Świat Filmu

Królowa Naboo z Gwiezdnych Wojen matką Chrystusa

Filmweb.pl

Keisha Castle-Hughes zagra główną rolę Marii Dziewicy w nowym filmie studia New Line - "Nativity". Za kamerą stanie Catherine Hardwicke ("Lords of Dogtown", "Trzynastka"). Będzie to fabularna wersja historii Marii Dziewicy. Film, którego bohaterką będzie Maria - Matka Jezusa Chrystusa, powstanie ze scenariuszem Mike'a Richa.

"Nativity" koncentrować się będzie ma dwóch latach życia Marii i jej męża Józefa. Kulminacyjnym punktem filmu będzie przybycie pary do Betlejem i narodziny Chrystusa. Mike Rich w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Daily Variety" zdradził, że w filmie pojawią się znani z Ewangelii: św. Jan Chrzciciel, jego rodzice, Herod i Trzej Królowie.

Szefowie Studia New Line Cinema liczą, że "Nativity" spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem, co "Pasja" Mela Gibsona, która na całym świecie zarobiła ponad 600 milionów dolarów.

Reżyserka Hardwicke była scenografem na planie "Vanilla Sky", "Złota pustyni" i "Tank Girl".

Piętnastoletnia Keisha Castle-Hughes zagrała główną rolę w "Jeźdźcu wielorybów" z 2002 roku. Ta pochodząca z Australii aktorka wystąpiła także w zeszłym roku jako królowa planety Naboo w superprodukcji "Gwiezdne Wojny - Epizod 3: Zemsta Sithów".
Produkcja "Nativity" rozpocznie się maju we Włoszech i Maroku. Premiera ma nastąpić w pierwszym tygodniu grudnia tego roku.

Warto dodać, iż rolę matki Chrystusa zagrała też inna aktorka pojawiająca się w prequelach - Pernilla August (Shmi Skywalker).Tagi: Keisha Castle-Hughes (15)

Komentarze (7)

Sam jesteś żenujący.

Wybaczcie ze zapytam ale to byly jednak rozne krolowe w epizodach II i III?

Tytuł newsa jest żenujący.

Amen! Passion of the Christ byla superowa! Zycze powodzenia tej produkcij!

no to w SW miała wielką i odpowiedzialną rolę, hahaha.

hehe, zobaczymy jak jej się powiedzie w nowej roli :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.