Atak klonów

Spoilery z The Visual Dictionary

Miałem możliwość zapoznania się z kilkoma stronami słownika obrazkowego Attack of the Clones - The Visual Dictionary autorstwa Davida Westa Reynoldsa. Zatem poniższy tekst jest potwierdzeniem wcześniejszych domysłów i przecieków, jakimi byliśmy zasypywani przez kilka ostatnich miesięcy. Część jednak jest zupełną nowością. Spoiler:

C-3PO: Dwa lata po tym jak Anakin odszedł od matki pod opiekę Qui-Gon Jina, Shmi Skywalker zdobyła od Watto powłokę ze starego droida i zamontowała ją do C-3PO.

Cliegg Lars: żył w ciasnym mieszkaniu w jednym z drapaczy chmur, a potem odszedł na farmę na Tatooine. W czasie poszukiwania robotników, natknął się na kobietę - była to Shmi Skywalker, którą wykupił od Watto i się z nią ożenił.

Na jednym ze zdjęć jest ciekawe krzesło "Mechno-Chair" na którym Cliegg Lars będzie się poruszał ponad ziemią. Spowodowane to będzie tym, że podczas ataku Tuscenów Cliegg dozna bardzo poważnego urazu nogi.

Clone Trooperzy będą używali karabinów DC-15 (DC-15 Rifle) i blasterów (DC-15 blaster).

Na stronie poświęconej Yodzie w ramce Data File znajduje się informacja, że więcej niż 9000 wyszkolonych Jedi jest rozsianych po całej Galaktyce, natomiast 200 stale przebywa w świątyni Jedi, w gotowości do nagłych misji.

Na kolejnych stronach znajdziemy oczywiście opisy przeróżnych postaci (Barriss Offee, Luminara Unduli, Shaak Ti, Kit Fisto, Mace windu...), znajdziemy także dosyć szczegółowe opisy broni: lightsabery, training lightsabery, blastery itp... Jango Fett używa modelu WESTAR-34 Blaster. Będzie się także posługiwał komputerem (Personal Datapad). Oczywiście w albumie znajdziemy świetnej jakości zdjęcia z opisami z czego dokładnie zbudowane są zbroje, bronie, statki... ale także ubrania.

Bardzo ciekawie wygląda Airspeeder Boby Fetta. Na stronie poświęconej Fettom w ramce Data File mamy potwierdzenie, że Boba jest doskonałą kopią genetyczną Jango. Jango wie, że Darth Tyranus, który zrekrutował go (10 lat przed wydarzeniami z AOTC) do projektu tworzenia armi klonów - w rzeczywistości jest hrabią Dooku, liderem separatystów.

Na kolejnych stronach przedstawieni są Kaminoanie: Taun We i Ko Sai. W stałej tabelce jaką jest "Data File" znajduje się ciekawostka: Kaminoanie widzą kolory tylko w ultrafiolecie, ale o tym już chyba kiedyś pisaliśmy.

Na stronach poświęconych Zam Wesell nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęć droida zabójcy (Assassin Droid czyli ASN-121) i zabójczych kouhunów (Killer Kouhuns), które pochodzą z Indoumodo. Model blastera, którym posługuje się Zam to: KYD-21
(koniec spoilera).Tagi: David West Reynolds (10) DK Readers (82) przecieki (323)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.