Komiksy

Legacy #11 oraz Dark Times #3 w USA...

Rebeliancka Szumowina

9 maja Dark Horse przyniósł nam trzy nowe premiery komiksowe. Oto one:

Legacy #11

Oto kolejny zeszyt cyklu "Legacy", rozpoczynający kolejną dwuodcinkową miniserię "The Ghosts of Ossus". Tym razem u boku scenarzysty Johna Ostrandera znów ujrzymy rysowniczkę Jan Duursemę. W tym odcinku Cade Skywalker znów chwyci za miecz świetlny - jednak nie z pobudek, na które liczyli Jedi. W rzeczywistości niektórzy Jedi zaczynają się robić podejrzliwi co do Cade'a i jego nieposkromionej siły. Jeśli nawiedzany przez widma tragedii własnego życia i czynów przodków Skywalker wyprze się własnej przeszłości, być może przyniesie to zalążek przerażającej przyszłości. Pośród ruin jego dzieciństwa decyzja Cade'a doprowadzi do odkrycia, które przybliży go znacznie ku przeznaczeniu. Tymczasem dawni towarzysze Skywalkera - Deliah Blue i Jariah Syn - mierzą się z niepewną przyszłością, zdradzeni i przekazani w ręce śmiertelnego wroga, którego mieli nadzieję zgubić. To czy dożyją następnego dnia zależy od tego, co wiedzą o dziedzicu Skywalkerów - i tego, co zechcą ujawnić... Preview tutaj.

Dark Times #3

Po bardzo długim okresie oczekiwania w końcu wraca cykl "Dark Times" z trzecią częścią pięcioodcinkowej miniserii "The Path To Nowhere". To rzeczywiście mroczne czasy, gdzie nawet najszlachetniejsi muszą polegać na ukrywaniu, oszustwie, a nawet zdradzie i opuszczeniu przyjaciół oraz ukochanych. Koleje losu zaprowadziły Jedi Dassa Jennira i jego towarzysza Bomo Greenbarka na planetę Orvax - niewolnicze zagłębie galaktyki. Tam czekają ich wyzwania nie tylko ze strony handlarzy i Imperium, ale też z powodu okropnej prawdy, która mówi, że ich cel może być nieosiągalny. Tymczasem Darth Vader musi pogodzić się z niewygodną rzeczywistością - i wspomnieniami - dotyczącymi jego samego. Mimo że jest Mrocznym Lordem Sithów, nawet on musi pokłonić się przed potęgą Imperatora. Preview tutaj.

Knights Of The Old Republic - Volume 2 - Flashpoint - TPB

Oto przed nami drugi TPB serii KOTOR. Tym razem będzie on zawierał zeszyty od #7 do #12, czyli miniserie "Flashpoint" (#7, #8, #10), "Reunion" (#11, #12) i pojedynczy zeszyt "Homecoming" (#9), wszystkie napisane przez Johna Jacksona Millera, ale z pracami zarówno Briana Chinga, jak i Dustina Weavera oraz Harveya Tolibao. Cztery tysiące lat przed Bitwą o Yavin poszukiwany Padawan Zayne Carrick wyruszył na misję, by oczyścić imię z zarzutu zamordowania swych towarzyszy Jedi. Ta wyprawa postawiła go naprzeciwko najbardziej przerażającej siły w galaktyce - Mandalorian! Mając u boku drobnego oszusta Grypha i zrzędliwego droida Elbee ze sporym bagażem problemów osobistych, Zayne okrętuje się jako pasażer na pokład "Ostateczności", wyjętego spod prawa statku pilotowanego przez zniedołężniałego geniusza Campera i jego dziką opiekunkę Jarael. Razem ta kolorowa załoga zmierzy się z porwaniami, kradzieżami, maniakalnymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, chaotyczną braterską parą łowców nagród i kilkoma naprawdę sporymi eksplozjami. To trzeba zobaczyć.

A na końcu ciekawostka. Otóż scenarzysta serii "Legacy", John Ostrander, przemówił. Wywiad z nim (niestety po angielsku) możecie podziwiać na łamach strony Wizardów tutaj.Tagi: Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (238) John Ostrander (182) Knights of the Old Republic (190) Mroczne czasy (Dark Times) (143) TPB (138) wywiad (153)

Komentarze (10)

Mmmm... Mniamuśne :]

Już przeczytałem 2/3 z tych komiksów ;) Wymiatają :)

BTW, czemu Łedż pisze "niestety po angielsku"? Niestety, to by można mówić jakby był po francusku ;)

sZeDaU :***

Legacy wymiata, a Dark Times jeszcze nie czytałem :)

Fiuuu... Ale szybko.
Dzięki Ci bardzo Shedao Shai.

ok, już mozesz sprawdzać maila :P

<joke> :D

Nestor spokojnie, wciaz mam problemy sprzetowe, oze byc z opoznieniem :/

znowu co 5 minut bede mejla sprawdzał x[

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.