Kolekcjonerstwo

Nowe zestawy LEGO - zapowiedź oficjalna

StarWars.com


Na StarWars.comoficjalnej pojawiła się zapowiedź dwóch nowych zestawów LEGO, które ukażą się w roku 2006. Są to barka żaglowa Jabby oraz Niszczyciel Gwiezdny.W lipcu br. ukaże się w USA (i nie tylko) zestaw Barka Żaglowa Jabby. Sam pomysł zestawu był jednym z najczęściej powtarzających się, wśród życzeń fanów starwarsowego LEGO. Zestaw ten składać się będzie z 781 klocków, z których poza barką zbuduje się także skiff oraz Sarlacca. Dodatkowo w zestawie będą nowa figurka Lando w hełmie, Leia w stroju niewolnicy, Han, Luke, R2 serwujący drinki, a także Jabba, Boba Fett i Gamorreanin. Zestaw będzie kosztował 74,99 USD.

Drugim nowym zestawem będzie Imperialny Niszczyciel Gwiezdny, bazujący na podstawie tego dostępnego w 2002 w wersji Ultimate Collector's Series. Wtedy kosztował 299 USD i była to raczej wyskalowana replika z klocków LEGO. Problem w tym, że był bardzo duży popyt na wersję niszczyciela dla dzieci, może Lego stworzy go w innej skali, pozwalającej w łatwy sposób na zabawę dostępnymi ludzikami LEGO.


Podobnie jak to było w przypadku zestawu Sokoła Millennium postanowiono połączyć w jednym zestawie dwie wizje. Tak więc na zewnątrz faktycznie wygląda on, jak miniaturowa replika z zachowaniem wszystkich ważnych elementów okrętu, lecz cała zabawa zaczyna się, gdy statek zostanie otworzony. Tam znajdują się nie tylko wybrane pomieszczenia, ale też figurki postaci, dzięki czemu można używać zestawu zarówno jako modelu, jak i jako zabawki.


Zestaw ten składa się z 1366 klocków i zaweira nowe figurki - Wielkiego Moffa Tarkina, Imperialnego Oficera R2-D5 oraz myszobota, a także znane już figurki - Dartha Vadera, dwóch Imperialnych Gwardzistów, dwóch szturmowców oraz dodatkowo hologram Imperatora.


Oczywiście oba zestawy nie są wykonane we właściwych proporcjach względem ludzików. Warto jednak zauważyć to, że obecnie wszystkie nowe zestawy LEGO, nie posiadają już ludzików rasy białej z żółtymi twarzami i rękoma. Stąd np. Luke Skywalker, choć na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak w starszych zestawach, to mimo wszystko jest kompletnie inny, ze względu na kolor twarzy. Jeszcze zestawy z ROTS miały ludziki w klasycznych kolorach, dopiero od zeszłej jesieni zmiana dosięgnęła też i linię Star Wars.
Tagi: LEGO (462)

Komentarze (23)

a ile kosztuje ten niszczyciel

wszystko fajne, ale niestety juz nie dla mnie

ach za stary na to jestem i za drogi ten niszczyciel :( a tak bym chciał to mieć)

ISD jest naprawde swietny......i do tego te figórki ehhhhh szkoda że nie mam już 10 lat wtedy by mi go starzy kupili :(

Barka jest fajna tylko faktycznie za mało ludzików:(
ISD nie podoba mi się tylko ludziki są super

fajny nieszczyciel dziadowski jabba

Burzol---> Teraz figurki LEGO mają ponoć nie żółty kolor twarzy, tylko bardziej ciała :) Znaczy, że bledszy. Zobacz figurki z ISD :)

Tragicznie ten Niszczyciel wygląda... Dobrze że chociaż Outridera porządnego można z niego zrobić ;)

Czy tylko ja nie zrozumiałem jakiego koloru jest głowa Luke'a Skywalkera? O co chodzi z tymi kolorami?

PS. Ładny ten ISD :)

cóż niszczyciel bardziej mi sie podoba w wersji obecnej czyli jako w miare wierny model a nie jak ta zabawka, za to za figórki z tego zestawu, szczególnie gwardzistow dałbym sie pokroic :P

Jaki hardkor - niszczyciel wygląda żałośnie, ale w tym zestawie będzie figurka najfajniejszej postaci całych SW - Grand Moff Tarkin!!!!

Niezłe ale barka rzeczywiście powinna zawierać jeszcze conajmniej Chewbacce, Weequaya i Nikto strzelającego z działka.

Jak wyjdzie w wersji 1:1 to zapraszam na imprezke na pokładzie;-)

a gdzie info o nowym T16 i Outriderze ?

Extra! Ten model Barki jest o.k., ale gdyby tak doładowali trochę więcej strażników Jabby nic by się nie stało. Oczywiście ISD również robi wrażenie. :)

Składanie na 20 minut raczej...
Kiedy wreszcie wrzucą model DS I z Lego w odpowiedniej skali?
Z moich obliczeń wynika, że 1 kilometr rzeczywisty to około 2222 centymetrów w skali Lego. Czyli Model DS w skali Lego winien mieć.. uwaga: 266666 centymetrów, czyli ponad 2,66 kilometra średnicy... :D

Ile to jest klocków?
A sami se obliczcie! :P

Składania modelu oczywiście. Kasy duuuużo dłużej :)

O mało bym jedzenia nie wypluł, jak zobaczyłem to info. Ludzie, Niszczyciel?! Składania na mieśiąc:D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.