Fandom

Pyrkon 2008 a Star Wars

pyrkon.pl

W dniach 28-30 marca 2008 odbędzie się poznański konwent fanów fantastyki Pyrkon. Jest to jedna z największych imprez tego typu w Polsce, słynie z bogatego bloku literacko-prelekcyjno-publicystycznego oraz z bardzo długiej listy zaproszonych gości. Pyrkon to mocne panele dyskusyjne, liczne spotkania autorskie i fascynujące prelekcje, arcyciekawe pokazy, mnóstwo konkursów, gry wszelkiej maści (komputery, konsole, karcianki, planszówki, bitewniaki, RPG, LARPy, itd.), koncerty, stoiska handlowe oraz wiele niespodzianek.

Szczęśliwie Gwiezdne Wojny również będą obecne na tegorocznym Pyrkonie z pomocą między innymi: Polish Outpostu, SWFSW, oraz innych fanów. Wśród gwiezdnowojennych atrakcji znajdą się:

Najwięksi Mistrzowie Rady Jedi u schyłku Starej Republiki - Piotr Palma
Najwięksi Mistrzowie Rady Jedi u schyłku Starej Republiki Piotr Palma Przez tysiące lat stanowili grupę najmądrzejszych istot w galaktyce. Stanowili Zakon utrzymujący pokój na wszystkich planetach, do których kiedykolwiek dotarły statki nadprzestrzenne. Kim byli najwięksi Mistrzowie Rady Jedi u schyłku Starej Republiki? Dowiedz się na tej fascynującej prelekcji.

Być jak Polish Outpost - Polish Outpost

Inspiracje z dość bliskiego świata w bardzo odległej Galaktyce - Jagoda Stępniewska
Jak japoński samuraj ewoluował w kosmicznego strażnika pokoju? Co ma wspólnego buddyjska filozofia z Mocą? Czyli jak zwyczajne rzeczy stały się niezwykłymi atrybutami bardzo odległej Galaktyki.

Wszystko co chcesz wiedzieć o Imperialnych szturmowcach - Skawiński Maciej "Maska"

Systemy polityczne w świecie Star Wars - Łukasz "Nestor" Woźny
Republika, Imperium, Rebelia, Nowa Republika, Sojusz Galaktyczny i wiele innych. Jak powstawały? Jak umierały? Jak się umacniały? Kto był ich liderem? Czyli wszystko o administracji w Galaktyce.

Życie wśród piasków - opowieść Tuskena - Żołyński Michał "YangObi"

Autorzy serii Star Wars - Jagoda Stępniewska
Uwielbiamy ich i przeklinamy. Czekamy z niecierpliwością na ich nowe pozycje lub uderzamy głową o mur czytając ich prozę. Kim są ludzie odpowiadający za sklonowanie Imperatora Palpatine, odrodzenie Zakonu Sithów, przemieszczanie się żywych po nadprzestrzeni, zachwianie równowagi Mocy? Wszystko co chcecie i czego wolelibyście nie wiedzieć o autorach Uniwersum Star Wars.

Zwierzęta w Star Wars - Barzewska Joanna
Wszystko o zwierzętach z bogatego świata Star Wars. Które stworzenia zainspirowały do powstania obcych istot? Czy wiesz czym są Reek, Dianoga, Rankor, albo Kaadu? No i najważniejsze pytanie, czy w odległej galaktyce żyją kaczki?

Mała Akademia Jedi - Polish Outpost

Komiksy Star Wars - Łukasz "Nestor" Woźny
Od Marveli do Dark Horsa. Aktualnie wydawane serie i te które zostały wydane. Co nas w nich zachwyca? Jakie są style rysowania? Jaka role odgrywa paleta kolorów? Czyli wszystko o komiksach SW.

Dziedzictwo Marvel Comics - Łukasz "Nestor" Woźny
Pierwsza i zarazem najdłuższa seria komiksowa SW, jest dla wielu nieosiągalna. Teraz macie okazję poznać ją bliżej. Jak i jej spuściznę w dzisiejszej twórczości Star Wars. Co pozostawił po sobie Marvel? To i wiele ciekawostek możecie się dowiedzieć na tej prelekcji.

Gwiezdne Wojny w telewizji - Burzyński Bartek "Burzol"
Czy wiesz co lubi George Lucas w Star Wars? Jaki był pierwszy program z Odległej Galaktyki? Co wspólnego mają Gumisie i Ewoki? A może nie wiesz jakie seriale SW nadejdą w najbliższych latach? To wszystko na fascynującej prelekcji o Gwiezdnych Wojnach w telewizji.

Muzyka Gwiezdnych Wojen - Wieczorek Patrycja
Prelekcja obejmuje m.in. prezentację ścieżki dźwiękowej do filmu. Będzie można posłuchać także o muzyce z gwiezdnowojennych seriali oraz gier. Usłyszymy zarówno utwory autorstwa Johna Williamsa, jaki i Jesse Harlina i innych kompozytorów tworzących muzykę dla rozległego uniwersum Star Wars. Obejrzymy teledyski, na które składają się fragmenty filmów nie rzadko z dialogami. Na sam koniec, jeśli znajdą się chętni będzie można zaśpiewać 'śpiewalne piosenki'.

W planach są także konkursy: konkurs wiedzowy o Star Wars i arcytrudne kalambury SW. Ponadto fanów SW, zainteresować mogą atrakcje szykowane przez serwis ZakazanaPlaneta.pl: Nerdowski Konkurs Strojów (to duża szansa dla Legionu KEK), czy też konkurs o filmowych robotach.

Konwent odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 21 im. Filipiny Płaskowickiej, na ul. Łozowej 77, koszty konwentu to 25 zł za trzy dni. Pełen rozpisany program konwentu ukaże się wkrótce na oficjalnej stronie: pyrkon.pl.

Temat na forum.Tagi: Pyrkon (59)

Komentarze (11)

Baca-> wpadniesz? :(

Trzeba być złamasem, żeby wyciąć info o koszulkach.

Urthona -> No raczej : D Jakze bym mogla zapomniec o archwiscie z Wroclawia ; ) Nie mam z Toba szans, tym bardziej ze moj aparat ma zawsze zamot z datami, wiec nie jest do konca wiarygodny ; P hehehhehe ; D Mimo wszystko postaram sie odpowiednio przygotowac do robienia fotek i nie popelniac wiecej takich gaf!

Asijka --> nie tylko Ty :P

I'll be there : D Udokumentuje Wasze wystepy ; ) Juz sie nie moge doczekac!

Do zobaczenia ; D

Ja tylko chciałem powiedzieć, że choć nie wiem co i jak będzie na konwnencie, to jestem przekonany, więcej - jestem pewien, że będzie fajnie.

O Burzol ciągle pamięta o Legionie KEK i pewnie z nostalgią wspomina czasy kiedy sam nosił kartonowy hełm z dumnym, czerwonym napisem SITH.
Jeszcze nie wiem czy się pojawię, Metalmania trochę przetyrała mój portfel.

Będzie sie działo :D

Darth Nihl przybędzie na Pyrkon :D

Kalambury beda wery chart wiec sie przygotujcie na najgorsze, konkurs wiedzowy tez nie bedize latwiejszy... :D!

Właśnie se spojrzałem gdzie będzie się odbywać konwent - 20 minut piechtą od mojego domu :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.