TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wywiad z Dustinem Weaverem

2008-08-02 17:14:29 Eucantina.net

Na eucantina.net zamieszczono krótki wywiad przeprowadzony z rysownikiem Dustinem Weaverem, twórcą takich komiksów jak m.in. Rebellion #15-16 oraz KOTOR. Weawer opowiada o początkach współpracy z J.J Millerem oraz swojej pracy nad serią KOTOR czy ostatnich dwóch numerach Rebellion oraz opisuje w jaki sposób tworzy okładki komiksowe.

Weaver był bardzo podekscytowany pracą nad Rebellionem, ponieważ nigdy wcześniej nie miał okazji rysować postaci z oryginalnej trylogii, takich jak Han czy Luke. Przyznał, że praca nad historią z czasów starej trylogii dała mu dużo satysfakcji, a gdy po raz pierwszy zaczął rysować Sokoła Millenium to było podniecony jak geek.
Opowiedział o pierwszym spotkaniu z Johnem Jacksonem Millerem, podczas którego przedstawił wizję historii i postaci z KotORa. Weaver dodał, że wiele z pomysłów, którymi się wtedy Miller podzielił z rysownikami nadal nie zostało wykorzystanych.
Weaver lubi pracować nad KOTORem, ponieważ nie jest to jeszcze tak wyeksploatowany okres w historii SW, jak np. czasy Rebelliona. Dzięki temu rysownik ma większą swobodę, może tworzyć własne statki, światy czy rasy. Powiedział również, że bycie rysownikiem Star Wars to większa zabawa niż rysowanie historii rozgrywających się w ziemskich realiach ponieważ można wykazać się większą kreatywnością.

Z całością wywiadu możecie zapoznać się za pośrednictwem tego linku.
TAGI: Dustin Weaver (5) wywiad (154)

KOMENTARZE (2)

  • Nestor2008-08-02 18:56:29

    Dustin pokazal nieraz klase. On Dursema i Ching sa dla mnie obecnie sieta trojca rysownikow komiksowych SW. Ale ja sie tam na nowosciach nie znam, wiec moge sie mylic.

  • Light Side Vader2008-08-02 17:40:38

    Jest twórcom jednych z najlepszych komiksów,ja lubie też "obsesje"

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..