Świat Filmu

Wieści o 4 części Indiany Jonesa

Stopklatka.pl

Na łamach serwisu Stopklatka.pl pojawiły się dwie ciekawe informacje. Prezentujemy je poniżej.

Jak już informowaliśmy David Koepp pracuje nad scenariuszem filmu "Indiana Jones 4". Według Stacey Snider ze studia DreamWorks tekst ma być gotowy w przeciągu trzech, czterech miesięcy. Na temat kolejnych filmów Spielberga wiadomo, że twórca ma w planach nakręcenie filmu o Abrahamie Lincolnie [więcej >>>], niezatytułowanego filmu o podróżach kosmicznych [więcej >>>] oraz filmu opowiadającego o świecie mediów w Nowym Jorku. Premiera kolejnych przygód Indiany Jones zaplanowana jest na 2008 rok [więcej >>>]

Na obywających się w zeszły weekend w Nowym Jorku targach, które dotyczyły produktów licencyjnych doszło do marketingowych prezentacji wielu znaczących filmów, które w kinach zadebiutują w ciągu najbliższych lat.

To właśnie w tym miejscu można uzyskać prawa do sprzedaży wszelkiego rodzaju gadżetów dotyczących popularnych bohaterów. Zyski z prezentacji filmu w kinach lub DVD to jedno, a wszelkiego rodzaju elementy wizerunkowe goszczące na półkach sklepowych to rzecz całkiem inna, a równie dochodowa. Nie jest więc tajemnicą, że toczą się zażarte boje o prawa do sprzedaży różnego rodzaju filmowych gadżetów. Spotkanie dotyczące licencji zajmowało się nie tylko kinem, ale też telewizją (wkrótce ruszają produkcje animowanych "Gwiezdnych wojen" oraz "Fantastycznej czwórki"), rynkiem gier, Internetem. Nas oczywiście najbardziej interesuje świat filmu.

Goście tego spotkania mogli zapoznać się z ofertami dotyczącymi takich tytułów jak: "Spider-Man 3", "Shrek Trzeci" (to oficjalny polski tytuł), "The Simpsons Movie" (wraz z premierą filmu na rynku pojawi się gra, zaś w maju świętowany będzie hucznie 400. odcinek serialu), "Pirates of the Caribbean: At World's End", "Alien vs. Predator 2", "Die Hard 4" oraz "Harry Potter i Zakon Feniksa". Te tytuły trafią do naszych kin w 2007 roku.

Sporo emocji wzbudziły także, a może przede wszystkim, informacje na temat serialu aktorskiego powstającego na podstawie "Gwiezdnych wojen" oraz "Indiany Jones 4". Lucas Licensing, do którego należą prawa do wizerunku postaci z tych produkcji poinformował, że premiery obu przedsięwzięć odbędą się w 2008 roku.

Jeżeli chodzi o świat "Gwiezdnych wojen" to zeszły rok był pod względem wpływów rekordowy dla Lucas Licensing. Konsumenci zakupili towar na kwotę 3 miliardów dolarów. W 2008 roku odbędzie się premiera animowanego komputerowo serialu oraz serialu aktorskiego, do którego trwa właśnie pre-produkcja. Z okazji 30. rocznicy premiery klasycznych "Gwiezdnych wojen", jesienią 2007 roku, na rynku pojawi się kolejna gra.

Wydłużające się oczekiwanie na "Indianę Jones 4" powinna nieco osłodzić gra komputerowa, której premierę zapowiedziano na lato 2007 roku. Ma być to znaczące wydarzenie na tym rynku.


Temat na forum.Tagi: Indiana Jones (314)

Komentarze (4)

Zoltan i Załoga G zamiast Teleranka? Może być ale serial SW to już chyba raczej nie.

To już chyba dziesiąta osoba, która pracuje nad tym scenariuszem.

2008? Wtedy ma komunię mój trzeci wnuk !!
I jak ja wytłumaczę, że nie będzie Teleranka rano tylko jakieś amerykańskie pierdoły.

w 2008? to wtedy bede jeszcze w liceum :) ale może znajdę jakoś czas na oglądanie serialu

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.