TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Filmy z miłości do "Gwiezdnych Wojen"

2007-06-07 10:21:42

"Fanboys" nie jest jedynym profesjonalnym filmem, który powstaje ostatnimi czasy, wzbogacając obchody 30-lecia "Gwiezdnych Wojen".

Na Celebration IV zaprezentowano również film "5/25/77". Jak wszyscy doskonale wiemy, obejrzenie po raz pierwszy "Nowej nadziei" niesie za sobą niezapomniane wrażenie, które przebić może dopiero obejrzenie "Imperium Kontratakuje". W przypadku Patrick'a Read Johnsona wrażenie było to tak bardzo silne, że został reżyserem, scenarzystą, a w młodości przysiągł sobie zadanie dołączenia do ekipy z Industrial Light & Magic. W jego najnowszym filmie, produkowanym przez samego Gary'ego Kurtza - producenta "Nowej nadziei" i "Imperium kontratakuje", Johnson pokazuje swoją miłość do "Gwiezdnych Wojen" i do filmów w ogóle. W obsadzie znaleźli się John Francis Daley, Austin Pendleton, Colleen Camp i Neil Flynn, zaś film pokazuje historię młodego Pata Johnsona, który usiłuje przekonać swoje najbliższe otoczenie i rodzinę, jak ważna dla niego jest kariera twórcy efektów specjalnych. Film nie miał łatwej produkcji, biorąc pod uwagę, że pierwsze informacje o nim pojawiały się już 5 lat temu, ale ostatecznie premiera nastąpi najprawdopodobniej w tym roku. Trailer filmu można obejrzeć w tym miejscu.

Temat na forum.


Kolejnym ciekawym projektem jest film pod tytułem "The Force Among Us". Będzie to film dokumentalny, obrazujący fragment tego, kim są fani Gwiezdnych Wojen. Wielu od razu porównywało go do filmu "Trekkies", ale tym razem produkcję tworzą sami fani, przez, co ma on zwalczać stereotypy miast je umacniać. By pokazać jak bardzo zróżnicowane jest to środowisko, twórcy sięgnęli zarówno po badania profesora Johna Tenuto, który od lat zajmuje się badaniem różnych fanowskich grup określił nas jednym zdaniem. "Fani Gwiezdnych Wojen są wszystkim, tylko nie stereotypem którym rzekomo są". Ale twórcy wyruszyli także w wyprawę po świecie, w tym także do miejsc, w których powstawały Gwiezdne Wojny, przeprowadzając setki rozmów z przeróżnymi fanami z całego świata, kolekcjonerami, członkami fanowskich organizacji jak 501 Legion, organizatorami imprez i wieloma innymi, tylko po to by spróbować oddać choć część prawdy, kim na prawdę jesteśmy. Reżyserem, scenarzystą i producentem tego filmu jest Christian G. Macht, ale jak sam stwierdził, to nie on był siłą napędową, a jego żona Cortney Macht (producentka, scenarzystka i asystentka reżysera). To oni zebrali ekipę i wyruszyli na tę wyprawę po świecie, której celem jest odpowiedzenie na pytanie, kim my fani na prawdę jesteśmy. Film zostanie wydany na DVD, można go zamówić na stronie producentów, a na odbywającym się niedawno Celebration IV pokazano 15 minutowy fragment. Panel o filmie znajdzie się też w programie Celebration Europe. Niestety termin ostatecznego ukończenia dzieła nie jest jeszcze znany. W pewnym popularnym serwisie internetowym autorzy zamieścili 10-minutowy trailer filmu.
TAGI: 5-25-77 (5) Fanboys (42) The People vs. George Lucas (8)

KOMENTARZE (5)

 • Jedi-Lord2007-06-09 12:19:14

  5-27-77 zapwiada sie nawet calkiem calkiem, chyba z tych wszystkich trzech tylko tego sobie obejrze.

 • Jedi Master Zalew2007-06-07 17:53:39

  co do 5-25-77 to nie jestem pod specjalnym wrażeniem, chociaż może z tego wyniknąć coś całkiem nietuzinkowego. jakkolwiek ostatni dialog w zwiastunie mnie rozpierniczył po prostu :)

 • Kasis2007-06-07 17:20:10

  Hmm, ten film "5-25-77" zapowiada się naprawdę fajnie. I chyba są mniejsze szanse, że okaże się czymś w stylu "American Pie" (co niestety może nam grozić w przypadku "Fanboys").
  Dokument o fanach nakręcony przez fanów. Jak dla mnie bomba:)
  Z niecierpliwością czekam na wszystkie 3 pozycje:]

 • Talon Kurrdelebele2007-06-07 13:49:57

  5-25-77 zapowiada się naprawdę nieźle :)

 • Aved Lord2007-06-07 12:51:59

  Już widać, że świat będzie świętował trzydziestolecie cały rok-i dobrze.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..