Świat Filmu

Ben Burt stanie za kamerą ...

stopklatka.pl

Ben Burtt, nagradzany Oscarami montażysta i dźwiękowiec, wieloletni pracownik Lucasfilmu George'a Lucasa, stanie za kamerą w czasie realizacji filmu, którego scenariusz powstanie na podstawie komiksu wydawnictwa Hurricane Entertainment pt. "Chassis".

Akcja "Chassis", który określany jest jako komiks retro-futurystyczny, dzieje się w roku 1949. Jego główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która marzy o udziale w niebezpiecznych wyścigach samochodowych. Nie chce na to zgodzić się jej ojciec, który nie tylko obawia się o życie i zdrowie swojej córki, lecz także chce uchronić ją przed niebezpiecznymi mężczyznami, którzy biorą udział w tych wyścigach.

Ben Burtt zrealizował już czterominutową zajawkę ekranizacji "Chassis", którą pokaże w czasie konwentu miłośników komików San Diego.

Burtt, który wyreżyserował między innymi jeden z filmów serii "Młody Indiana Jones" oraz "American Gangster", "Destiny in Space" i "Błękitną planetę" dla kin IMAX, opuścił Lucasfilm na początku czerwca tego roku. Obecnie twórca związany jest z Pixarem.Tagi: Ben Burtt (71)

Komentarze (8)

A wlasnie ze Burtt - sprawdz sobie :-P

Kyp -> Burtt jest jednym z elitarnej ekipy gosci ktorzy robili pierwsze gwiezdne wojny (SW w 1977), odpowiadal on chocby za 'wymyslenie' swiergotu artoo, mowy wookiech (chewiego) oraz innych obcych, wilhelma, odglosy wszelakich rebelianckich i imperialnych maszyn... i jeden z nielicznych ktorzy pracowali przy wszystkich 6 czesciach SW :-P
Taaa, nie ma to nic wspolnego z SW :->

Kurcze.. Dźwiękowiec, montażysta... no i tłumacz ;) Ciekawe jak teraz poradzi sobie jako reżyser...

Jednym z pierwszych ludzi zwiazanych ze Star Wars ktorzy wcielili sie w role rezysera był Phil Tippett ktory był odpowiedzialny za efekty specjalne w Klasycznej Trylogii.Teraz swych sił próbuje Ben Burt,ciekawe co z tego wyniknie

Retro - future ... wydaje mi sie, ze to jest ostatnio bardzo _trędi_ .
Pomysl fajny, moze bedzie z tego strawny film :D

Oczywiscie ze tak, tylko nie pytaj sie gdzie, mysl !!

czy to ma chociaż minimalny związek ze Star Wars?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.