Gry komputerowe

Outsourcing w LucasArts?

Gamecorner

Niepokojące wieści dochodzą ostatnimi dniami z LucasArts. Jak się okazuje, firma zwolniła od 75 do 100 pracowników. Do grupy zwolnionych należą miedzy innymi: testerzy, programiści, artyści, a nawet szefowie całych projektów. Zwolniono nawet Shawna Storca, człowieka odpowiedzialnego za gry z serii Lego. Najgorsze w całym tym zamieszaniu jest to, że pozbyto się także osób, które pracowały nad nieskończonymi projektami, takimi jak: Knights of the Old Republic 3 (tworzonego w porozumieniu z Bioware, a więc nie należy się obawiać zamknięcia produkcji), Battlefront 3, nowego Indiany Jonesa, nowej gry na Wii (czyżby The Clone Wars Game?) oraz nowego Star Wars Lego.

Sprawa jest dość tajemnicza, nawet LucasArts nie potwierdziło jeszcze zwolnień. Nie wiadomo też jak zwolnienia wpłyną na obecnie produkowane gry. Serwis traktujący o grach konsolowych i komputerowych – Kotaku, donosi że bardzo możliwe jest dalsze kontynuowanie prac na zasadzie outsourcingu. Outsourcing jest to zlecenie wykonania pewnych zadań podmiotom zewnętrznym – zazwyczaj za granicą, gdzie koszty produkcji są znacznie niższe. Tak też możemy się spodziewać orientalnych nazwisk w napisach końcowych w przyszłych grach Star Wars.Tagi: LucasArts (109)

Komentarze (13)

Sky -> twardego źródła nie ma i raczej nie będzie ;) Przeczytaj ten news na ICO - http://www.starwars.pl/pokaz.php?id=5080 pisze tam, że "Byli pracownicy w drodze rewanżu zdradzają nad jakimi tytułami aktualnie pracowali w studiach Lucasa". To jest chyba jedyne źródło, niezbyt twarde, choć niby dlaczego mieliby kłamać? :)

Ciekawe czy przełoży się to na poziom cen :|???

KotOR III? A jakieś twarde źródło?

battlefront3 - marze o tym :D

logan - A no chyba , ze tak. Nie jestem na bierzaco :)

Nic nie jest pewne co do tych zapowiedzi. Nie wiadomo czy rzekomy KotOR III to MMO czy RPG. Nawet nie wiemy czy na pewno się ukaże. Bylo juz wiele plotek o jego powstawaniu, więc do tej informacji podchodze scpetycznie.

To KotOR 3 jednak wyjdzie? No to super! Niech wychodzi. Obojętne w jakiej formie. Byle tylko był ;)

rodzyn> przeciez wieber tam juz nie pracuje dawno

KOTOR 3 rulez xD, ja też by wolał żeby było samo RPG, ale jeśli będzie darmowe MMORPG to czemu nie, wirtualny Zakon Jedi i Sith to by była gra marzenie jak dla mnie

wszystko mi jedno, byle nowe Lego i BF3 na PeCeta wyszło. Oby nie odbiło się to negatywnie na jakości gier - nie chcę kojarzyć LucasArts z Bollywoodem :/, to byłby koszmar, istny koszmar...

Swoja droga to dosc popularne zjawisko szczegolnie w Stanach. Amerykanie przenosza siedziby firm glownie do Indi, maja tam abolicje podatkowa i dobrze wyksztalconych, a zarazem tanich pracownikow. Tylko doswiadczenia tam brak na moje oko. Zlotej kury sie nie zabija, widc te zwolnienia harakiri nie powinny byc :D.

Dobrze, że wytłumaczyłeś na końcu co to jest outsourcing, bo już się zaczynałem bać;D

Ciekawe czy w tej setce osob jest Ryan Wieber??
Mam nadzieje ze zrobia KotOR3 :D i BF3.
Tylko ,zeby kotor byl RPG a nie MMORPG.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.