TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

`Świat według Gwiezdnych Wojen` na Discovery Channel

2005-06-07 18:43:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka:

26 czerwca Discovery Channel wyemituje specjalną trzyczęściową serię pt. "Świat według Gwiezdnych Wojen", ukazującą rolę i wpływ dzieła George'a Lucasa na nasze życie oraz przyszłość świata.

Kiedy w 1977 roku, na ekrany kin po raz pierwszy weszły "Gwiezdne Wojny" od razu stały się hitem. Świat nigdy wcześniej nie widział czegoś podobnego, tak ogromnych rozmiarów stacji kosmicznych, inteligentnych robotów, świetlnych mieczy czy niezwykłych poduszkowców. Po 30 latach od premiery dzieło George’a Lucasa stało się swoistym fenomenem kulturowym, który w znaczący sposób wpłynął na funkcjonowanie współczesnego świata.

"Świat według Gwiezdnych Wojen" ukazuje rolę i wpływ dzieła Lucasa na nasze życie oraz przyszłość świata. Nowy cykl Discovery Channel wyjaśnia w jaki sposób wizja przedstawiona w "Gwiezdnych Wojnach" przekłada się na współczesne życie, a wydarzenia z sagi oddziałują na rozwój technologii oraz postęp w nauce.

"Gwiezdne Wojny" to nie tylko rozrywka. To filmy, które zmieniają styl naszego życia. Chociaż pierwsze z nich pojawiły się prawie trzydzieści lat temu, wynalazki tam przedstawione były tak futurystyczne, że wiele z nich doczekało się realizacji dopiero obecnie. Filmowe pomysły zainspirowały działania kolejnych pokoleń wynalazców. Gospodarzami trzech godzinnych odcinków tej serii są roboty C-3PO i R2-D2. W programach poznamy ludzi, dla których techniczne wynalazki, odkrycia i technologie przedstawione w dziele Lucasa były prawdziwą inspiracją i nadzieją na ratowanie życia oraz postęp technologiczny. Czy pomysły z filmów wpłynęły na nasze codzienne życie? Czym konkretnie są innowacje, które zmieniły sposób, w jaki robimy zakupy lub jedziemy do pracy? Jak zmieniły się współczesne pola walki?

Program "Świat według Gwiezdnych Wojen" ukazuje, jak ogromny rolę odegrały te klasyczne już filmy science fiction w procesie kształtowania się i funkcjonowania współczesnego świata, od systemów sztucznej inteligencji, po nowoczesne środki transportu i technologie militarne. "Świat według Gwiezdnych Wojen" przedstawia wpływ największego hitu kinowego ostatnich czasów i najpopularniejszego filmu science-fiction, który już teraz zaliczyć można do klasyki, na rzeczywistość, w której żyjemy.

Analizując materiały źródłowe i zagłębiając się w scenariusz wszystkich 6 części "Gwiezdnych Wojen" nowa seria Discovery Channel w kolejnych odcinkach bada trzy dziedziny życia, na które saga wywarła największy wpływ. Epizod 1 pt. "Człowiek i maszyny" to spotkania z ludźmi, których zainspirowały rozwiązania techniczne pokazane w "Gwiezdnych Wojnach". Epizod 2 pt. "Kosmiczni kowboje" poświęcony jest szeroko pojętemu transportowi i komunikacji. Natomiast Epizod 3, pt. "Wojna, broń i moc" ukazuje wpływ trylogii na postęp w kwestii wyposażenia nowoczesnego wojska.

Świat według Gwiezdnych Wojen został wyprodukowany przez Evergreen Films na zlecenie Discovery Channel. Producentami są Tomi Landis ze strony Discovery Channel oraz John Copeland, Fran LoCascio i deLespinois z Evergreen Films. Reżyserem jest Pierre deLespinois.
TAGI: dokument (72)

KOMENTARZE (2)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..