TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Indiana Jones 4 - cały ten stuff

2007-10-20 10:31:49 StarWars.com

Dziś chcielibyśmy pokazać Wam, że produkcja nowego Indiany Jones'a jest bardzo powiązana z Gwiezdnymi Wojnami, znacznie bardziej niż tylko osobami George'a Lucasa, Harrisona Forda, czy Johna Williamsa. Film produkowany jest przez Lucasfilm, więc jego promocja przechodzi w bardzo podobny do SW sposób. Nie oznacza to tylko tego, że wiadomości o nowym filmie znajdują się na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen, ale też kontynuowana jest współpraca Lucasfilmu z wydawnictwami: Del Rey, Dark Horse, Sholastic, DK.

W ten oto sposób adaptacją książkową filmu zajmie się wydawnictwo Del Rey, które wybrało już autora bestsellerów z New York Timesa - Jamesa Rollinsa. Z kolei wersję młodzieżową napisze znany nam James Luceno, m.in. autor książki "Narodziny Dartha Vadera". Prócz młodzieżowej książki o kryształowej czaszce, Scholastic ma w planach wydać też serię młodzieżową „How to be Indy”. Indianą zajmie się też DK wydając „Ultimate Indiana Jones” także autorstwa Jamesa Luceno, zaś Laurent Bouzereau i J.W. Rinzler pracują obecnie na „Complete Making of Indiana Jones”, w której będzie przedstawiona historia powstawania czterech filmów. Komiksową adaptację "Królestwa kryształowej czaszki" napisze znany nam dobrze z komiksowej serii "Knights of the Old Republic" John Jackson Miller, rysunkami zajmie się Luke Ross.

Również kolekcjonerzy powinni być ukontentowani, ponieważ figurkami Indiany Jonesa zajmie się Hasbro. Pojawią się też zestawy Lego - najpierw nawiązujące do starych filmów, a wiosną przyszłego roku te do nowego filmu. A skoro tak, i skoro mieliśmy już dwie części Lego Star Wars, to przyjdzie też czas na LEGO Indiana Jones: The Videogame. Jeżeli podobały Wam się przygody bohaterów naszej ulubionej Sagi w wersji 'klockowej' na pewno przypadnie Wam do gustu i ta produkcja tworzona przez LucasArts przy współpracy ekipy z Traveller's Tales Games, która pracowała wcześniej nad LEGO SW. Producenci gry zapowiadają wstępną datę jej premiery na lato 2008. Wiadomo, że będzie dostępna na konsole, nie wiadomo jednak nic na temat wersji na PC. Czyżby kolejny po Force Unleashed powód do zakupu Xboxa czy PS3? Akcja LEGO IJ będzie toczyć się podczas trzech znanych nam filmów. Jak twierdzi Jim Ward z LucasArts gra ma być przeznaczona zarówno dla dorosłych, którzy znajdą w niej nieco humoru znanego im z filmowych przygód słynnego archeologa, jak i dla dzieci, które będą mogły napawać się wspaniałą przygodą, która być może wprowadzi ich w świat Indy'ego. Więcej informacji o grze znajduje się tutaj.
TAGI: Indiana Jones (343) Jonathan W. Rinzler (124) LEGO (537)

KOMENTARZE (4)

 • Girdun2007-10-21 11:17:55

  Znowu kamoania medialna rusza pełną parą :)

 • Wedge2007-10-21 01:27:50

  Hmm.

 • Ricky Skywalker2007-10-20 12:55:00

  To, że będą nowe książki, mi się niesamowicie podoba, mam nadzieję że będą zgodne z poprzednimi (wydanymi w latach 90) i je Amber wyda. Choć, tak czy inaczej, adaptację sprowadzę sobie z USA ;)

 • Dave2007-10-20 12:51:46

  No to ładnie z tym LEGO Indiana Jones: The Videogame.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..