Muzyka

Ścieżka dźwiękowa z Zemsty Sithów z dodatkowym DVD - już 3 maja!

StarWars.com

We wtorek 3 maja tego roku, firma Sony Classical wypuści w USA album ze ścieżki dźwiękowej III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Zdobywca pięciu Oskarów jak i kompozytor prawie całej muzyki do Gwiezdnej Sagi, John Williams nagrał nowy podkład muzyczny do Zemsty Sithów. Dodatkowo zostanie dołączona kolekcjonerska płyta DVD o tytule "Star Wars: A Musical Journey"

DVD będzie specjalnym dodatkiem do ścieżki dźwiękowej z Zemsty Sithów. Znajdzie się na niej 16 dokumentów filmowych, trwających ponad 70 minut. Każdy z nich będzie opowiadał o pracy nad muzyką do każdego Epizodu Sagi. Wszystkie będą umieszczone po sobie chronologicznie. Do każdego dokumentu wprowadzi nas brytyjski aktor teatralny, grający Palpatine w Sadze, czyli Ian McDiarmid. Filmy ukażą również zadziwiające sceny, a także zdjęcia opatrzone urywkami dialogów jak i efektów dźwiękowych. Wszystko będzie idealnie się komponowało z legendarną muzyka Williamsa, która została ponownie odświeżona cyfrowo w dzwięku 5.1.

Każda cześć Sagi ma główny temat muzyczny. W przypadku Klasycznej Trylogii był to utwór Luke`a Skywalkera (fragment napisów początkowych), Dartha Vadera (Marsz Imperium), Lei, czy nawet Imperatora. W Nowej Trylogii mamy "Duel of the Fates" oraz "Across the Stars", które były puszczane w telewizji jako teledyski.
Nie inaczej będzie z Zemstą Sithów. Nowy temat muzyczny z Epizodu III o tytule "Battle of the Heroes", zostanie wydany również w postaci teledysku przez Lucasfilm.

W zestawie do ścieżki dźwiękowej znajdziemy jeszcze zapiski Goerge`a Lucasa, jak i pierwsze projekty plakatu kinowego Zemsty Sithów. Co ciekawe na płycie zobaczymy jeszcze filmik, ukazujący montaż kilku nieznany dotąd scen z Epizodu III.

Williams, posiadacz 43 nominacje do Oscarów, skomponował praktycznie nowy podkład muzyczny do "Zemsty Sithów". Co ciekawe odnosił się do wcześniejszych filmów. Wszystko za pośrednictwem muzyki, z konkretnie znanych tematów Sagi. Williams wraz z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną nagrał wiele nowych tematów muzycznych, w niektórych przypadkach bazując na klasycznych z Sagi. Co ciekawe owa Orkiestra jest tą samą, z którą Williams nagrał pierwszą muzykę do Gwiezdnej Sagi, niemal 28 lat temu.


Premiera albumu ze ścieżki dźwiękowej Zemsty Sithów jest przewidziana na 3 maja w USA. Jednak użytkownicy Hyperspace będą mogli posłuchać jego fragmentów już miesiąc wcześniej. Otóż 4 kwietnia, czyli za niespełna 3 tygodnie, na łamach płatnej strefy oficjalnej będzie można już ściągnąć pierwsze utwory z albumu Zemsty Sithów.

Niebawem kolejne informacje.

Oficjalny temat na ForumTagi: Epizod III: Zemsta Sithów (868) Ian McDiarmid (98) John Williams (354)

Komentarze (11)

Ciekawie kiedy to wydadzą u nas i czy będzie dostępna wersja z DVD - kupię bez względu na to ile za nią zażądaja .....:D

No to co[ dla kolekcjonerow.
I tych ktorzy sluchaja muzyke filmowa.

hehehe, niech jeszcze wezmą Chrisa Lee, bo obaj panowie są już niepierwszej młodości :P:P.

Sonudtrack na Hyperze? Nie spodziewałem się , że będą tam trafiać takie smaczne kąski ;).

Mam nadzieję , że wersja z DVD trafi na nasz rynek :).

super bedzie nareszcie będe miał muzyke z epizodu 3 mam jeszcze z oryginalnej trylogi muze a episodu 1, 2 musze se kupić.

A kiedy będzie dostępny w PL?

No to zaczyna sie na dobre wchodzenie ROTS w faze promocyjną i ta, w ktorej wszyscy inni przypominaja sobie o czyms takim jak Gwiezdne Wojny :]

A mnie ta wieśc o dodatkowej płytce dvd bardzo ucieszyła. Zawsze lubilem ich dokumenty :)

Z Palpim to będzie perełka!!!

kupie sobie ale chyba bez dvd bo od kiedy nie pracuje nie stac mnie za bardzo na takie rzeczy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.