Świat Filmu

Gwiezdne Wojny w HD – nowe informacje

Resztki Imperium

Co prawda, niedawno świat obiegły informacje, że Lucasfilm nie szykuje się do wydania sagi w formie HD-DVD (ani Blue-ray), ale to nie oznacza, że rezygnuje z tych technologii. Fakt faktem, że matrycę do produkcji kopii w wysokiej rozdzielczości Lucasfilm już posiada (więcej), ale brak standardu z pewnością powstrzyma na wiele lat produkcję płyt.
Swoją drogą producenci obu standardów starają się prześcignąć konkurencję, choćby tym, że np. Blue-ray nie będzie obsługiwał ograniczeń regionalnych, co może doprowadzić do zniknięcia ich również niebawem na rynku DVD. Ale HD to nie tylko rynek płyt, ale też TV. I tam właśnie pojawią się pierwszy raz Gwiezdne Wojny, całkowicie omijając wojnę HD-DVD i Blue-Ray.

Cinemax zawarło umowę z Lucasfilmem w tej sprawie. Należąca do Time Warner firma, zamierza już w październiku przeprowadzić kampanię reklamową i po raz pierwszy pokazać światu sagę w nowej formie. Co prawda, dwa ostatnie filmy „Zemsta Sithów” i „Atak Klonów” pojawiły się w HD oddzielnie na HBO i Cinemax, premierę AOTC HD, Fox ma już nawet za sobą, to jednak oryginalna trylogia nigdy nie była oferowana w tym formacie. A już samo prezentowanie wszystkich filmów razem w tej technologii to potężne wyzwanie, ale i ważna informacja nie tylko dla fanów.

W tamtym roku firma Spike TV ogłosiła, że ubiega się o ekskluzywny kontrakt na wyświetlanie w tej technologii sagi, lecz nie może stać się to przed rokiem 2008, choćby dlatego, że SpikeTV do dnia dzisiejszego nie ma kanału HD.

Tymczasem z wielu źródeł wynika, że na Cinemax będzie dostępna dokładnie ta sama wersja, co na DVD.
Na razie nie wiadomo na jak długo będzie obowiązywać umowa z Cinemax. Prawdopodobnie filmy również pojawia się w HBO.

Niestety oficjalnie Cinemax odmawia komentarza w tej sprawie.Tagi: Blu-ray (211) Epizod I: Mroczne widmo (538) Epizod II: Atak klonów (830) Epizod III: Zemsta Sithów (871) Epizod IV: Nowa nadzieja (609) Epizod V: Imperium kontratakuje (467) Epizod VI: Powrót Jedi (443) HBO (34) High Definition (16)

Komentarze (3)

Taaa... A stara Trylogia wychodzi w jakosci laserdiscu z 1992 roku. Tylko pogratulowac tym w LF pomyslunku :|

"Matrycę" - do czego matrycę? Do płyt? Lucasfilm sam tłoczy płyty?
A jeśli chodzi o mastery w Hi-Def to żadna rewelacja, od paru lat każdy skanowany na potrzeby DVD/TV negatyw ma master w HD, nie mówiąc juz o filmach kręconych cyfrowo. Posiadanie go lub nie w żaden sposób nie wskazuje czy dany film wyjdzie w HD.

a u nas Canal+ ma prawa do sagi więc SW HD w TV zobaczymy pewnie za 10 lat.... co za życie :/

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.