Muzyka

''Nutki z ekranu'' - muzyka w Gwiezdnych Wojnach, część 2...

Sebastian Wojdyło

W zeszły piątek w internetowym Radiu MODem została nadana audycja omawiająca muzykę Johna Williamsa w Epizodach IV-VI (więcej szczegółów w tym newsie). Zaś w najbliższy piątek 14 marca o godzinie 20:00 zapraszamy na kolejną część audycji. W części drugiej na widelcu znajdzie się Nowa Trylogia – Epizody I-III. Jak bardzo muzyka filmowa zmieniła się po szesnastu latach? W jaki sposób się jej używa? I czy ma ona takie same znaczenia jak w latach 70/80? Poza tym wiele muzycznych i realizatorskich ciekawostek. Nie zabraknie tez czegoś ekstra na koniec. Trzygodzinnej audycji będziecie mogli posłuchać na stronie radia, wystarczy mieć zainstalowany program Winamp. Chętni do wysłuchania opinii słuchaczy po poprzedniej audycji mogą zapoznać się z nią na forum radia. Serdecznie zapraszamy do słuchania!Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (563) Epizod II: Atak klonów (846) Epizod IV: Nowa nadzieja (632) Epizod V: Imperium kontratakuje (490) John Williams (388)

Komentarze (21)

przestańcie dzielić sw na starą i nową trylogie to jest całość, może wam się któryś epizod mneij / bardziej podobać ale ogólnie nudne się już robi powtarzanie "stara trylogia lepsza" "muzyka w st lepsza" "chewbacca lepiej wygląda w st"...nuda, a ja wole muzyke z rots niż z anh i rotj.

Ech... no wiem, że miał być ostatni, ale nie daje mi to spokoju - miało być w poście z 22:44, że nie ma podziału na najgorsze, ale jak najbardziej jest na najlepsze. Stawiam wyżej Starą Trylogię i nie mam tam ulubionej ścieżki (ścieżki, nie utworu). Ale Nowa Trylogia stoi tylko odrobinkę niżej ;)

No dobra, ostatni post tutaj (już niekoniecznie tylko do Pana prowadzącego).
Audycja wypadła dobrze, mimo tego, że "trochę" inaczej postrzegam muzykę z RotS niż Prowadzący. Im później, tym więcej ciekawostek wyłapałem. No i szczerze mówię, że nie wiedziałem o niektórych rzeczach. Ale szczerze też powiem, że mnie to nie martwi. I nie napisałem, że wiem wszystko o Williamsie - napisałem po prostu, że na chwilę obecną nic, o czym nie słyszałem, nie zostało powiedziane.
Dzięki za te mile spędzone trzy godziny (a nawet więcej) i czekam na Indianę Jonesa ;)
Więcej może u Was na forum, ale to pewnie nie dzisiaj już - bo muszę się zarejestrować ^^
Pozdrawiam ;)

Zgadzam się z tobą Safiram w całej rozciągłości.

Czy ja się przesłyszałem, czy Prowadzący stwierdził, że muzyka z RotS jest słaba? Nie muszę chyba pisać, że kompletnie się nie zgadzam...
Muzyka z RotS jest fantastyczna. Nie ma konsekwencji w prowadzeniu tematów, ale dla mnie to dobrze. RotS to zdecydowanie najlepszy film Nowej Trylogii, który ma klimat niemal jak Stara Trylogia (ale i tak przegrywa ze ST, to chyba oczyswiste). "Battle of the Heroes" nie powala, ale powala jego bliźniak "Anakin vs Obi-Wan". No i jak już wspomniałem mamy świetne "Anakin Betrayal" oraz "The birth of the twins and Padme's Destiny". Świetne jest też "Grievous speak to Lord Sidious". Ogólnie cała płyta jest świetna. I nie ma w SW podziału na najlepsze i najgorsze - wszystkie to arcydzieła ;)

Mistrz Seller - ale prowadzący się pytał o RotS. Jednak jeśli jest fanem SW to polecam mu Labirynt Zła (chociaż obecnie trzeba sporo zapłacić) - nawet ten, co tylko lubi SW powinien przeczytać tą książkę jednym tchem ^^

Do prowadzącego>>> Zagadka zamówienia armii wyjaśniona jest w książce "Labirynt zła"

Shedao - piszę do prowadzącego audycję. Jeśli słuchasz, to usłyszysz odpowiedzi na te posty. Była prośba o komentowanie audycji - to komentuję.

zaj*** włłaśnie se przypomniałem, że to jest.CHOLERA!

Chmmm... póki co większych kontrargumentów nie będzie, bo nie chcę pisać na szybko.
Co do wydań - szczególnie mizernie AotC wypada w porównaniu do RotS, gdzie otrzymujemy płytę DVD (znakomity dodatek ze znakomitą zawartością).
Co do "underscore" - w AotC tak jest, przyznaję (z wyjątkiem tych dwóch utworów wspomnianych w poprzednim poście), ale to nie znaczy, że ścieżka jest zła. Jest po prostu inna. Nie zgodzę się, że RotS to też underscore - potrafię zanucić naprawdę sporo kawałków. No i czym byłaby niesamowita scena Rozkazu 66 bez "Anakin Betrayal"? Tam to nie była "ilustracja w tle" - to było coś, co dodaje scenie wiele. Tak jak w Starej Trylogii. No i czym byłby pogrzeb Padme bez przybijającego (jak "Anakin Betrayal") "The birth of the twins and Padme's Destiny". No i kapitalny chór w środku Anakin vs Obi-Wan (coś 2:40 o ile dobrze pamiętam) - cudo.
To narazie tyle z kontrargumentów ;)

Ziomal, ale po co ty piszesz do siebie?

"Across the Stars" - jedyna w pełni udana kompozycja? A genialne "Love Pledge and the Arena"? Poza tym przecież każda ścieżka z Nowej Trylogii (jak i Starej) jest znakomita, zjawiskowa, wyjątkowa i niepowtarzalna ;)
No i jeśli do Was na forum pójdę, to niestety, ale zarejestrowany. Więc chyba właśnie teraz się zabiorę za to.

Ale czy ja powiedziałem, że to najlepszy temat? Nie, to nie jest najlepszy temat. Jest cukierkowy, tak jak nietety prawie całe Mroczne Widmo, ale poziom artystyczny to nadal najwyższy poziom.
Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę, że droidy otrzymały swój znakomity temat ;)
Postaram się napisać odczucia co do audycji u Was na stronie, która coraz bardziej się rozkręca.

Hehe - dobre to było ;)
Nie wiem co bym miał Wam napisać, ale coś na forum po sobie pozostawie. Może mnie jeszcze bardzo zaskoczycie jakąś ciekawostką - audycja trwa ;]
No i posłucham na pewno do końca, mimo tego, że prowadzący narzeka na temat muzyczny Anakina.
No i ta osoba, której imienia nie usłyszymy w audcyji to Qui-Gon, no nie?
Pozdrawiam gorąco ;)

Już mi działa. Po prostu przełączyłem na innego użytkownika.

Mistrz Seller - a mi chodzi normalnie od początku. Póki co jest nieźle, ale wszystko co tam jest mówione, to ja już wiem :( Taki los fana Williamsa... :(

Mam jakiś błąd z połączeniem- wyświetla mi Timed out

No i znowu nie posłucham, no i znowu nikt nie nagra...

mam nadzieję, że nie będzie takich problemów jak z poprzednią :D

kurcze... a mi by się przydał koncert muzyki filmowej w filharmonii.

A nagrał ktoś tą audycję z zeszłego tygodnia? ;>

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.