TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Wycięta scena z Zemsty Sithów – dokładny opis

2005-03-23 18:00:00 NCT

Jakiś czas temu w sieci opublikowano dokładny opis wyciętej sceny dialogowej z Zemsty Sithów. Prezentujemy go poniżej. (Spoiler):

Yoda: „Przeczucia...złe przeczucia..Hmm..wizje twoje przedstawiają...” (Premonitions...premonitions...Hmmm...these visions you have...)

Anakin: ”Są one przepełnione bólem, cierpieniem oraz śmiercią...” (They are of pain, suffering, death...)

Yoda: “Ciebie samego się tyczą one, czy znajomego?” (Yourself you speak of, or someone you know?)

Anakin: “Kogoś...” (Someone...)

Yoda: „....bliskiego tobie?” (...close to you?)

Anakin: “Tak.” (Yes.)

Yoda: “Uważnym być musisz, kiedy wyczuwasz przyszłość, Anakinie. Strach przed stratą jest scieżką ku Ciemnej Stronie Mocy” (Careful you must be when sensing the future,
Anakin. The fear of loss is a path fo the dark side.)

Anakin: “Nie pozwolę aby moje wizje się spełniły, Mistrzu Yoda” (I won't let my visions come true, Master Yoda.)

Yoda: “ Ciesz się z faktu, iż po śmierci zjednoczyli się Mocą.. Opłakiwać ich, nie możesz. Teknić za nimi, nie możesz. Przywiązanie prowadzi do zazdrości. Cień chciwości tym się objawia.” (Rejoice for those around you who transform into the Force. Mourn them, do not. Miss them, do not. Attachment leads to jealousy. The shadow of greed, that is.)

Anakin: “Co mam zrobić, Mistrzu?” (What must I do, Master? br/>
Yoda: “Ćwicz siebie w tym, aby odpuszczać wszystko czego się boisz utracić” (Train yourself to let go of everything you fear to lose.)


Niestety George Lucas wyciął tę scenę z filmu. Zapewne podyktowane to było tym, aby ukazać w całej Sadze różnicę pomiędzy Anakinem a jego synem Luke`iem.
Otóż Luke od początku swojego szkolenia był informowany o konsekwencjach, jakie niesie przejście na Ciemną Stronę Mocy. Była o tym mowa w Nowej Nadziei, gdzie Obi-Wan „Ben” Kenobi opowiadał o zdarzeniach przed narodzinami Luke`a, a także o historii Anakina. Dodatkowa wzmianka była tutaj w Imperium Kontratakuje, gdzie Yoda surowo przestrzegał swojego Padawana przed uczuciami, prowadzącymi na ścieżkę zła.. Obi-Wan i Yoda w Powrocie Jedi nie chcieli, aby Luke popełnił identyczne błędy jak jego ojciec Anakina. Mimo, iż chcieli aby unicestwił jednocześnie Vadera jak i Palpatine`a, włożyli wszelkich starań by uświadomić Luke`a czym jest pełne zło uniwersum Ciemna Strona Mocy.
W przypadku Anakina było zupełnie inaczej. Jedynie w Epizodzie I Yoda, na forum Rady Jedi, w pełnej irytacji obwieścił Skywalkerowi co prowadzi na ścieżkę Ciemnej Strony Mocy. Można tutaj zaobserwować różnicę pomiędzy synem jak i ojcem. Anakin nie był tak do końca poinformowany, czy nawet przestrzegany przed konsekwencjami Ciemnej Strony Mocy, w przeciwieństwie do Luke`a (co było spowodowane zapewne nauczką, jaka wyciągnęli obaj Mistrzowie Jedi z wydarzeń mających miejsce w Zemście Sithów).

(Koniec Spoilera)
TAGI: przecieki (340)

KOMENTARZE (12)

 • Jedi Mati2005-03-24 11:59:20

  Yoda ma 100% RACJE!!:)poWINIEN PRZEZWYCIEŻYĆ STARACH I TO GO DOPROWADZIŁO DOdARK fORCES

 • Jedi Master Zalew2005-03-24 09:24:08

  jednak w filmie przydałaby się rozmowa sam na sam Anakina i Yody, ale ciężko ocenić słuszność wycięcia tej sceny nie znając całości filmu.

 • Sebastiannie2005-03-23 22:18:38

  Tak, wytłumaczenie można wyrzucić do kosza. Nie jest możliwe, aby padawan nie był uczony na temat zagrożeń związanych z Ciemną Stroną. W "Chirurgach polowych" widać, że mistrz rozmawiał ze swoim uczniem na takie tematy - nie kompromitujmy więc Obi-Wana na siłę. Prawdą jest jednak, że Ciemnej Strony nie da się wytłumaczyć regułkami i ostatecznie każdy na swój rachunek musi przeciwstawić się pokusom.

 • Hazar_Chaal2005-03-23 22:14:36

  Gościa, który to pisał (ten komentarz na dole) to się powinno powiesić za żebro, albo za ratuszem.

 • dualsaber2005-03-23 20:35:05

  logan- co?? xD
  mallor- dinozaurów nie zabił Jedi ;P
  darth_numbers-ja też chce wtyke :)
  temat- może dobrze zrobili ze wycieli, podzielam zdanie Aaryndo Kinree`ana

 • Miami2005-03-23 19:44:48

  Ale wytłumaczenie trochę syfiaste....no bo jak to "nie informowany"...to co to za szkolenie do ch...a wafla??:DDD

 • logan2005-03-23 19:39:01

  gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem

 • Mallor Quisif nah Pahn2005-03-23 19:21:29

  gdyby mistrzowie od poczatku zwrocili nalezyta uwage na problemy Wybranca to nie wygineliby jak dinozaury z reki kogos kto im teoretycznie nie dorownywal

 • Aaryndo Kinree2005-03-23 19:19:23

  To dobrze że wykroili tę scenę. W końcu takie rozmówki mogłyby rzeczywiście zmienić stosunek Anakina do ciemnej strony i w konsekfencji pozostanie przy jasnej stronie. A los wybrańca jest już chyba z góry przesądzony

 • darth_numbers2005-03-23 18:58:02

  Nie mam zdania. Ta scena mogla byc dobra ... mimo, ze sa argumenty za jej usunieciem. Ja uwazam, ze wiekszosc fanow nie dostrzegla by niespojnosci historii. Z drugiej strony GL mogl ja usunac bo byla zle zagrana ( HC ! ) i robila 'niepotrzebna dluzyzne' czego GL _podobno_ nie toleruje. I tak Fani obejrza to na dodatkach wiec nie ma o co rozdzierac szat.
  Sick: ja mam deepthroata w Lucasarts i od 1998 wiem co GL knuje. Nie imponujesz mi ;> ;P

 • the chosen one2005-03-23 18:55:48

  ja Ci nie wierze;)

 • Sick2005-03-23 18:41:53

  Pewnie nie uwierzycie ale mam ostatnich 10 stron z nowelizacji ROTS. Po angielsku. Jakby ktoś chciał zapoznać się z ich zawartością to pisać na mój numer GG: 7494489

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..