TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości kolekcjonerskie z Toy Fair 2007

2007-02-21 16:37:04 Rebelscum

Mamy przyjemność zaprezentować, zamieszczone przez serwis Rebelscum, zdjęcia z targów zabawkarskich Toy Fair, które odbywały się od 11 do 14 lutego, w Nowym Jorku. Najwięksi producenci zabawek i gadżetów kolekcjonerskich zebrali się tam, żeby promować swoje najnowsze produkty. Oczywiście na targach tych nie zabrakło też Gwiezdnych Wojen, a oprócz plakatu promocyjnego, reklamującego nowy serial Clone Wars, większość zapowiadanych produktów dotyczy obchodów 30-lecia sagi. Poniżej przedstawiamy stoiska najważniejszych producentów:

Hasbro:
Hasbro przede wszystkim chwali się serią figurek 3 i 3/4, wydaną z okazji 30-lecia. Na uwagę zasługują tutaj nowe opakowania, w których, prócz figurek, znajdują się też specjalne okolicznościowe medale, które można potem zebrać w specjalnym kolekcjonerskim zeszycie. Figurki ogółem. Wśród nowości na uwagę zasługuje szczególnie seria inspirowana szkicami koncepcyjnymi Ralpha McQuarrie: szturmowca, Bobę Fetta, czy Chewbacca. Ponadto swój debiut miały figurki: Boba Fett z Holiday Special, CZ-series droid , dziwak z kantyny Mos Eisley , czy Jawa i droid . Jednak jednym z największych wydarzeń jest zaprezentowanie serii figurek zapowiadaną przez Hasbro jako "Force Unleashed", o której pisaliśmy już tutaj. O grze, jak i figurkach z "Force Unleashed" rozmawiamy na forum.
Ponadto Hasbro, które zdaje się być bardzo dumne ze swojego projektu Star Wars Transformers, zaprezentowało nowe zestawy z tej serii, między innymi: Mace Windu zamieniający się we własny myśliwiec, oraz Vader zamieniający się w Gwiazdę Śmierci. Bardzo dobrze zdają się sprzedawać skierowane dla dzieci zabawki "Galactic Heroes", ponieważ Hasbro kontynuuje wydawanie tych małych figurek, a wkrótce zajmie się postaciami z EU: Boushh i zamrożony Solo, Darth Vader - wesoły Lord Sithów, Chewbacca wlokący C-3PO. Swoją drogą dyrektor naczelny Hasbro, Al Verrecchia stwierdził niedawno, że produkty sygnowane logiem "Gwiezdnych wojen" są nadal jednymi z najbardziej rozchwytywanych. Wprawdzie przyznał, że sprzedaż w ostatnim roku nieco spadła, jednak nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Verrecchia dodał też, że spodziewa się wzrostu zainteresowania w związku z nadchodzącymi premierami SW w telewizji.


Gentle Giant:
Tutaj zaprezentowano przede wszystkim świtę Jabby, a więc prócz samego Hutta jeszcze Oolę, Bib Fortunę, wachlującego Jawę, zespół Maxa Rebo, oraz księżniczkę Leię w stroju niewolnicy. W zachwyt wprowadzają też produkowane przez GG figurki animowane, silnie inspirowane serialem Wojny Klonów Tartakowsy'ego. Nowości z Toy Fair, to: C-3PO schwytany przez Jawę, szturmowiec, Mace Windu, a zwłaszcza Yoda walczący z R2-D2. Kolejną, tradycyjną już rzeczą prezentowaną przez Gentle Giants są popiersia i mini popiersia. Po pierwsze prezentowany obok Darth Malak, który dostępny będzie do kupienia tylko na Celebration IV. Dalej - następne ekskluzywne popiersia przedstawiają wykonawców rozkazu 66 - przywódców armii klonów: Cody, Bly, Gree, Bacara, Neyo. Wreszcie pozostałe popiersia - między innymi grupa Jawów, księżniczka Leia i Jango Fett. Wśród zapowiedzi pojawiła się sama Mara Jade, a Gentle Giant ma w planach dalej kontynuować wydawanie postaci z EU. Osobiście myślę, że fani czekają z niecierpliwością.


Master Replicas
Firma ta znana jest u nas przede wszystkim ze względu na repliki mieczy świetlnych, jednak w tym roku jedynym mieczem świetlnym obecnym na Toy Fair był świecący miecz mistrza Yody z serii FX. Natomiast nowością, jeśli o MR chodzi, były hełmy z SW: oryginalnej wielkości Boba Fett, szturmowca, kilku klonów i samego Dartha Vadera, oraz nieco mniejsze w skali hełmy szturmowca, Fetta, pilota Rebelii i pilota Imperium. Na wystawie znalazły się też premierowe: prototypy modeli pojazdów, w tym X-winga i Sokoła Millenium, blaster Hana Solo, tradycyjnie już broń szturmowców i diorama AT-AT na Hoth.

Attakus:
Na stoisku Attakusa najbardziej porażające wrażenie robi niezwykle szczegółowa diorama Sokoła Millenium stojącego w Gwieździe Śmierci: zdjęcie ogólne, w środku Sokoła, ostateczny pojedynek. Ponadto prezentowano statuy: Oola, sandtrooper i Generał Grievous. Zdjęcie ogólne.

Lego:
Na targach nie zabrakło też najsłynniejszych klocków, a wśród wszystkich gwiezdnowojennych zestawów i tak najwięcej radości sprawiła pewnie klockowa głowa George'a Lucasa, a wśród prezentowanych zestawów: pojazd generała Grievousa, AT-ST, imperialny prom desantowy, myśliwiec N-1, myśliwiec Eta-2 Obi-Wana Kenobiego i pojazd MTT przewożący droidy Federacji Handlowej.

Sideshow Collectibles:
Ta firma zajmuje się Gwiezdnymi Wojnami zaledwie od 2005 roku, ale produkuje przewspaniałe figurki w skali 1/6 i 1/4, a na tegorocznym Toy Fair zaprezentowano przede wszystkim dioramę przedstawiającą pojedynek Vadera i Kenobiego na Mustafar (a tu jeszcze inne ujęcie) , jak zapowiadano takich dioram przedstawiających sceny z naszych ulubionych filmów ma być więcej. Ponadto pokazano lalki skali 1/6: trzech żołnierzy Rebelii w strojach z Endoru, Leię w stroju Boushha, Plo Koona i Asajj Ventress. Sporo zamieszania zrobił też pomniejszony, lecz zrobiony z wielką dokładnością stół do Dejarika (bestia Ng'ok).


To oczywiście nie jest wszystko to, co znalazło się na tegorocznym Toy Fair. Po większą ilość zdjęć i szczegółowe raporty odsyłamy na Rebelscum. Na targach prezentowano też kilka prototypów, oraz gotowych figurek, którym jednak nie można było zrobić zdjęć. Następna okazja do ujawnienia tych nowości kolekcjonerskich to oczywiście Celebration IV. Później spodziewać się możemy jesiennych zapowiedzi na ComicConie.
TAGI: Gentle Giant (189) Hasbro (620) LEGO (537) Master Replicas (36) Miecz świetlny (82) Sideshow Collectibles (209) Toy Fair (44) Transformers Crossovers (12)

KOMENTARZE (15)

 • Talon Kurrdelebele2007-02-22 14:41:35

  Suuuper :D

  Jango, malak, Jabba ze świtą, Vader vs Kenobi.... Cudeńka!

 • Darth Krayt2007-02-22 07:19:23

  A ja się trochę zawiodłem. Oczekiwałem, że wkońcu pokażą Dartha Revana. Ale Malak też wygląda bosko. :D

 • Darth Phabious2007-02-22 00:06:28

  Ech... ciągle zapominam, że idzie 30-lecie :)

 • Burzol2007-02-21 22:57:36

  Phabious -> Myślę, że to nie kwestia braku pomysłów, tylko pomysł na obchody 30-lecia. IMO zresztą pomysł udany. Gdyby nie mieli pomysłów, to by zaczęli wydawać figurki z EU, albo powtarzać wydane już postacie i sprzedawać te same figurki w innych opakowaniach...co prawda robią tak w pewnym stopnu również teraz ;).
  Poza tym mogliby wydać raz jeszcze figurki z seriali Ewoks i Droid, a fani i tak by wzięli :P.

 • Darth Phabious2007-02-21 22:13:06

  Aha jeszcze: wyraźnie widać, ze kończą się im pomysły... Teraz zaczynają robić figurki ze szkiców koncepcyjnych. Fajnie to nawet wygląda, ale co dalej?
  Figurki postaci, jakie śniły się Lucasowi, kiedy był jeszcze berbeciem? :|

 • Darth Phabious2007-02-21 22:08:45

  Fajnie że zespół Maxa jest jeszcze sprzed SE :)

 • Piett2007-02-21 20:58:00

  Jajks - przecież obok jest o tym mówione:P - sorry jakiś zmęczony dzisiaj jestem:)

 • Piett2007-02-21 20:56:03

  Popiersie znaczy, konkretnie na tym pierwszym:P

 • Piett2007-02-21 20:55:35

  O kurde... na jednym ze zdjęć z Lego jest popierie Lucasa z klocków lego:P:P

 • Falcon2007-02-21 19:47:25

  Dziwak z kantyny? To przecież Givin!!

 • Sol Kyrken2007-02-21 17:55:39

  ale ten biały boba fett jest do niczego..:(

 • zumar2007-02-21 17:23:05

  szkoda, ze nie ma w premierach czegoś porównywalnego do Star Wars Trivia (plus DVD), Star Wars Monopoly, Star Wars puzzle itp. Te rzeczy (wydane przez Hasbro) były rewelacyjne

 • Włóczykij2007-02-21 17:12:14

  Popiersie Malaka rządzi!!!

 • Hego Damask2007-02-21 16:56:50

  no, niektóre figurki całkiem, całkiem ;)

 • Kaldam2007-02-21 16:55:18

  popiersia wykonawców rozkazu 66 i Jango Fetta z GG są rewelacyjne! Z roku na rok coraz lepiej udaje im się odwzorować twarz aktorów (-> Jango). Do niedawna interesowały mnie z tej serii jedynie popiersia osób zamaskowanych, jednakże od czasu popiersia Hana Solo zmieniłem zdanie. Zainteresowanych odsyłam do zapowiedzi popiersia Obi Wana z Epizodu IV - to małe dzieło sztuki!!

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..