Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na sierpień...

Yun-Yuuzhan

Dark Horse zarzucił nas ogromną ilością zapowiedzi komiksowych na miesiąc sierpień. Wśród nich są pozycje nowe, a także stare - niektóre niedostępne już od wielu lat. Dlatego tym uważniej zapoznajcie się z tym, co Stajnia Czarnego Konia ma nam do zaoferowania:

Legacy #15

Oto część druga kolejnej sześcioodcinkowej miniserii cyklu "Legacy", której tytuł brzmi obecnie "Claws of the Dragon" (pierwsze zapowiedzi mówiły o tytule "Krayt"). Z winy własnej lekkomyślności wynikającej z dawnych błędów Cade Skywalker stał się więźniem Sithów. To wielki dzień dla Imperatora Dartha Krayta, który ma nadzieję, że umiejętności Skywalkera zakończą jego wieloletnie poszukiwania sposobu na odzyskanie dawnej mocy. Ale pozostali Sithowie są mniej pewni motywów swojego Mistrza. A i w Imperium są i tacy, którzy woleliby widzieć Cade'a martwego niż w szponach Imperatora. Tymczasem sam Cade nie cieszy się zbytnio z własnego położenia. Ale cóż może zrobić? Odwrócił się plecami do każdego przyjaciela, który mógłby mu pomóc. Dokonał złych wyborów i teraz z nimi żyć - lub zginąć. Uwaga - ten zeszyt ujawni tożsamość Dartha Krayta! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, premiera 8 sierpnia.

KOTOR #20

29 sierpnia otrzymamy kolejny zeszyt cyklu "Knights of the Old Republic", drugą część kolejnej trzyodcinkowej miniserii zatytułowanej "Daze of Hate". Oto ostateczny moment w historii galaktyki, gdy Republika i Mandalorianie spotykają się twarzą w twarz, by przedyskutować ofertę, która oznacza jedno - zwycięstwo dla jednej strony i klęskę dla drugiej! Złowrogi miliarder Lord Adasca jest organizatorem tego przełomowego spotkania, w którym swe własne cele pokładają jego rasa - Arkanianie - i jego korporacja, Adascorp. Lecz Adasca nie wliczył w kalkulacjach wścibskiej Jarael, jej starszego towarzysza Campera, a także ściganego Padawana Zayne'a Carricka, którzy spróbują powstrzymać demoniczne machinacje bez względu na koszty. Oczywiście wpierw uciekinierzy muszą wymyśleć jak ucieć spod straży Adascy i nie zostać rozstrzelanym przez pluton droidów-zabójców HK-24. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo.

Dark Times #6

29 sierpnia powraca do nas cudowny cykl "Dark Times", tym razem w nowej, pięcioodcinkowej miniserii "Parallels". W ostatnich dniach Wojen Klonów na mocy Rozkazu 66 Mistrz Jedi K'Kruhk znalazł się na ścieżce, której nawet sobie nie wyobrażał. Teraz nie tylko jego własne życie zależy od jego umiejętności, ale także życie wielu innych. Tymczasem w innej części galaktyki Bomo Greenbark i załoga przemytniczego statku "Uhumele" są ścigani przez Imperium nawet wtedy, gdy udają się na potencjalnie niebezpieczne spotkanie. Przed nami dwa osobne wątki, każdy prowadzący do zaskakujących decyzji, które zmienią przyszłość każdego, kto znajdzie się w pobliżu. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross.

Rebellion #9

Cykl "Rebellion" trwa, tym razem przynosząc nam przedostatni odcinek pięcioczęściowej miniserii "The Ahakista Gambit". Raze, lord półświatka galaktyki, umieścił bombę wewnątrz czaszki Wyla Tarsona, co jest przyczyną, dla której Wyl prowadzi bandę łotrów na samobójczą misję, by zdobyć jeden z największych sekretów Imperium. Tymczasem na ulicach planety Ahakista Darth Vader prowadzi bezlitosną wojnę przeciwko lokalnej milicji, której nie podoba się imperialna wizytacja. A pod powierzchnią Wyl i jego drużyna próbują zinfiltrować imperialną cytadelę poprzez prastare tunele. A w momencie gdy sukces wydaje się być w zasięgu ręki, jeden z członków zespołu ujawni informację, która wszystko zmieni. Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel LaCombe, premiera 8 sierpnia.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 8 - SPLINTER OF THE MIND’S EYE - HC

W ramach specjalnych edycji komiksów w wersji hardcover Dark Horse przynosi nam coś, czego nikt się nie spodziewał. Oto powraca do nas "Spotkanie na Mimban" w wersji komiksowej, adaptacja jednej z najstarszych książek Star Wars w uniwersum. Głęboko w bagnach planety Mimban spoczywa potężny kryształ, zdolny powiększyć umiejętności Mocy jego właściciela do niewyobrażalnych rozmiarów. Jeśli znajdzie się we właściwych rękach może ocalić galaktykę. W niewłaściwych może ją zniszczyć. W okresie, gdy zniszczenie Gwiazdy Śmierci wciąż jest świeżym wydarzeniem, Luke i Leia trafią w sam środek wojny, o której myśleli że jest zakończona i przekonają się, że Ciemna Strona ani trochę nie straciła na swej potędze. Scenariusz Terry Austin, rysunki James Sinclair, premiera 3 października. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.

STAR WARS OMNIBUS - TALES OF THE JEDI - VOLUME 1 - TPB

A teraz coś, na co czekali chyba wszyscy. Legendarna seria "Tales of the Jedi" powraca w wersji TPB! Oto przed nami pierwsza część, zawierająca w sobie miniserie: "Złoty Wiek Sith", "Upadek Imperium Sith", "Knights of the Old Republic" oraz "The Freedon Nadd Uprising". Pięć tysięcy lat przed Bitwą o Yavin galaktyką rządził Lord Sithów Marka Ragnos. Jego śmierć rozpoczęła wojnę między następcami, która przyniosła kres jego imperium - i niemal całej galaktyce. Tysiąc lat później dwoje młodych Jedi - Ulic Qel-Droma i Nomi Sunrider poniesie płomień sprawiedliwości - najpierw przeciwko zabijającemu Jedi Huttowi, a później przeciwko duchowi Mrocznego Jedi, grożącemu opanowaniem całej planety. Premiera 24 października, w składzie 440 stron.

Clone Wars Adventures - Volume 9

Wojny Klonów rozlały się po całej galaktyce, przynosząc mnóstwo szaleńczych akcji Jedi, przerażających ataków potworów i planetarnych konfrontacji między armiami droidów i klonów. Oto cztery nowe przygody, pełne bohaterów i łotrów zaangażowanych w epicki konflikt. Scenariusz i rysunki Matthew i Shawn Fillbachowie, premiera 17 października, w składzie 80 stron.Tagi: 30th Anniversary Collection (13) Clone Wars Adventures (43) Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (238) Knights of the Old Republic (190) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Omnibus (80) Opowieści Jedi (Tales of the Jedi) (20) Rebellion (39) TPB (138)

Komentarze (9)

<a teraz ślini się po przeczytaniu opisu Legacy> =-))

<ślini się patrząc na okładkę KOTORa...) :]]

Totj- Właśnie zamówiłem TFNU i Sith War, a tu omnibus wychodzi :[ No trudno się mówi ;P

Zapowiada sie wprost wysmienicie =) pozostaje czekać z niecierpliwością ;)

Tales of the Jedi - mlask, mlask :P
Czekam zatem na zapowiedź na Amazonie :D :D

same wspaniałości :D

cierpliwość jest cnotą;)

pieprze takie zycie... ciagle na cos czekam :D

Zią, "billion" to po amerykańsku "miliard".
Tak przypominam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.