Klasyczna Trylogia

Tydzień ''Nowej nadziei'' - Twórca ''Star Wars''

Kiedy mówimy o „Gwiezdnych Wojnach” nie możemy zapomnieć o ich twórcy - George’u Lucasie. To w jego głowie powstał pomysł na historię, która ostatecznie przyjęła kształt znanych nam filmów. Z jego fascynacji kinem Akiry Kurosawy i klasy B, Flashem Gordonem oraz komiksami zrodziły się „Gwiezdne Wojny” – jedna z największych serii w historii kinematografii.
Ale George Lucas nie jest tylko ojcem gwiezdnej sagi. Jego wpływ na rozwój kina i świat rozrywki jest olbrzymi. Z całą pewnością można go nazwać wizjonerem. To jego pomysły kierowały przemysł filmowy na nowe tory i wyznaczały kolejne trendy. Wielokrotnie nagradzany za swój wkład w wiele branży otrzymał m.in.: nagrodę za całokształt twórczości od Amerykańskiego Instytutu Filmowego w 2005 roku.
Zapraszam do zapoznania się z biografią Lucasa znajdującą się na naszej stronie, a napisaną przez marsa i lekko uzupełnioną przez Lorda Sidiousa. Znajdziecie ją tutaj.


Natomiast poniżej możecie zobaczyć filmik prezentujący fragment gali na cześć Lucasa z okazji przyznania mu tej nagrody. Uświetnił ją swoją obecnością (ku zaskoczeniu zgromadzonych) William Shatner znany ze swojej roli w serialu „Star Trek”.Tagi: George Lucas (929) Nagroda (68) Star Trek (101) Tydzień Nowej nadziei (15)

Komentarze (11)

Miny Hamilla, Fisher i Forda... Bezcenne :D Szacunek dla Shatnera! :)

Szacun dla kpt. Kirka, no i jak stwierdzili poprzednicy - miło zobaczyć, że stara ekipa czasem się jeszcze spotyka. :)

Hmm... A Hamil nie nosił brody? A i Ford jakoś tak młodziej wygląda ;P

ależ impreza... no no! Miło obejrzeć znajome twarze, zawsze miło :)
A mina Hamilla mnie rozwaliła, spadłem z krzesła i w ogóle.

no resztę to widziałem, ale Carrie bym się nie spodziewał na takiej imprezce

Kell --> nie tylko oni, mnogość starych znajomych na sali (Ford, Spielberg, Jimmy Smits, Billy Dee Williams, aktorka, która grała żonę Organy)
I te ich miny gdy Shatner wychodzi:D Obłęd:) Ford zdaje się mówi "what??", Hamill - eee?, a Fisher - "ja nic nie wiem":P

Owszem, siedzieli jak masa innych aktorów z SW :) Genialne! szkoda że nigdzie nie ma nagrania z całej imprezy. Chciałbym to zobaczyć

Shatner wymiata :D Ta konsternacja, jak sala usłyszała "Shatner"! Zdziwiony Hamill, Ford i zniszczona Fisher, która nie wiedziała, czy ma klaskać, czy nie... "It's George, isn't it? Can I call you Geroge? Alright...You can call me mister Shatner...". Wymiękam!

co tu dużo mówić... Shatner rządzi :D, tylko trochę wypadł z formy na stare lata, ale i tak to wielki aktor. Czy na sali przypadkiem nie siedzieli Mark Hamill i Carrie Fisher?

nie znam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.