (kolejno) 2, 13, 20 i 27 kwietnia

Przed premierą najnowszego epizodu Gwiezdnych Wojen Dark Horse zamierza zakończyć wydawanie adaptacji komiksowej Zemsty Sithów. Pierwsza jej część powinna ukazać się na ponad miesiąc przed tym, jak Zemsta trafi do kin.

Bazująca na historii i scenariuszu George`a Lucasa, akcja Wojen Klonów zbliża się do dramatycznego zakończenia. Zakończenie to wprowadzi nas w fabułę Nowej Nadziei. W kosmosie zostaną stoczone bitwy, na rozmaitych planetach zetrą się rywalizujące armie, dawni bohaterowie staną się męczennikami, przyjaciele wrogami - a galaktyka nie będzie już nigdy taka, jak kiedyś.


Star Wars: Empire #32
Autorzy: Thomas Andrews, Adriana Melo i Michael Atiyeh
Okładka: Tomas Giorello
Data wydania: 6 kwietnia

Także w kwietniu na półki sklepów trafi Empire #32, a dokładniej kolejna część cyklu o nazwie "In the Shadows of Their Fathers". W komiksie tym znowu powrócimy na planetę Jabiim, gdzie sytuacja Luke`a Skywalkera przemieniła się ze złej na jeszcze gorszą. Luke zbiegł z rąk grupy rebeliantów, która chciała zemścić się za działania jego ojca podczas Wojen Klonów, ale wpadł w ręce kolejnych graczy. Grupa bogatych mieszkańców Jabiim, która zawarła porozumienie z Imperium, chce zamienić pozostałych mieszkańców w niewolników Imperium. W tej naładowanej akcją historii, wydarzenia z Wojen Klonów nabierają nowego koloru.

Star Wars: General Grievous #2
Autorzy: Chuck Dixon, Rick Leonardi i Mark Pennington
Data Wydania: 20 kwietnia

W środku Dark Horsowego szaleństwa w okoół Epizodu III pojawi się Generał Grievous, nowy arcy czarny charakter. Będzie to druga część z cztero częściowego cyklu pt. „General Grievous”. Grievous I jego siły przeprowadzają inwazję na planetę Gentes. A ludność jak i fabryki biorą dla siebie jako trofea wojenne. W tym czasie Flynn Kybo oraz Jedi, który poszukuje Grievousa by go zabić, łączą siły z grupą kosmicznych górników, którzy także chcieliby widzieć generała martwym. Nie wiedzą jednak o tym, że Grievous wziął do niewoli grupę młodych Padawanów, pojmanych podczas ataku na flotę Republiki. A to co planuje z nimi zrobić Grievous jest o wiele gorsze od śmierci…

Star Wars: Republic #76
Autorzy: Jon Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons i Brad Anderson
Okładka: Jan Duursema
Data Wydania: 27 kwietnia

Dwudziestego siódmego kwietnia pojawi się siedemdziesiąty szósty tom serii Republic, opisujący trzecią część czteroczęściowej części „Siege of Saleucami”. Dwóch bohaterów Jedi poległo, a siły Republiki na Saleucami są okrążone przez Klony Morgukai służące Separatystom. Podczas gdy Sithowie szykują się do finalnej zemsty, tylko Jedi mogą być szansą dla Republiki, by zwyciężyła. Tylko, że niestety tym Jedi jest Quinlan Vos, którego plan może okazać się ostateczną zdradą wszystkich sił Republiki na Saleucami.

Karmazynowe Imperium
Autorzy: Mike Richardson, Randy Stradley i Paul Gulacy
Data wydania: 27 kwietnia

Karmazynowe Imperium to jeden z popularniejszych i bardziej lubianych komiksów. Nie ma odważniejszych wojowników, niż Imperialni Gwardziści, a najlojalniejszym z nich jest Kir Kanos. Ale gdy Carnot Jax, były gwardzista, dopuszcza się zdrady Imperatora i bractwa, Kir będzie musiał wyrównać rachunki ze zdrajcą.
Komiks ten był już wydany, ale teraz zostanie wydany w nowej kolekcjonerskiej wersji, która będzie zawierać dwa popiersia firmy Gentle Giant. Będzie to figurka Dartha Sidious w postaci holograficznej. Nie ma planów, by pojawiła się ona poza tym wydaniem, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to jedyna szansa nabyć to popiersie. Drugie popiersie przedstawiać będzie czerwonego Gwardzistę Imperialnego. Zestaw pojawi się 27 kwietnia w ograniczonej ilości.Tagi: Dark Horse Comics (790) Empire (133) Epizod III: Zemsta Sithów (890) Generał Grievous (15) John Ostrander (182) Karmazynowe Imperium (50) Randy Stradley (99) Republic (189)

Komentarze (3)

Republic jest świetne .

Ale macie zapłon :D. Taki błąd wam się wkradł w tłumaczeniu. Wiem że sam go poełniłem ale to szczegół :P .Dwójka bohaterów Jedi polegnie a nie updanie

A 2 kwietnia zostanie wydane ROTS TPB, zawierające wszystkie 4 numery komiksu w jednym wydaniu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.