Komiksy

Komiksy na zimę

StarWars.com

Jakiś czas temu na oficjalnej zaprezentowano zapowiedzi komiksów w USA na zimę.


Na początek ukażą się dwa wydania specjalne, komiksu połączonego z popiersiem Gentle Giant. Pierwsze wydanie będzie zawierać komiks Empire Volume 1 – Betrayal oraz figurkę Vadera. (więcej o komiksie możecie przeczytać tutaj).

Drugi zestaw tego typu będzie zawierał komiks Star Wars Infinities: A new Hope oraz szturmowca. Komiks opisuje spekulacje, co by było gdyby torpeda protonowa Luke’a nie zniszczyła Gwiazdy Śmierci.

Dla tych, którzy nie mają kompletnej komiksowej trylogii prequeli pojawi się specjalna okazja, pakiet trzech adaptacji – „Mrocznego Widma”, „Ataku klonów” i „Zemsty Sithów”. Dostępny w USA od 16 listopada.

23 listopada pojawi się trzeci zeszyt cyklu X-wing – Rouge Leader. Imperialne bojówki wylądowały na rodzinnej planecie Wedge’a Antillesa i zaczęły ją dewastować. Pojmali również kilku członków Eskadry Łotrów. Wedge i reszta Łotrów musi ocalić swoich przyjaciół, a Imperialnych oprawców sprowadzić przed oblicze sprawiedliwości.
Autorami tego komiksu są Haden Blackman, Tomas Giorello, Michael Atiyeh i Gary Erskine.


Republic #83 ukaże się 30 listopada. Autorami są John Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons i Brad Anderson.

Rozkaz 66 zmienił wszystko, a Jedi zostali wyrżnięci na wskroś galaktyki. Ale niektórym udało się oszukać śmierć, tylko na jak długo? Ciężko ranny mistrz Quinlan Vos, ucieka do dżungli na planecie Wookieech – Kashyyyk. Vos będzie musiał wybrać, czy walczyć z klonami, z którymi nie tak dawno razem odnosił zwycięstwa, czy może poświęcić tych, których kocha i narazić ich na gniew nowopowstałego Imperium.Opowieść Imperialnego porucznika Janeka Sunbera będzie kontynuowana w 39 zeszycie serii Empire, które także ma się ukazać 30 listopada. Rebelianckie siły uderzeniowe zinfiltrowały bazę Imperium na Kalist VI. Wszystko szło zgodnie z planem, ale nikt nie był przygotowany na obecność Sunbera w bazie. Jak jego obecność wpłynie na plany Rebelii?

Obowiązek wobec Imperium wymagał od Sunbera wielu wyrzeczeń, nie dając dużo w zamian, lecz on sam nigdy nie wątpił w swoją służbę. Ale czy szokujące odkrycia nie zmienią jego poglądów?


Tak zapowiada się 40 zeszyt serii Empire, bądący też piątym i więczącym cykl “The Wrong Side of the War”. Rebelianci są tak zdeterminowani, by wypełnić swoją misję, że nie patrzą na koszty. Gdy jednak siły Imperium zakleszczają szpiegów, może się okazać, że Rebelianci będą potrzebować ratunku z własnej misji ratunkowej.
Empire #40 ukaże się 21 grudnia. Autorami są Welles Hartley, Davide Fabbri, Christian Dalla Vecchia i David Michael Beck.


W grudniu zobaczymy Mrocznego Lorda w akcji. Po Rozkazie 66, mała grupa Jedi postanowiła się spotkać i przedyskutować plany, jak przeciwstawić się Imperium i Lordom Sithów. Ale Imperium cały czas trzyma rękę na pulsie, a Vader osobiście będzie walczył z Jedi, wierząc, że dotrze tym samym do Obi-Wana. Oczekujcie scen walk Jedi przeciw Sithom, których nie było od czasu Starej Republiki. A wszystko to w jedno zeszytowym komiksie „Purge”, dostępnym od 28 grudnia. Autorami będą John Ostrander, Doug Wheatley, Chris Chuckry i Adam Hughes.28 grudnia powinien pojawić się też album The Star Wars Comics Companion, o którym już wielokrotnie pisano.
Również z końcem grudnia, pojawi się zbiorczy paperback z komiksem General Grievous.


25 stycznia 2006 pojawi się zbiorczy komiks Star Wars Tales Volume 6, zawierający opowieści zarówno z Starej Republiki, aż po Nową Erę Jedi.
O komisach tych można porozmawiać na forum>>>.Tagi: Czystka (Purge) (29) Dark Horse Comics (790) Empire (133) Haden Blackman (76) Infinities (20) Jan Duursema (147) John Ostrander (182) Republic (189) Star Wars Tales (132) TPB (138)

Komentarze (9)

ja chcę to w Polsce!!!
Niech wydawcy przestaną nas olewać!!!

Burzol - no... kolejne, ostatnie już, zbiorcze wydanie komiksów z serii Tales, pewnie 21-24.

Co tu dużo mówić...smakowicie się zima zapowiada :).

Talon --> rzeczywiście Rep 27 pasowałby lepiej do Talesów :)
Apropo - co to jest ten Tales Vol 6? Antologia poprzednich talesów?

No, no... Purge zapowiada się naprawdę fajnie. Repy są zawsze świetne (no może poza #27) więc będzie co czytać :)

mwj - tak te komiksy TPM i AOTC były wydane w Polsce.

Ta trylogia komiksowa to nie jest przypadkiem Komiks Mroczne Widmo (wydanie specjalne gwiezdne wojny komiks ) No i Aotc co byl wydany przez egmont

najlepiej się zapowiada republika bo quinlan vos to mój ulubiony jedi :) a Purge też może być ciekawe

W sumie to dobrze się stało że będą te komiksy bo mało prawdopodobne by wszyscy jedi zginęli...

no cos czuje ze rupublika bedzie fajna

"Oczekujcie scen walk Jedi przeciw Sithom, których >>>nie było<<< od czasu Starej Republiki." - a Maul i Dooku? :>

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.