Wojny Klonów

Tydzień Wojen Klonów: 3-D story

Star Wars Blog


Przeciętny widz oglądający zwiastuny do The Clone Wars może przypuszczać, że to kolejna taka animacja, jedynie krok dalej w technologii niż Toy Story, ale już nie przebijający chociażby graficznej strony filmu Wall-e. Jednak dla twórców, szczególnie tych przyzwyczajonych do pracy przy animacji tradycyjnej, sposób tworzenia TCW jest prawdziwą rewolucją. O tym jak działa system nazwany 3-D story i jakie daje możliwości twórcom opowiedzieli goście Comic-conu 25 lipca tego roku.

Opowieść o rewolucyjnym 3-D story.

Wszystkie atrakcje związane z Tygodniem Wojen Klonów dostępne są w tym miejscu.Tagi: Comic Con (184) The Clone Wars (1262) Tydzień Wojen Klonów (28)

Komentarze (15)

storyboard to storyboard.. w polsce tez uzywa sie tego okreslenia, nie slyszalem zamiennika. A szkic koncepcyjny to rysunek okreslajacy wyglad postaci, lokacji czy przedmiotow, ktory jest wyjsciowa dla tworzenia modeli, srodowisk i tekstur w przypadku animacji.

polecam WIKI :P

Gith-> Owszem, wydawało mi się, że to właśnie to samo. Czyli co, po polsku to jest "scenorys"?

A szic koncepcyjny to w takim razie co to jest? ;)

Gith, wg tego punktu widzenia, który przedstawiłeś, słówko "stylizacja" staje się wytrychem, umożliwiającym przekonanie odbiorców, że każdy chłam może przejść i być wartosciowy. Stylizacja nie może być wymówką dla pośpieszonej i zrobionej niskim nakładem czasu pracy.

@Gith - Czy do stylizacji można zaliczyć także marną jakość grafiki? W przypadku CW stylizacja postaci wg mnie jest środkiem ograniczenia nakładu pracy niż celem uzyskania efektu artystycznego.

ermm... nie wiem jak tlumacz tego tekstu doczytal sie w oryginalnym o "szkicach koncepcyjnych" ale totalnie wywrocil tym sens calego tego procesu. Chodzi o storyboardy - nie szkice koncepcyjne, a to dwie TOTALNIE rozne rzeczy...

@Falcon:
Generalnie cala swoja wypowiedzia prezentujesz brak znajomosci i/albo zrozumienia pojecia "stylizacja" ;)

Lucas Animation musi się jeszcze sporo nauczyć. To co zaprezentowali w Clone Wars to porażka. Wszystko wygląda jak robione minimalnym kosztem, byle szybciej. dzieki temu mamy:
- Mierne tekstury i efekty cząsteczkowe - szczególnie widoczne na Tatooine oraz zbliżeniach postaci 2-planowych: na każdego wrzucona byle bumpmapa żeby powierzchnia nie była całkiem płaska. Absolutny brak detali - w obecnej chwili gdy powszechne jest stosowanie zaawansowanych narzędzi do modelowania, całe Clone Warsy wyglądają prawie jak próbny render.
- Animacja postaci - chyba z tego względu wprowadzono tą dziwna stylizację, przez to mamy pewnie kanciaste ruchy postaci oraz nie poruszające się włosy itp.
- Ubogie scenerie. Po co się męczyć: lepiej zrobić planety w stylu Tatooine, pokryte całe mgłą lub wyglądające jak z Trona
Ogólnie grafika na serial telewizyjny dla dzieci jeszcze jakoś ujdzie, ale w kinie to wygląda żałośnie. Poziom to nawet mniej niż pierwsze Toy Story.

*A Ashoka całkiem fajnie się komponuje.

mnie ta odpowiada ta grafika, może troche gorsza od rysunku wygląda, ale moim zdaniem ujdzie

wojny klonów przynajmniej są jakimś rysunkiem, bo the clone wars to już przemysłowa słaba grafika.

->Surin, mnie się kreskówkowe Clone Wars podoba.

Nestror--> Jezeli maja modele postaci i sceny to moga sobie scene nagrywac i zmeiniac tysiac razy nawet :P To tak jakby miec kukielki , scene i kamere , oraz nigdy, ale to nigdy nie filmowac sobei przez nieuwage reki :P

Ta animacja sie sama za nich robi? Moga sobie pozwolic na zrobienie kilku godzinnego materialu a pozniej znaczne skrocenie go? :D

WallE'iego czy Toy Story nikt nie przebije :P

"Clone Wars" kreskówkowe, też nie jest jakieś specjalnie genialne graficznie, powiem wprost - jest brzydkie. Ale nadrabia akcją i zwinnością postaci. 3-D działa w podobnym schemacie. Film bez numerka w tytule musi być poszkodowany :)

Oszczędzają na papierze, a więc lasy nie wyginą.
Ale zużywają prąd, więc energię mają chyba za darmo.:) No chyba, że ze słońca. to rzeczywiście za darmo.

Czyli generalnie chodzi o to, by jak najmniejszym kosztem zrobić jak najwięcej.(przy obcinaniu kosztów)
Jakoś nie podoba mi się taki kierunek. To bardzo duże odejście od konwencjonalnych metod kręcenia tak kreskówek jak i zwykłych filmów.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.