Wojny Klonów

Wojny Klonów - recenzja wydania DVD

Resztki Imperium

     The Digital Bits opublikowało niedawno recenzję wydania DVD serialu Clone Wars, a właściwie jego pierwszej części. Ogólna ocena płyty to B+ (czyli coś jakby u nas 4+). Amerykanie mają skalę ocen od litery A do litery F (najgorsza), z tym, że A jest bliżej do naszej piątki (wszystko ok.), niż szóstki (ponad przeciętność). Oceny szczegółowe były już nieco zróżnicowane – obraz oceniono bardzo dobrze – A, dźwięk już tylko dobrze – B, a dodatki dostały ocenę C. To chyba o nich nie świadczy najlepiej.
     Obraz na dysku prezentuje się spektakularnie. Jest to w pełni anamorficzna szerokoekranowa wersja, z doskonałym kontrastem kolorów, dzięki czemu można dostrzec najmniejsze detale. Nawet na 100 calowym ekranie prezentują się znakomicie. Wszystkie 20 odcinków (z oryginalnego pierwszego i drugiego sezonu) zostało przemedytowanych tak, by oglądało się je jak jeden długi film (z napisami przy początku i końcu każdego odcinka).
     Gorzej jest niestety z dźwiękiem. Nie jest on niestety nagrany w standardzie Dolby Digital 5.1, a w zwykłym surroundzie 2.0. Na pewno jest poprawiony względem tego, co było w telewizji, doskonale oddaje dynamiczną furię obrazu, ale to tylko 2.0.
     Najgorzej wypadły dodatki. To zaledwie komentarze reżysera i producenta – Gendy’ego Tartakovsky’ego, w dwóch wersjach. Jednej dostępnej swego czasu na Hyperspace i drugiej nowej. Oczywiście pozwalają one inaczej spojrzeć na serial.
     Jest też 4 minutowy dokumencik o powstawaniu serialu, również puszczany swego czasu na Cartoon Network. Są też galerie storyboardów, skeczy, plakatów i artów z serialu. Są też trzy rzeczy związane z grami oraz jeden poziom z Republic Commando (tylko na Xboxa). Jest też zwiastun zajawkowy Zemsty Sithów oraz 7 minutowy dokument – Łącząc Sagę. Dokument i zwiastun są znów z anamorficznym obrazem i dźwiękiem 2.0. Zwiastun to ten znany już od listopada, a dokument zawiera między innymi wywiady z Lucasem, Tartakovskym i grafikami. Zawiera też 20 sekund z bitwy gwiezdnej z początku Epizodu III, dotychczas nie pokazanej wcześniej.
     Sam serial z pewnością „Lawrensem z Arabii” nie jest, ale oglądanie go gwarantuje przyzwoitą zabawę. A warto go sobie odświeżyć, gdyż w marcu pojawi się trzecia seria na Cartoon Network. DVD o nazwie Część 2, zawierające 5 kolejnych, acz tym razem 12 minutowych odcinków, powinno pojawić się jeszcze w tym roku, tak jak i Epizod III.

     Wojny Klonów Część Pierwsza, pojawi się w USA w normalnej sprzedaży w połowie marca. Data produkcji serialu – 2003, data wydania DVD – 2005. Produkcja Lucasfilm/Cartoon Network, dystrybucja – 20th Century Fox.Tagi: Clone Wars (228) DVD (539)

Komentarze (11)

To dobrze....prawie w tym samym czasieco do The Fantom menece no,ale moż eto tylko ...Warto by zapodać

najbardziej martwice sa te dodatki tak ich maBo.

Żal ze nie ma dzwieku 5.1 :(

Ja się o to nie martwię.... W necie jest do ściągnięcia - mam prawie cały 1-wszy sezon. Aha... na DVD na być 2 sezony. W USA 3 sezon ma być kilka dni po premierze Zemsty Sithów (gdzieś 21 maja), nie wiadomo kiedy w polsce...

Mnie tylko zastanawia, kto tak nad nimi medytowal, pewnie Yoda :P.

"Wszystkie 20 odcinków (z oryginalnego pierwszego i drugiego sezonu) zostało przemedytowanych tak, by oglądało się je jak jeden długi film (z napisami przy początku i końcu każdego odcinka)."


Niech mi ktoś to wyjaśni , bo wydaje mi się , że pierwsza połowa zdania przeczy drugiej...

Oni to zawsze znajdą jakiś chwyt marketingowy, żeby tylko ktoś kupił, nawet jak komuś nie podoba sie serial (np. ja)
Niech żyje komercja !!!

Jak ktoś bedzie miał te 20 sekund, to niech czym prędzej informuje :P

Szkoda ze są kiepskie dokumenty. Zawsze lubiłem je oglądać ale i bez tego można żyć..

O kurcze...już czekam jak się pojawi ten 20 sekundowy filmik z bitwy w sieci...

A co do wydania DVD to wydaje mi ię ze zostało i tak za dobrze ocenione!!!

Zaraz, moment, to ile sezonow bedzie wydanych na DVD ?? Wszystkie, cos sie pogubilem

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.