TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

2005-07-13 14:34:00 Anor

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich na XI Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, które odbędzie się 16 lipca 2005 roku. Będzie to pierwsze z serii (miejmy nadzieję :P) spotkań wakacyjnych. Spotykamy się już tradycyjnie o godzinie 15.00 przed poznańskim Ratuszem bądź przy PUBie „Dramat”. Ogólny plan spotkania wygląda następująco:
 • omawianie wyjazdu na ognisko z fanami do Pilchowic;
 • ewentualna wizyta w galerii figur woskowych tudzież wypad na ROTSa;
 • oraz oczywiscie dyskusje starwarsowe i nie tylko :)
 • TAGI: Poznań (94) Wielkopolska (130)

  KOMENTARZE (40)

  • Domator2005-07-25 18:23:34

   nałogówa...

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-17 01:08:33

   mieliście rację - przeczytałam w 14 godzin...

  • Burzol2005-07-16 21:50:31

   A ja mówiłem, że będziemy o Harrym Potterze rozmawiać! Wiedziałem... :D

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-15 13:50:14

   przepraszam tych, których niesłusznie obraziłam.

  • Strid2005-07-15 12:10:59

   Andy jeśli wyrabiasz sobie zdanie na temat całego fandomu na podtawie kilku osób to moze faktycznie lepiej nie dołanczaj do nas...

  • Burzol2005-07-15 12:04:05

   Zapraszam do tematu:
   http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=170634

   PS. Jak pomyślę, sam coś napiszę.

  • Domator2005-07-15 12:03:34

   I jeszcze jedno -> ksiązka nie jest dla dorosłych tylko wtedy gdy jest przez dorosłych czytana. Ona musi mieć takie zamierzenia u autora :)

  • Domator2005-07-15 12:01:16

   Widzisz dziewczyno, cały czxzs piszesz kogo tam nie znasz, ile to nie wiesz etc. A gdzie jakiekolwiek argumenty na chociażby "dorosłośc" serii HP?
   Twój ostatni koment? "Oszołomy i tyle". Wow, przekonałaś swoim argumentem połowę "tych wysoko postawionych ludzi w SWi fandomie" , którzy pewnie bardzo cię kochają a ty im ładnie sprzatasz na konwentach :>
   Nie porównuj nas do innego forum bo i ja mogę ciebie porównać. To forum jest jedynym na którym spotkałem taką idiotkę jak ty. I co? Bastion jest nadzwyczajny :D A że jestem oszołomem? OWSZEM JESTEM i stan ten trwa od dłuzszego czasu. Takie marne pyłki są dla mnie gównem i czymś nic nie wartym. Od teraz jestem dla takich kmiotów jak ty zupełnie nie kulturalny i możecie mnie banować do woli.

   Dyskusja w której razem z seishirem póki co wyszliśmy z tarczą zaczęła się od komentarza istoty pustej i zadumanej w sobie. Nie ma sensu jej koontynuować, chyba że owa istota poda nam cos sensownego pod postacią kolejnej wypowiedzi.

   I na koniec:

   "Antychrysta sztandar w niebo wznieść
   Podłe plemię krzyża strącić w mrok

   Nie wybaczaj nikomu
   Prawdziwa wiara krzyczy abyś bronił jej praw!"

  • Strid2005-07-15 11:56:00

   Clio mogłabyś mi powiedzieć dlaczego jestem ptasim móżdżkiem zamkniętym na jednej idei i krytykującym wszystko i wszytskich INNYCH?
   Czy ja tu gdzieś skrytykowałem HP? Twierdze jedynie że spotkanie z fanami podzielającymi chocby jedną z twoich pasji jest wazniejsze niż przeczytanie ksiazki którą mozesz zacząć czytac dzień później.
   Więc nie uogólniaj...

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-15 11:47:34

   to Ty przeczytaj mojego.
   Oszołomy i tyle. Nie będę się silić na wulgaryzmy.

  • seishiro2005-07-15 11:43:41

   Przykro mi. Naprawdę. Zanim zaczniesz kogoś nazywać oszołomem to pomyśl - nie określiłem Ciebie w żadne obrażliwy spsób - obraźliwie wyraziłem się na temat HP. Trochę kultrury, kobieto. Nikt tu na nikogo nie patrzy z góry - możesz być fanką HP, Lovecrafta i czego tam chcesz. Mam jednak swoje zdanie, którego będe bronił - czy to w spsób wulgarny, czy to na drodze normlnej dyskusji.
   Napisz coś sensownego na temat HP, co pozwoliłoby traktować to jako jakąś aryciekawą powieść - wtedy porozmawiamy.

   Ps. Lekcje odrobiłem już dawno i przeczytałem pierwsze 3 tomy HP. Zdania nie zmieniam.
   Pps. Przeczytaj maila, którego Ci wysłałem.

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-15 11:01:35

   tylko widzicie: wychodzicie z zupełnie błędnego założenia, że Harry Potter to jest książka dla dzieci. Coby nie rozpisywać się już na ten temat, polecę Wam przeczytanie tej powieści, bo ten punkt programu chyba opuściliście. A jeśli wciąż będziecie się upierać przy swoim... cóż.

   I jeśli jeszcze chodzi o fandom. To ciekawe, że na jakimkolwiek forum jakiegokolwiek tematu nie zaczęłabym wypowiadać się na jakiś inny, powitane to zostanie tylko z sympatią i życzliwością. Czy na potterowym o SW, czy na skokowym o Potterze. Tymczasem weszłam na Star Warsowe - i co? Agresja. Czy wiąże się to z faktem miażdżącej przewagi płci odmiennej? Na całe szczęście znam dość sporo fanów SW - także wysoko postawionych w fandomie i ogólnie w polskiej fantastyce - którzy o HP mają zdanie jak najbardziej pozytywne i zresztą nie tylko o HP. Nie obawiajcie się więc, że będę oceniać środowisko fanowskie SW poprzez pryzmat paru... oszołomów. Zastanawiam się tylko, co daje tymże "fanom" SW prawo do patrzenia z góry na fanów wszystkich innych tytułów czy instytucji. Peace & love - a nie obrzucanie błotem.

  • seishiro2005-07-15 08:20:08

   BURZOL, spokojnie! Wyraziłem się w sposób niezbyt kulturalny, że tak powiem - to fakt. Nie będę jednak popierał czegoś takiego jak to, czym jest HP. Ciekaw jestem ile osób zachwycających się "literaturą dziecięcą" czytało chociażby "Hobbita"?Ja rozumiem, że HP na jednej ze swych płaszyzn to utwory traktujące o temacie dojrzewania - tego faktu nie neguję i cieszę się, że ktoś robi to w taki sposób. Jest jednak pewien rozdźwięk między formą a treścią HP - i to ogromny (że tak się posłużę eufemizmem), O to mi najbardziej chodzi.

  • seishiro2005-07-15 08:10:07

   Przykro mi, biedny esteto, że tak bardzo cię uraziłem. Ojej, jacy my źli jesteśmy - mamy subiektywne opinie na temat HP. I to w dodatku przeciwne z tym, co TY myślisz:( Wiedz, że Pani Rowllings pozostanie dla mnie nieudolną epigonką i grafomanką. O!

  • Andy2005-07-15 07:57:14

   zwolennikiem HP to nie jestem, co prawda przeczytalem jakiś tom, ale po to by moc sie o ksiazce wypowiadac. natomiast martwi mnie postawa kilku poznaniakow (i nie tylko), ktorzy w chamski i niekulturalny sposob ujezdzaja po kims, ma inne zdanie na jakis temat. Myslalem kiedys dolaczyc do poznanskiej ekipy SW, ale jak czytam to co wypisuja, to dziekuje za takie grono... Clio Selene Silvermoon -> wspolczuje ze trafilas na takich rozmowcow.

  • seishiro2005-07-15 07:29:07

   Ludzie i Clio: ja TYLKO stwierdziłem fakt oczywisty - przynajmniej dla Domatora i dla mnie:) Dla mnie HP jest po prostu przykładem grafomaństwa, kiepskiego stylu i braku umiejętności. Ot, co! Porównanie ej (ekhm) literatury do pewnego procesu fizjologicznego było może i nie miejscu, aczkolwiek to taka moja "chora poetyka" - operowanie takimi tanimi i głupimi zwrotami:P:P:P
   Kurcze, offtop w komentarzach:D

  • Domator2005-07-15 00:43:36

   kończą się argumenciki? Jaka szkoda! Tak miło jest czytać coś lekkiego, łatwo strawnego wręcz zalatującego głupotą- dokładnie jak twoje komenty... Pozrawiam ;)

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-15 00:40:11

   no, chłopie... toś się nieźle skompromitował tym komentem. Próbuj dalej.
   Albo lepiej nie próbuj.

  • Domator2005-07-14 23:43:17

   Jeszcze jedno: nie oceniaj nas, boś niegodna! Mssz długi nick, tanie hobby i brak gustu estetycznego! Usmażysz się gorzej od Tołstoja w "wybrukowaniu piekła"!!

  • Domator2005-07-14 23:40:30

   BURZOL! Człowieku! Weź ty się opanuj! Jak mozesz porównywać ksiązki pisane w TAMTYCH czasach do trych HP-owskich. A w dodadku porównywać komercyjny boom, który nie służy idei ksiązki do ksiązek naszych-Polskich. Autorzy, których wymieniłeś nie wybili się tak jak grafomanka Rowling.
   A seishiro pisze to w sposób ostry i wulgarny, ale zawierajacy prawde. Oto mamy ksiązkę, nie niosacą ze soba powabu i piekna, wyjałowiona z wartości literatury dziecięcej. Ksiązki dla dzieci winny nieść ze soba nauki, jezeli sa ksiązkami nie tylo co napisanymi łatwo ale docierającymi w taki sposób do dzieciaków. W tym wypadku bajka tak nowoczesna nie pokazuje nic. Stad stwierdzenie jakoby HP był gównem.

   Nie pozwólmy, by ksiązki takie liche, mizerne i miałkie zawładnęły naszymi półkami. Badźcie indywidualni i srajcie na wielkie listy bestsellerów!

   Pozdro ;)

  • Burzol2005-07-14 22:13:35

   1. Dziwne jest, że ludzie nazywają kupą coś, co im się nie podoba. A ponadto coś, co innym podoba się bardzo. Po co? Bo tak?
   2. Od kiedy to książki dla młodzieży są kupą, nic nie wartą? Niziurski, Nienacki, Szklarski.. wszystko kuporoby?
   3. A najbardziej przerażające jest, że mówi to człowiek, który na słowie pisanym znać powinien się najlepiej z nas wszystkich.


   PS. A książi należy czytać powoli... Choć nie jest to łatwe ;)

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-14 20:37:39

   no proszę, a ja już zaczęłam mówić znajomym, że na Bastion to ludzie na poziomie przychodzą i nie ma chamstwa. Cóż... Weź to do siebie. Osobiście ciekawa jestem, czy inni bywalcy zaprotestują świadectwu, jakie się im wystawia. Na ile zdążyłam się już zorientować - nie.
   Jak widać i pośród fanów SW są ptasie móżdżki zamknięte na jednej idei i krytykujące wszystko i wszytskich INNYCH.

  • seishiro2005-07-14 20:01:04

   Clio, jak już bawisz się w czytanie, to weź do ręki takiego Bułhakowa tudzież Sofoklesa w oryginale:P
   A tak serio - HP to (IMHO) taki shit wysrany z pewnego odbytu. Ciekawe - wąchać fekalia i jeszcze się tym zachwycać:D Czekam, aż teraz napiszesz to samo o SW.

   Ps. Nie bierz tego do siebie, człowieku.
   Pps. Także będę.

  • Strid2005-07-14 20:00:20

   Nie wiem czemu ma służyć to porównanie. Twoje oczywiście bo ja niczego nie porównywałem. A przeczytac ksiazke w 2,3 dni to dla mnie niemal bluźnierstwo. Co to za radocha przeczytać w dwa dni ksiazke? Nie lepiej się nią delektować zwłaszcza jeśli sie na nią czeka pare lat?
   O tym ze uznanie ksiązki którą można przeciez zacząć czytać dzień później za wazniejszą od spotkania raz w miesiącu z fanami jest ciut dziwne...

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-14 19:53:49

   czekać na film 3 lata (a może wiele więcej?) i obejrzeć go w 2 godziny. I czemu miało służyć to porównanie? A poza tem przeceniasz mnie i moje zdolności językowe. Myślę, że zejdzie mi cały weekend. Może i jeszcze poniedziałek... :)

  • Strid2005-07-14 18:32:16

   Czekac na ksiązke 2 lata i przeczytać ją w jeden dzień...

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-14 17:01:21

   tak już mam, że angażuję się całą sobą. Czekałam na tę książkę 2 lata, więc pragnę jej bardzo, bardzo mocno. Tak samo na Epizod III szłam do kina na premierę i żadne spotkanie fanów Pottera nie odwiodłoby mnie od tego zamysłu. Taka już po prostu jestem. A tak w ogóle przepraszam za tego off-topa.

   Aha, i proszę nie wyrokować o mnie, że stawiam Pottera na równi ze Star Wars - to tak uprzedzając oskarżenia, które pewnie zaraz w moją stronę polecą.

  • Strid2005-07-14 16:03:24

   Ja też mam wiele zainteresowań ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to czy wolisz czytanie ksiązki za którą mozesz się zabrać dnia następnego od spotkania z Fanami którzy podzielają choć jedno z twoich zainteresowań?

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-14 15:47:49

   nie, Stider. Mam wiele różnych zainteresowań. Nie ograniczam się do jednego tytułu czy zagadnienia. No i tak się złożyło, że nie potrafię się rozdwoić...

  • Strid2005-07-14 15:35:08

   Clio to jest spotkanie FANÓW STAR WARS więc jeśli ktoś woli w tym czasie czytać HP to chyba raczej te spotkania go nie dotycza gdyz jest fanem HP prawda?

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-14 15:05:04

   ma to ten związek, że niektórzy tego dnia zamkną się w domu i będą czytać, aż skończą. I życzyłabym sobie trochę kultury. To się tyczy głównie Domatora. No ale pewnie masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy twierdzą, że SW to gówno...

  • Lady Aragorn2005-07-14 09:54:58

   hmmm ja to mam pecha chciałam być ale wyjeżdżam właśnie w tą sobotę sith!!! eee znaczy shit :P
   A tak po za tym to HP nie jest gównem hehehe pewnie jak zobaczę cene to będą musieli wołać po ambulans.....

  • Freed2005-07-13 22:26:54

   Harry Potter ssie

  • Zax2005-07-13 22:09:06

   skoro Domtor tak twierdzi to trza mu wierzyć on jest specem od HP:P

  • Domator2005-07-13 21:46:34

   Clio Selene Silvermoon -> to ty nie wiesz, że HP to gówno? :P

  • Burzol2005-07-13 21:29:16

   Tak piszesz Strid , jakbyś na Spotkaniu nie był. Przecież to nasz główny temat :)

   PS. A w sobotę wychodzi najnowszy tom, ale po angielsku. Kogo na to stać ;)

   PS2. I'll też be there. :D

  • Strid2005-07-13 20:55:15

   Clio Selene Silvermoon -> A jaki to ma związek ze Spotkaniem Wielkopolskich FANÓW STAR WARS?

  • logan2005-07-13 20:43:01

   le za daleko

  • Clio Selene Silvermoon2005-07-13 19:57:51

   hehe, w sobotę wychodzi najnowszy tom Pottera... :P

  • Strid2005-07-13 15:53:33

   I'll be there :]

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..