Świat Filmu

Co się kręci?

TheElder.net oraz Stopklatka


Ewan McGregor podłoży głos bohatera szkockiego ruchu oporu w debiutanckim filmie animowanym Edwarda McHenry'ego pt. "Jackboots on Whitehall". Film ma przedstawiać alternatywne wydarzenia historyczne, przedstawiające co stałoby się gdyby to Niemcy wygrali bitwę o Anglię, a ostatecznie zostali powstrzymani dopiero przez armię szkocką.

Ponadto McGregor jest najpoważniejszym kandydatem do roli Kurta Cobaina. Courtney Love, wdowa po Cobainie chce, by w biograficznym filmie o jej mężu, główną rolę zagrał właśnie Ewan McGregor. Kontrowersyjna gwiazda zapowiada, że będzie to obraz przedstawiający prawdziwe życie i twórczość byłego wokalisty zespołu Nirvana. Decyzję o zrobieniu filmu wokalistka podjęła po nabyciu praw autorskich do ekranizacji książki Charlesa R. Crossa "Pod ciężarem nieba". Lecz do castingu zostało jeszcze sporo czasu, bo w tej chwili prowadzone są dopiero wstępne prace nad scenariuszem.
Flash Gordon powraca. Kanał SCI FI Channel rozpoczął produkcję serialu na podstawie tego popularnego niegdyś komiksu. Serial przewidziany jest na 22 jednogodzinne odcinki. Zdjęcia do tej produkcji rozpoczną się w Kanadzie na początku tego roku. Premiera zapowiadana jest na lipiec 2007. Za produkcję serialu odpowiadać będą Robert Halmi, Sr. i Robert Halmi, Jr. Dla przypomnienia, cytuję za stopklatką: Flash Gordon to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych superbohaterów w historii amerykańskiego komiksu. Pierwszy komiks o przygodach Flasha Gordona pojawił się w 1934 roku, a jego autorem był Alex Raymond. Przez kilka dekad czerpano garściami z tego bohatera. Powstał serial telewizyjny, animowany oraz w 1980 roku film kinowy produkowany przez Dino De Laurentiisa z muzyką Queen, który jednak nie przypadł do gustu publiczności. W roli tytułowej wystąpił barczysty Sam J. Jones, a partnerowali mu Max von Sydow, Topol, Timothy Dalton.

Warto wspomnieć, że kiedyś George Lucas był bardzo zainteresowany nakręceniem nowej wersji Flasha i przez wiele lat był jego fanem. Ponadto "Flash Gordon" był jedną z istotnych inspiracji do Gwiezdnych Wojen.Jay i Cichy Bob w epizodzie w "Fanboys"! Cytując za stopklatką:
"Kevin Smith i Jason Mewes, czyli legendarni Cichy Bob i Jay pojawią się w epizodzie filmu "Fanboys". Sam Smith mówi, że ich udział w filmie będzie niewielki, ale udział w nim sprawił im sporo radości. Bohaterami filmu jest grupa filmowych zapaleńców, która przebywa całe Stany Zjednoczone po to, aby wziąć udział w premierowym pokazie filmu "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo" na Ranchu Skywalkera należącym do twórcy Gwiezdnej Sagi George'a Lucasa. W epizodach "Fanboys" pojawią się także: Carrie Fisher, Ray Park, Billy Dee Williams, a bohaterowie opowieści natkną się na takie postaci jak: Ewok, Harry Knowles, wielki fan Yody, Boba Fett i kilku szturmowców Imperium."Tagi: Ewan McGregor (419) Fanboys (42) Max von Sydow (34)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.