TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Lista utworów z albumu „Zemsta Sithów”

2005-03-15 10:42:00 Stopklatka.pl / Resztki Imperium

Album do „Zemsty Sithów”, będący pewnym pożegnaniem Johna Williamsa z Gwiezdną Sagą, ukaże się na początku maja 2005, tuż przed premierą filmu kinowego (prawdopodobnie na całym świecie jednocześnie). Z nieoficjalnych informacji mówi się o dwóch wydaniach – jednej zwykłej, drugiej specjalnej z dodatkową płytą DVD. Jednak póki, co będzie to tylko i wyłącznie album (taki jak z „Ataku klonów”), a nie dwupłytowe wydanie z całą muzyką z filmu (jak to miało miejsce chociażby w przypadku „Mrocznego Widma” - więcej >>>).

Tymczasem w sieci pojawiła się lista tytułów utworów z nowego albumu, zawierająca w nazwach małe spoilery.

Album będzie skonstruowany podobnie jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich epizodów, czyli tuż po temacie Luke’a Skywalkera (główny temat Gwiezdnych Wojen, który tym razem nie został nagrany w studiu, lecz wykorzystano jego archiwalną wersję) i jego kontynuacji w postaci utworu towarzyszącego przelotowi statku kosmicznego na początku filmu (każdy film z sagi rozpoczyna się dokładnie w ten sposób), znajduje się albumowy utwór promujący film (jak wcześniej „Duel of the Fates” i „Across the Stars”). Tym razem utwór ten będzie nazywał się jak film – „The Revenge of the Sith”, jak zresztą wcześniej zapowiadano nieoficjalnie.

End Credits, czyli utwór lecący pod koniec filmu, w czasie napisów, mają być również zupełnie inne niż wcześniej, podobno usłyszymy w niej przekrój wszystkich najważniejszych tematów muzycznych sagi, wcześniej były to najważniejsze tematy filmu.

Poniżej lista tytułów utworów:

Star Wars and The Revenge Of The Sith Medley
Star Wars Album Version
The Revenge Of The Sith
Anakin's Betrayal
Battle Of The Heroes
Anakin's Dream
The Reunion Of Anakin And Padme
Welcome, Lord Vader
Padme's Ruminations
Grievous Travels To Palpatine
I Am The Senate
General Grevious
Palpatine's Dark Teachings
Anakin vs. Obi-Wan
Anakin's Dark Deeds
The Immolation Scene
The Birth Of The Twins and Padme's Destiny Medley
The Birth Of The Twins Album Version
Padme's Destiny Album Version
A New Hope and End Credits Medley
A New Hope Album Version
End Credits

Przypominamy, że relacje z nagrywania muzyki znajdują się tutaj:
Część I
Część II
Część III
Część IV

Oficjalny temat na forum
TAGI: Epizod III: Zemsta Sithów (937) John Williams (433) Soundtrack (87)

KOMENTARZE (16)

  • Lord Sidious2005-03-18 05:53:52

    Paweł - utwór o któym mówisz jest określany teraz przede wszystkim jako Temat Mocy ;).

  • jar jar binks2005-03-16 21:25:07

    juz tak niedBugo jeszcze tylko 63 dni.

  • Mr. Man2005-03-16 17:47:14

    Chciałem jeszcze dodać - premiera soundtracka z E3 odbędzie się 3 maja (wersja z DVD), może też i ta zwykła.

    W najbliższym czasie ma się ukazać wideoklip z E3, pt: "Battle of the Heroes"

  • Mr. Man2005-03-16 17:28:45

    Chce powiedzieć, że GENERAL GRIEVOUS jest poprawną pisownią - sprawdziłem na oficjalnej stronie...

    PS: Czy myślicie, że wydadzą pełną muzykę z NT, jak to miało miejsce z OT?

  • Paweł2005-03-15 23:03:08

    LS> Czy w "Behind the Magic" i wielu mniej oraz bardziej oficjalnych miejscach jako motyw przewodni Luke'a była wspominana muzyka z zachodu słońc w ANH?

  • Talon Kurrdelebele2005-03-15 15:59:57

    Welcome, Lord Vader.... ach, wszędzie dobrze ale w domu najlepiej :)

  • Lord Sidious2005-03-15 15:47:22

    Paweł - od przynajmniej 1976 - kiedy to SW miało być Przygodami Luke'a Skywalkera. Williams wielokrotnie o tym temacie móił jako temacie Luke'a.

    General Grevious - faktycznie pisownia jest błędna, ale to nie są dane oficjalne, tylko znalazły się w sieci.. wystarczy, że ktoś z pamieci pisał.

  • WoV_Anakin2005-03-15 14:57:45

    nie ty jeden :P

  • the chosen one2005-03-15 14:03:28

    ja chce 19 maja

  • ap!x MASTER2005-03-15 12:17:40

    Dziwnie to wszystko poukładnane...Ale zapowiada się świetny album..
    Ja radze nie brac sie za plytke przed premiera, bo w filmie chodzi o emoicje, ,ktorych jeszcze nigdy nie doswiadczylismy, a tak mamy caly film w wersji audio zaliczony :/

  • Darth Malak2005-03-15 12:00:56

    Cholera też mi się coś z tym Grievousem\Greviousem nie zgadza. Ale to chyba jest błąd piszącego i prawidłowo brzmi GRIEVOUS.

    BTW Grievous travel to Palpi jest ciekawe

  • Calsann2005-03-15 11:45:59

    zapowiada sie ciekawie...

    chciałbym już to usłyszeć :).

  • General Grevious2005-03-15 11:36:28

    Widzicie pisownię imienia generała w tytułach utworów? Czyżby ktoś popełnił błąd przestawiając "i" tak jak ja to zrobiłem, kiedy się tu logowałem w 2003 roku? A moze to oficjalna pisownia?

  • HopkinZ2005-03-15 11:20:07

    "I am the Senate" mhmmmm :)

  • Paweł2005-03-15 10:53:24

    "czyli tuż po temacie Luke'a Skywalkera (główny temat Gwiezdnych Wojen"

    Od kiedy "Main Theme" to temat Luke'a?

    "End Credits, czyli utwór lecący pod koniec filmu, w czasie napisów, mają być również zupełnie inne niż wcześniej, podobno usłyszymy w niej przekrój wszystkich najważniejszych tematów muzycznych sagi, wcześniej były to najważniejsze tematy filmu."

    Trzeba będzie zostać na napisach w kinie ;).
    Czy mogę prosić o wyjaśnienie zwrotu "przekrój utworów" ? :)

  • Dark Lord Revan2005-03-15 10:46:46

    nic nie pobije "Across the Star"z AotC