Różne

Darth Vader na katedrze w Waszyngtonie

RI


Brzmi to może nieco nieprawdopodobnie, ale przecież prima aprilis już za nami, a to sama prawda. W waszyngtońskiej Katedrze Narodowej można znaleźć głowę Dartha Vadera. Znajduje się ona w systemie rynien otaczających budynek, zapewniających spływanie wody z dachu. Jakim cudem Vader znalazł się w Katedrze? Historia zaczęła się w 1980, kiedy to National Geographic World ogłosił konkurs dla dzieci na najlepszego gargulca bądź innego potwora, który nadawałby się do rynien. Trzecie miejsce w konkursie zajął Chritopher Rader z Nebraski, który przysłał rysunek symbolizujący nowe wcielenie zła - Dartha Vadera. Został on wykonany z kamienia i umieszczony na wieży północno-zachodniej.

Każdy fan przebywający w Waszyngtonie powinien zatem obowiązkowo odwiedzić katedrę, ale dodatkowo niezbędna będzie lornetka.Tagi: Darth Vader (178)

Komentarze (15)

tytymek może po prostu pisałeś do red. w stanie spoczynku LOL :D.

Już o tym gargulcu kiedyś słyszałem, tylko zawsze myślałem, że to było w Nowym Jorku.

Ciekawe, co na to by powiedział polski Konserwator Zabytków ;-)

No to jak nie pisałeś to nie mów, że z redaktorami nie ma się jak skontaktować, ok? :D Jak coś potrzebujesz to wal na maila albo gadu, kontakty do nas masz w profilach ;)

Bo do ciebie nie pisalem jeszcze :D pozatym ciezko cos omawiac na meilu

tytymek -> ja żadnego Twojego maila na skrzynce nie widzę, więc nie ściemniaj :>

Bastion jest ok, ale z redaktorami nie ma się jak skontaktować. -.- Mam ważną kwestię do omówienia z szefostwem, a 0 odp na jakiekolwiek meile itp itd... -.-

Majestatyczniejsze jest już tylko popiersie Lenina... ;)

lol niezłe ;]

heh, dobre =)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.