Komiksy

Komiksy w lutym i w marcu

Resztki Imperium za StarWars.com

Na oficjalnej pojawiły się zapowiedzi kolejnych tytułów komiksów Dark Horse’a, tym razem przewidzianych na luty 2006.

W roku 2006 Dark Horse wprowadza dwie nowe serie komiksowe – "Knights of the Old Republic" i "Rebellion". By je lepiej wypromować, postanowiono pierwszy zeszyt dwóch nowych serii wydać w promocyjnej cenie – 25 centów. Będzie to dość ciekawe przedsięwzięcie, gdyż dostaniemy książeczkę w formie flip booka (komiks ma dwie okładki i można go czytać z jednej jak i z drugiej strony - z jednej Rebellion, z drugiej KotOR). W obu poza fragmentami opowieści zobaczymy całkowicie nowe koncepty i pomysły na ukazanie Rebelii i Rycerzy Starej Republiki, które prawdopodobnie nigdy nie znajdą się w zwykłych wydaniach.

Seria o Rycerzach Starej Republiki ukazuje przeszłość galaktyki Gwiezdnych Wojen, jakieś cztery tysiące lat przed Nową Nadzieją. Były to czasy gdy Rycerze Jedi walczyli ze swoimi największymi wrogami - Zakonem Sithów, a także, gdy legendarne armie Manadlorian dewastowały galaktykę. Głównym bohaterem nowej opowieści będzie Zavne, młody Jedi mierzący się z własnym przeznaczeniem, który właśnie wkracza w nowy i bardziej niebezpieczny świat.

"Rebellion" dziać się będzie przed wydarzeniami z Imperium Kontratakuje. Zapoznamy się z przygodami Luke’a Skywalkera, rebelianta Jorina Sola oraz imperialnego oficera Janeka Sunbera.

Pierwszy zeszyt, będący zapowiedzią serii, będzie się składał z grafik Johna Jacksona Millera, Thomasa Andrewsa, Michaela Atiyeh oraz Brandona Badeuxa. Powinien pojawić się już pierwszego lutego.

22 lutego powinien wyjść drugi zeszyt serii Star Wars: Knights of the Old Republic autorstwa Johna Jacksona Millera, Briana Chinga, Michaela Atiyeh oraz Travisa Charesta.

Życie w Zakonie Jedi nie jest łatwe, ze względu na jego kulturę, ścisłą dyscyplinę, ciężką pracę czy samokontrolę. Ale tylko najbardziej utalentowani jego członkowie stają się Rycerzami i potem Mistrzami. Z drugiej strony jest to też dylemat, z którym Padawan Zayne Carrick mierzy się przez większość swego życia. Zdając sobie sprawę, że może nie osiągnąć wielkich możliwości próbuje znaleźć sposób, by wzbić się ponad swój poziom. Jednak wszystko się komplikuje, kiedy młody Jedi zostaje oskarżony o morderstwo i ucieka ze swoim dawnym przyjacielem. Razem wyruszą tropem istoty, która odpowiada za tę sytuację i Zayne pozna jak tajemnicze są ścieżki Mocy.

Zwieńczenie Wojen Klonów zobaczymy w ósmym zbiorczym paperbacku pt. "The Last Siege, The Final Truth". Kolekcja będzie się składać z przedruków Republiców od #72 do #77, które po kolei opisują bitwę o Saleucami, a także spisek Separatystów polegający na tym, by stworzyć własną armię klonów z wojowników Morgukai. We wszystko są zamieszani Quinlan Vos i Aayla Secura. Całość, składająca się ze 144 stron autorstwa Johna Ostrandera, Jan Duursemy, Dana Parsonsa, Brada Andersona i Tomasa Giorello pojawi się 22 marca.

Na koniec małe info. Krótka zapowiedź serii "Knights of the Old Republic" pojawi się niebawem na Hyperspace.Tagi: Dark Horse Comics (790) John Jackson Miller (172) Rebellion (39) Republic (189) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (146) TPB (138)

Komentarze (23)

Czyżby? A może to ty nie zrozumiałeś co napisałeś?

Kyp--->chyba niebardzo zrozumiałeś moj koment

Więcej, były już nawet komiksy nawiązujące do KotORa...

Kyp> dokładnie! i moim zdaniem KOTOR wypaczył świat antycznych Star Wars:( a ludzie zachwycają się tym pokazanym w KOTORze i myślą że to jest wypas (radzę porównać sobie komiksy z grami)

co ty chrzanisz Piett, przecież już dawno temu była seria "Tales of the Jedi" a KotOR do niej tylko nawiazuje.

to pierwszy komiks w realiach "KotoR'a".Ciekawe jak autorzy wywiązali się z przedstawienia tego bardzo ciekawego okresu w historii galaktyki.

No zobaczymy jak sie będzie KotOR prezentować, miejmy nadzieje, że bedzie to seria tak świetna jak Republic

Co było a nie jest, nie liczy się w rejestr Meli.

Kyp-> ja chciałbym przypomnieć jak szybko ukazywały sie na Bastionie spoilery do RotSa. Jak Ci sie niepodoba idz na ICO.Droga wolna.

Kyp -> Czy ja gdzieś powiedziałem że masz jakikolwiek obowiązek wobec Bastionu? Nie. Powiedziałem jedynie że MOŻESZ współtworzyć Bastion i pomagac "obibokom". Ale skoro wolisz być jedynie biernym oglądaczem i komentatorem to droga wolna. Na szczęście nie wszycy myślą tak jak ty...

ciekawe czy kotor będzie fajne

Ten mój post to było właśnie info, myślałem że dzięki temu że napisałem to wszem i wobec będę wymieniony jako źródło, ale nie jestem :(

przestań bredzić. Andaral i reszta obiboków ma obowiązek regularnie przeglądać najważniejsze strony - zwłąszcza oficjalną. Niby dlaczego mam odwalać robote za nich skoro nie jestem newsmanem. Moge ale nie muszę wiec nie pie.. że to mój obowiazek bo to ICH obowiazek!

Kyp, Valorum -> wysłanie maila do redaktora z infem o tym że coś sie wydazyło czy ukazała sie jakaś ksiązka lub czymkolwiek innym na temat SW nie boli. Pamiętajcie że to Bastion FANÓW Star Wars więc możecie go współtworzyc choćby przez wysyłanie takich maili redaktorom.

to wydarzenie akurat lepiej pominąć milczeniem.

Jeszcze przydałby się news o ukazaniu się "Rozbitków z Niruan".

hehe Misa chcieć przedewszystkim KotOR heheeh :) może pokażą twarzyczkę Revana??? :):)

CW będzie dobre. Jakby to palpi powiedział:
- G O O D!

Kyp -> Skoro widziałes o tym info tydzień temu to mogłes podesłać meila któremuś z redaktorów...

jak na bastion opóźnienie minimal;ne - zaledwie tydzień czasu. I jak zwykle Freedon musi robić wszystko za obijających się starszych stażem redaktorków.

Wie ktoś ile numerów będzie liczyć KotOR?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.