Książki

Kilka informacji o książkach i nowym kontrakcie

Forum SW.com

Po kilkumiesięcznej nieobecności, Sue Rostoni powróciła na forum oficjalnej. Nie można powiedzieć, żeby od razu zasypała fanów gradem informacji, jednak kilka ujrzało światło dzienne. Znajdziemy tam m. in. garść potwierdzeń co do akcji nowej powieści Jamesa Luceno, jej umiejscowienia w chronologii i zakończenia. Jest także słowo o nowym kontrakcie. Wszystko to przeczytacie w poniższych punktach.

 • Oficjalna zapowiedź książki "Millenium Falcon" Jamesa Luceno ukaże się prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy gotowa będzie okładka.
 • Jest to pojedyńcza powieść, której Sue nie zalicza w poczet nowego kontraktu. Można więc podejrzewać, że faktycznie ma ona coś wspólnego z opóźnieniem "Coruscant Nights 3: Patterns of Force" Michaela Reavesa.
 • Akcja "Millenium Falcon" ma miejsce jakieś dwa lata po wydarzeniach Dziedzictwa Mocy (ok. 42 lata po bitwie o Yavin). Allana będzie miała w powieści sześć lub siedem lat.
 • Dwa lata, które chronologicznie miną od końca wydarzeń z "Invincible" mają sprawić, że potencjalny czytelnik nie dostrzeże już bólu Hana i Leii po stracie drugiego syna. Rostoni argumentuje to faktem, że zbyt wiele osób po przeczytaniu Nowej Ery Jedi oraz Dziedzictwa Mocy uznało te serie za zbyt mroczne i smutne, dlatego na jakiś czas chcą odpocząć od obrazu śmierci i zniszczenia.
 • Potwierdza się opis, prezentowany przez nas na początku maja (więcej>>>). Han, Leia i Allana wyruszają na poszukiwanie przygód (odkrywanie historii tytułowego statku), jednak Sue zastrzegła, że wszyscy wracają z niego żywi.
 • Rostoni denerwuje fakt, że nie może jeszcze powiedzieć nic na temat nowego kontraktu (prawdopodobnie wciąż nie został podpisany). Daje jednak do zrozumienia, że szykuje się bardzo dużo ciekawych projektów. Część z nich zacznie zapewne wypełniać lukę pomiędzy książkami i komiksami ery Dziedzictwa.  Tagi: Del Rey (442)

  Komentarze (19)

  czemu większość bastionowiczów dyskryminuje tych fanów, którzy czytają książki wydane w Polsce?? Obudźcie się, panowie, są wśród nas i tacy!

  HAN & LEIA & LUKE MUST DIE

  Interesujące. Nikt nie zgnie? Nie sądze po SW...W SW zawsze ktoś ginie. [Spolier] Jacen, Anakin(Solo :P) i paru innych[koniec spoliera]

  I jeszcze małe wtrącenie: Han, Leia, Luke i reszta muszą kiedyś umrzeć. Czy Dziedzictwo nie było do tego świetną okazją? A teraz, skoro nie będzie już mroku, kiedy oni wreszcie umrą? Tak będziemy mieli heroiczne wyczyny 80-letniego Indiana Jones i jego 70-letniego kumpla ze świecącym kijem.

  Kaszana... nie dość że spoiler, to jeszcze kolejna książka umiejscowiona w czasie po NEJ...

  G. Kenobi -> Zapomniałeś dodać, że powieści 250ANH ciągle będą o Hanie Solo, Luke`u i Leii :D

  No cóż, trzeba zapełnić lukę między książkowym LotF, a komiksami Legacy... czyli zmieści się jeszcze w porywach 60-100 nudnych powieści i zbiorów opowiadań:) Później krótki przerywnik z czasów KotoR'a ( tak z dwa tomy) i znów Coś w stylu NEJ. Dojadą do 250 ANH, ale wątpię czy za mojego życia;)

  Oryginalni bohaterowie starej trylogi ciągle żyją. czy doczekamy się kiedyś ich śmierci?

  Olać już czasy ABY, chcemy coś z KotOR!

  Nie chcemy czytać o problemach zbuntowanych nastolatek, chcemy śmierci i mroku!

  Dość spoilerów, chcemy jakichś ostrzeżeń!

  Dość Sue Rostoni, dać jej łopatę i niech kopie na jakiejś budowie!

  Niech dadzą se siana

  Ech. Ech. Ech.
  "Rostoni argumentuje to faktem, że zbyt wiele osób po przeczytaniu Nowej Ery Jedi oraz Dziedzictwa Mocy uznało te serie za zbyt mroczne i smutne, dlatego na jakiś czas chcą odpocząć od obrazu śmierci i zniszczenia."
  Jak przeczytałem to zdanie to mnie krew zalała. Gdzie ona usłyszała, że te serie są "zbyt mroczne"?! Czyli znając życie będzie o dorastającej Allanie i jej życiowych rozterkach (skąd my to znamy?:P)
  Ogólnie fabuła wydaje się ciekawa i wierze, że Luceno podoła, ale jednak mam trochę obawy...
  Szkoda też, że wrócą żywi.
  No i widać, że "marzenia" niektórych zostały "zrujnowane" ;P Nie będzie to ostatnia książka chronologicznie... szkoda... przynajmniej dla mnie.
  A co do książek które mają wypełnić tą lukę - jeżeli będą opowiadały o tym co się dzieje na Korriban to bardzo chętnie przeczytam ;)

  Można zaznaczyć spoiler.Czekam na dalsze informacje o nowej książce.

  to ktoś jeszcze nie wie że jacen kaput?

  wrrrrrr

  no wlasnie
  w sumie to i tak bylo wiadome ale jednak

  A nie można było zaznaczyć, że tam jest spoiler...? :/

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.