Świat Filmu

Piraci pokonali Zemstę Sithów

Stopklatka.pl

Przekroczenie przez "Piratów z Karaibów: Skrzynię umarlaka" pułapu 400 milionów dolarów to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie minionego weekendu. Na czele box office’u, po raz trzeci z rzędu, "Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby".

"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" stali się tym samym siódmym tytułem w historii amerykańskiego przemysłu filmowego, który w Stanach Zjednoczonych zarobił ponad 400 milionów dolarów (bez uwzględniania inflacji).

1. "Titanic" (1997) - 600,8 miliona dolarów wpływów.
2. "Gwiezdne wojny" (1977) - 461 milionów.
3. "Shrek 2" (2004) - 441,2 miliona.
4. "E.T." (1982) - 435,1 miliona.
5. "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo" (1999) - 431,1 miliona.
6. "Spider-Man" (2002) - 403,7 miliona.
7. "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006) - 401,1 miliona.

Przypomnijmy, że "Skrzynia umarlaka" przed siedmioma tygodniami ustanowiła nowy rekord otwarcia wszech czasów (135,6 miliona dolarów; poprzedni, należący do "Spider-Mana", został pobity o ponad 20 milionów!), a także stała się najbardziej kasowym filmem w historii wytwórni Disneya (pokonując "Gdzie jest Namo" - 339,7 miliona dolarów). Dodajmy jeszcze, że "Klątwa Czarnej Perły" z 2003 roku zarobiła w Stanach 305,4 miliona dolarów i 348,5 miliona poza Ameryką. "Skrzynia umarlaka" na rynku zewnętrznym ma już na koncie ponad 500 milionów dolarów.

Dziś "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" za Oceanem zgromadzili 5 milionów dolarów (ósma pozycja) po zaledwie 31% spadku frekwencji. W tabeli wszech czasów pokonają oczywiście jeszcze "Spider-Mana" i ostatecznie zajmą najprawdopodobniej miejsce za "Mrocznym widmem". Chociaż, "Shrek 2" po siódmym weekendzie miał na koncie 408,1 miliona dolarów i 5,8 miliona podczas weekendu.


Na 8 pozycji znajduje się Zemsta Sithów z 380 milionami. Czy „Skrzynia Umarlaka” pokona TPM, zobaczymy w najbliższej przyszłości.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (537) Epizod III: Zemsta Sithów (870) Epizod IV: Nowa nadzieja (609) Piraci z Karaibów (52)

Komentarze (12)

Ale i tak SW RULEZ

ale piraci nie mają tylu fanów na świecie :-)

Panowie, to ze Piraci 2 sprzedali sie lepiej od EIII wcale nie swiadczy o tym ze ten film jest lepszy. Mi sie tam obie czesci piratow podobaly i wcale mnie ta informacja nie zmartwila. Nie pierwszy, nie ostatni film sprzedal sie lepiej niz SW.

Mistrz Fett - zdania są podzielone. Dla mnie oczywiście ROTS wypada o niebo lepiej niż piraci 2. Wychodząc z kina byłem bardzo zmieszany co do Skrzyni Umarlaka, w przeciwieństwie do Zemsty Sithów, na którą udało mi się pójść 6 razy :)

a ja miałem pirata piratów, i piratów nie wspomogłem. Bo ssą.

Piraci, czy pierwsza, czy druga część, są filmem bardzo dobrym... Choć Zemsta to zwieńczenie sagi, może nie jest wystarczająco dobra? :)

Pszepraszam, ze poszedlem do kina na piratów. Teraz tego zaluje.

Hahaha. A ja wiedziałem że Piraci pokonają Zemstę. Grrr ... Trzeba coś wykombinować :P

właśnie, "Skrzynia..." ssie :) zresztą podobnie jak Johnny Deep :P

Pokona, nie pokona. I tka w naszych sercach SW bedzie wyzej od piratow, a zdanie <wyrazone poprzez wydawanie kasy na bilety itd.>innych ludzi nie zwiazanych z SW mnie malo interesuje :P

nie pokona, bo ssie :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.