Klasyczna Trylogia

Tydzień ''Nowej nadziei'' - Zanim SW trafiły na duży ekran #2

Oficjalna, Nowa Nadzieja - Album, LS

George Lucas zaczął pisać scenariusz do „Star Wars” w 1973 roku. Nim przybrał on ostateczną postać przeszedł liczne zmiany. Pierwotnie historia ta bynajmniej nie odbywała się w odległej przeszłości, ale w XXXIII wieku. Natomiast Luke Skywalker stał się postacią jaką znamy z filmów w jednej z późniejszych wersji scenariusza, a przed nim głównym bohaterem był Annikin Starkiller. Takich zmian Lucas wprowadził wiele. Chewbacca i Chewie byli dwoma postaciami a później stali się jednym i tym samym Wookieem. Han Solo i Jabba the Hutt zamienili się z kolei imionami. Dodatkowo Han miał być pierwotnie potworem. To jego właśnie przedstawia kreatura po lewej, na pierwszym z prezentowanych szkiców. Drugi z nich ponoć (wg „Nowej Nadziei – Album”) przedstawia Hana Solo i Luke’a Skywalkera, choć w takim wypadku Luke miałby biust. Wydaje się, że to raczej Luke (podobny do samego Lucasa) i Leia.
Lucas miał kłopoty z namówieniem którejś z wytwórni na ekranizację „Gwiezdnych Wojen”. Dlatego wynajął Ralpha McQuarrie’go do sporządzenia szkiców i kolorowych plansz mających zilustrować opowiadaną historię.

Tagi: ciekawostki (136) szkice konepcyjne (61) Tydzień Nowej nadziei (15)

Komentarze (6)

Nam dać :D

Hasbro wydaje juz nawet figurki wzorowane na tych szkicach :) Z tych powyżej wyszły już Chewbacca, Szturmowiec, oraz walczacy Luke i Vader.

nom - pięknie wyglądają - mam stronę z masą takich obrazków w 1600x1200 - komu dać link ? :P

Drugi szkic kojarzy mi się nie tylko z Lucasem, ale też z Katarnem z "Jedi Knightów" nieprawdaż? ;] Ale rzeczywiście te szkice nigdy nie umrą :)

Te szkice to już legenda, wspaniała rzecz :)

jeju czemu ten news trzeba poziomo przewijać

Na tym drugim szkicu to jakby Lucas :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.