Fandom

R-kon 2008: program bloku Star Wars

Rzeszowska Akademia Mocy

W dniach 14-16 marca 2008 odbędzie się szósta edycja rzeszowskiego konwentu pod nazwą R-kon. Tym razem fani szeroko rozumianej fantastyki (w tym Star Wars) spotkają się w Gimnazjum nr 9 przy ul. Orzeszkowej 8a w Rzeszowie. Wejście na imprezę kosztuje zaledwie 15 zł. Cały program, mapkę i wiele innych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie R-konu – www.rkon.reanimator.pl.

Poniżej prezentujemy dokładny program bloku poświęconego Gwiezdnym Wojnom, organizowanego przez Rzeszowską Akademię Mocy:PIĄTEK

18.00 - 19.00 Prezentacja Rzeszowskiej Akademii Mocy
Burzliwe losy grupy, która ponad siedem lat temu zaczęła propagować Gwiezdne Wojny w Rzeszowie. Pomimo licznych kłód rzucanych pod nogi, wszelkich przeciwności losu, dziwnych zawirowań Mocy i nie zawsze zrównoważonych członków Rzeszowska Akademia Mocy nadal istnieje:) A jej kondycję będziecie mieli okazję sprawdzić na R-konie.

19.00 - 20.00 Prelekcja "Ci gangsterzy Huttowie"
Nie jest tajemnicą czym parają się Huttowie. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego tak dobrze im się powodzi i jakim sposobem gromadzą tak olbrzymie fortuny? Przyjrzymy się z bliska intrygom i źródłom dochodów tych najpotężniejszych mafijnych bossów w świecie Gwiezdnych Wojen.

20.00 - 22.00 Konkurs wiedzowy Star Wars
Konkurs dla wszystkich miłośników Star Wars. Zarówno dla tych, którzy znają głównie filmy jak i dla miłośników Expanded Universe. W tej grze nie tylko wiedza będzie miała znaczenie, równie ważna będzie strategia jaką przyjmiecie. Dużo odmiennych dróg wiedzie bowiem do zwycięstwa.

22.00 - 23.00 Prelekcja "Broń elegancka i nieelegancka na bardziej i mniej cywilizowane czasy"
Przekrojowo o broni osobistej w świecie Gwiezdnych Wojen. Od kamienia do blastera, od maczugi do miecza świetlnego - wszystko, co wiadomo o broni z tych dawnych, dawnych czasów.


SOBOTA

10.00 - 11.30 Prelekcja "Dusza Gwiezdnych Wojen czyli świat muzyki"
Skoro mówi się, że Gwiezdne Wojny to magia, to czy muzyka nie jest ich duszą? Czy można sobie wyobrazić ten wspaniały świat bez utworów autorstwa Johna Williamsa? Chyba nie, więc poświęćmy kilka chwil aby przyjrzeć się bliżej niesamowitemu kompozytorowi oraz jego muzyce, która wywarła tak wielki wpływ na gwiezdną sagę. Spróbujemy opowiedzieć wam historię jej tworzenia i przybliżymy jak kontynuowane jest dzieło Williamsa w całym uniwersum Star Wars.

11.30 - 13.00 Star Wars na wesoło - prezentacja fanfilmów
Projekcja wybranych produkcji fanowskich bazujących na świecie Gwiezdnych Wojen.

13.00 - 14.00 Prelekcja "Gwiezdnowojenne legendy"
Świat Gwiezdnych Wojen pełen jest dziwnych i tajemniczych opowieści: zaginione floty kosmiczne, wędrujące planety, czy też dawno wymarłe cywilizacje, które jednak przetrwały. Wiele historii jest zmyślonych, część jednak okazała się prawdziwa. Zapraszamy na prelekcję, w której przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze legendy ze świata Gwiezdnych Wojen.

14.00 - 16.30 Turniej Sabacca (wraz z nauką)
Gloria zwycięzcy i duże wygrane czy może długi oraz blastery innych szulerów wycelowane w twą pierś. Sprawdź jakie przeznaczenie czeka Cię w jaskini hazardu w odległej galaktyce. Zmierz się z innymi graczami podczas emocjonującego turnieju. Może tym razem szczęście uśmiechnie się do Ciebie. Tylko bądź czujny – gracz obok może mieć dodatkowego Asa w rękawie.
Turniej będzie poprzedzony nauką. Obowiązujące lokalne zasady mogą się różnić od tych, według których grałeś na innych planetach, więc zapraszamy.

16.30 - 18.00 Prelekcja "Wpływ Gwiezdnych Wojen na mały i duży ekran"
Indiana Jones, Wojownicze Żółwie Ninja, Gilmore Girls, Armageddon, The Simpsons, Toy Story – co łączy wszystkie te tytuły i wiele innych? Oczywiście Gwiezdne Wojny, które na stałe wpisały się w kino i telewizję. Ruchome obrazki są przesiąknięte światem Dartha Vadera bardziej niż myślisz. Przyjdź, posłuchaj i zobacz na własne oczy.

18.00 - 20.00 Konkurs fragmentowy
Znane i te trochę mniej znane cytaty filmowe. Planety, rasy i postacie z Expanded Universe. Sprawdź, czy potrafisz je rozpoznać mając jedynie ich książkowy opis.
Serdecznie zapraszamy.

20.00 - 21.00 Prelekcja "Jedi, Sithowie oraz krewni i znajomi Królika - użytkownicy Mocy w Galaktyce na przestrzeni dziejów"
Prelekcja przedstawiająca wybrane grupy i stronnictwa użytkowników Mocy poza Jedi i Sithami.

21.00 - do oporu Kącik gracza
Po całym dniu atrakcji zapraszamy na wspólne spędzenie czasu z innymi miłośnikami Gwiezdnych Wojen przy różnych grach i zabawach związanych ze Star Wars. Dobrą zabawę i emocje znajdziecie podczas gry na konsoli oraz w "Sabacca", "Kalambury", "Planety/rasy" i "Noc na Nar Shaddaa".

Jeśli macie jakieś pytania piszcie na adres Rzeszowskiej Akademii Mocy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów Star Wars do Rzeszowa!

Temat na forum.Tagi: Konwent (438) R-kon (8) Rzeszów (180)

Komentarze (8)

ehh... szkoda... :/

:( a jednak wirusy okazały się silniejsze :(

Wrocławski łącznik da rade :D

Shonsu --> robimy zawody? :P

Obiecuję, że teraz też Lublin napstryka :P

Nestor, relacje będą:) A o zdjęcia bym się nie obawiała skoro przybywa Urthona:D No i Lublin ostatnio też napstrykał ich sporo:)

Calkiem spory ten blok :) Licze na relacje z konwentu wraz z duza ilosciwa fotografii!

Po raz kolejny mogę napisać, że się pojawię :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.