Książki

"Death Star" w USA...

Rebeliancka Szumowina

W USA pojawiła się już powieść Death Star, autorstwa Steve'a Perry'ego i Michaela Reavesa, duetu znanego z napisania chociażby dylogi "Medstar", czy też takich pozycji jak Cienie Imperium oraz Darth Maul: Łowca z Mroku. Akcja powieści dzieje się równoległe z wydarzeniami przed i w trakcie Epizodu IV.

Zagłada ogromnej części Zakonu Jedi oczyściła żądnemu władzy kanclerzowi Palpatine'owi drogę do przejęcia kontroli nad Republiką i mianowania się Imperatorem na czele straszliwego reżimu. Jednak nawet mimo obecności złowrogiego Dartha Vadera, pełniącego rolę egzekutora wszelkiej woli, groźba rebelii wciąż istnieje. A Imperator wie, że jedynie skrajny lęk oraz możliwość ukarania buntowników ze strasznymi konsekwencjami, może zagwarantować jego niekwestionowaną władzę nad galaktyką. Jednak tylko dzięki ambitnemu i bezlitosnemu Wilhuffowi Tarkinowi sen Imperatora może się ziścić.

Od fazy planowania, aż do ukończenia budowa Gwiazdy Śmierci jest otoczona intrygami, tajemniczymi organizacjami, niespodziewanymi odkryciami i śmiałymi posunięciami osób, odpowiedzialnych za projekt na każdym szczeblu. Najjaśniejsze umysły i najzuchwalsze charaktery, najambitniejsi i najbardziej przekupni, desperaci i krętacze, wszyscy włożą swoją stawkę w Gwiazdę Śmierci i jej potencjał zdolny wpłynąć na losy galaktyki.

Żołnierze i niewolnicy, lojaliści i rebelianci, szpiedzy i mściciele, źli i niewinni - wszystkie ich ścieżki skrzyżują oraz przeplotą się, podczas gdy stacja bojowa pokona drogę od swego dziewiczego lotu, aż do ostatniej bitwy, dodając tym samym najważniejszy rozdział w historii galaktyki Gwiezdnych Wojen.Tagi: Michael Reaves (77) Steve Perry (30)

Komentarze (21)

Zagrod -> rozumiem, że jako hetero powinienem lubić w SW tylko postacie płci żeńskiej? Haha.

Jedi Zagrod gdybyś grał w "Dark Force" to wiedział byś kto wykradł plany Death Star.

Super! Zapowiada się genialnie. A tak poza tematem: czy to jakiś cholerny fanklub Katarna?! Geje jesteście, czy jak?

Wiadomo kiedy w Polsce- chociaż mniej więcej??

Znów coś dla miłośników intrygi. Osobiście czekam na kilka innych pozycji, TDS chyba sobie odpuszczę w najbliższym czasie :P

Jeśli będzie Katarn to sie rozpłaczę ze szczęścia!

Mega kąsek! Jakie to piękne poznawać przez całe życie nowe wątki i zdarzenia uzupełniające "starą trylogię".

Ciekawe, ile z innych elementów EU szlag trafił. Również najbardziej mnie Katarn interesuje ;> Jest czy go nie ma? - oto jest pytanie :D

To właśnie lubię. Autorzy, jeśli im się coś na etapie tworzenia nie przytrafiło (George np. nie pomieszał im szyków i nie wprowadził zbyt wielu poprawek) są gwarancją, że to będzie coś na miarę "Cieni..".

Łał. Słitaśnie :D!

A ja chciałbym, aby jak najszybciej wydali to w polsce... ;)

Super :)

Ja też bym chciał wiedzieź to, co by Guf chciał wiedzieć. Fajnie by było, ale może za fajnie...

Nie mogę się doczekać ;]

mrocznie!

ciekawe kiedy bedzie po Polsku

Bedzie super!

Szykuje się super

Mniam, mniam :D.

mniam, mniam :D Pod koniec roku na pewno ja kupię, już się doczekać nie mogę.

Ja to bym tylko chciał wiedzieć, czy będzie tam coś o Katarnie :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.