TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Niucon 2008

2008-09-25 22:25:19 Wedge & Issu Ltd.

Od 10 do 12 października we Wrocławiu odbędzie się konwent ogólno fantastyczny Niucon 2008.Na imprezie nie zabraknie bloku Star Wars, który prezentuje się bardzo okazale. Jego przygotowaniem zajęli się fani z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, których „na co dzień” możecie spotkać na Imperiadach. Poniżej znajdziecie opisy punktów programu Star Wars, do których należy dodać jeszcze wiele innych atrakcji w postaci konkursów i gier:

Star Wars oczami fanów - Pokaz fanfilmów
prowadzenie: Aleksander „Urthona” Jarosz
Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, książki czy gadżety, wielu fanów zainspirowanych dziełem G. Lucasa tworzy własne filmy opowiadające o Rycerzach Jedi, Mocy i wszystkim tym, co tak kochamy w Star Wars. Fanfilmy to próba pokazania tego jak sami odbiorcy widzą Gwiezdne Wojny, albo jak chcieliby widzieć. Spojrzenie na uniwersum Odległej Galaktyki z punktu widzenia fanów to interesujące doświadczenie, dla niektórych ciekawsze niż oficjalne produkcje. Te najciekawsze, najbardziej oryginalne i całkiem przypadkowe, z Polski i zagranicy, komediowe i kręcone „na poważnie”, udane i mniej udane, będzie można zobaczyć w trakcie wieczornego seansu.

Płeć niepokojąco piękna w Star Wars – czyli kobiety po „ciemnej stronie”
prowadzenie: Izabela „Taraissu” Rutkowska
Jeżeli ktoś, choć raz oglądał Gwiezdne Wojny, na pewno zauważył skromną ilość płci pięknej wśród głównych bohaterów. Jeżeli już przewija się jakaś kobieta to z reguły w typowej dla siebie roli. Są tam księżniczki, królowe, senatorki, damy dworu i tylko czasem w tle przemknął kobiety Jedi. Uniwersum Star Wars wbrew pozorom mogą się poszczycić jednak sporą ilością „złych” kobiet i to formatu Dartha Vadera. Wiele z nich to nie tylko charyzmatyczne przywódczynie i szpiedzy, ale równocześnie ponętne i cieszące oko kobiety. Często niedoceniane i niezauważone otrzymają swoje 5 minut. Będzie można nie tylko poznać je bliżej, ale i podziwiać ich wdzięki. Może to spotkanie zaowocuje dłuższą znajomością?

Praetorite Vong – Yuuzhanie w uniwersum Star Wars
prowadzenie: Maciej „Malak” Malak i Krzysztof „Aquenral” Rewak
Odległa Galaktyka to miejsce, gdzie wydarzyło się wiele historii, upadło wiele Imperiów, powstała masa organizmów państwowych i organizacji. Wstrząsnęło nią wiele katastrof. Jedna z największych przybyła z innej Galaktyki i odcisnęła znaczące piętno na całym uniwersum Star Wars. Była to inwazja istot znanych pod nazwą Yuuzhan Vong. Rasy o nieznanych dotąd wierzeniach i technologii opierającej się na biotechnologii. Zdania wśród fanów, co do tej nacji są podzielone. Jedni uznają ich za jeden z lepszych pomysłów, jaki spotykamy w książkach spod znaku SW, inni twierdzą, że nie pasują w ogóle do tego uniwersum i nie powinni byli zaistnieć. Skoro jednak już są i wzbudzają tyle kontrowersji warto poznać ich bliżej, posłuchać o nienawiści do maszyn, poznać religię, sposób walki oraz organiczną technologię, na której opiera się ich potęga. Takich wrogów w SW jeszcze nie było.

Tatooine- geneza systemu binarnego
prowadzenie: Adrian „Skrzat” Maichrzak
Pierwszą planetę, jaką poznajemy w Star Wars to piaszczysta Tatooine, nad którą trafiają słynne roboty C3PO oraz R2D2. Stamtąd Luke Skywalker wraz z Obi-Wanem Kenobi, Hanem Solo i Chewbaccą wyruszają by zmienić losy Galaktyki. Planeta przypominająca Saharę jest także świadkiem wyścigów ścigaczy, który wygrywa Anakin Skywalker i tym samym otrzymuje szansę, by stać się jednym ze słynniejszych Jedi w Galaktyce, a potem przejść na ciemna stronę. Planeta ta skrywa jednak jeszcze jeden sekret. Swą pustynną powierzchnię zawdzięczać ma tym, iż jądro układu słonecznego, w którym się znajduje stanowią nie jedno, a dwa bliźniacze Słońca. O tym fenomenie będzie można właśnie posłuchać. Może być gorąco.

Element w Star Wars – czyli pomniejsze bóstwa półświatka przestępczego: piraci, przemytnicy, łowcy nagród i gangi.
prowadzenie: Karol „Wedge” Dobosz, Bartek „Rav” Wieczorek, Marcin „Ray Solar” Wiktor, Michał „Sky” Gołębiowski, Jakub „Appo” Wieczorek
Zło ma wiele twarzy. Nie tylko Lordowie Sithów i inni użytkownicy Mocy maczają ręce w ciemnych sprawkach. Wszechświat SW zamieszkuje także cała masa istot, która zajmuje się tym, co każdy szanujący się rzezimieszek i obywatel półświatka powinien. Wzdłuż i wszerz gwiezdnych szlaków krążą łowcy nagród, piraci i przemytnicy. Na wielu planetach strach sieją gangi i inne grupy zorganizowane, które działają ponad prawem. Każdy chyba słyszał imię Hana Solo, eks przemytnika czy Boby Fetta, sławnego łowcy nagród, jednak w błędzie jest ten, kto myśli, że to odosobnione przypadki. Przedstawicieli tego typu zawodów w SW jest cała masa, a każdy z nich ma swoją własną, interesującą historię wartą poznania. Zjednoczone siły fanów postarają się zaprezentować kilka z nich.

Zbuduj sobie Gwiazdę Śmierci - Konkurs konstruktorski
prowadzenie: Agata „Aeri” Kostrzewska
Gwiezdne Wojny to między innymi klimatyczne lokacje i wymyślne machiny. Wszelkiej maści konstrukcje statków kosmicznych, stacji bojowych i innych pojazdów cieszą oko wzbudzając zachwyt widzów. Mknące wśród gwiazd, drzew czy skał, brnące przez śniegi i błoto. Wymyślne środki lokomocji to jedna z wizytówek SW. Każdy z nas po cichu marzy, aby zasiąść za sterami jednego z nich. Być może uda się spełnić owe pragnienie i do tego zgarnąć nagrodę. Konkurs nie tylko dla mechaników, ale ludzi z polotem i poczuciem humoru.

Rycerze Jedi po Rozkazie 66 – czyli holocaust nie do końca udany
prowadzenie: Karol „ Wedge” Dobosz
Miało być tak pięknie. W tym samym momencie, bez ostrzeżenia, równocześnie w różnych zakątkach Galaktyki, żołnierze-klony otworzyły ogień do swych generałów rekrutujących spośród członków Zakonu Jedi. W jednej chwili miał zniknąć wszelki ślad po zwolennikach jasnej strony Mocy, a nad świeżo utworzonym Imperium miał zapanować pokój pod rządami Dartha Sidiousa, Mrocznego Lorda Sithów. Eksterminacja okazała się jednak niepełna, bo ze źródeł dowiadujemy się, iż przeżyło wielu Jedi, a Obi-Wan Kenobi oraz Mistrz Yoda wcale nie byli ostatnimi spośród Rycerzy. Kto przeżył, w jaki sposób i jakie były jego dalsze losy w świecie, który znienawidził niedawnych bohaterów i obrońców sprawiedliwości? Promyki światła w mroku po upadku Starej Republiki.

The Force Unleashed – prezentacja nowej gry na Wii
prowadzenie: Maciej „Malak” Malak
The Force Unleashed to długo oczekiwana gra, w której każdy będzie mógł wcielić się w sekretnego ucznia Lorda Vadera, rozegrać wiele pojedynków, odkryć niepoznanie dotąd możliwości wykorzystania Mocy i przeżyć wiele fantastycznych przygód. W trakcie prezentacji poznamy najważniejsze informacje na temat samej fabuły i zasad gry, po czym będzie można spróbować swoich sił, gdyż świeżutki egzemplarz gry wraz z odpowiednim sprzętem umożliwiającym podjęcie wyzwania, pojawią się na terenie konwentu. Nich Moc będzie z Wami!

Akademia Szarych Mieczy – prelekcja, pokazy walk i warsztaty
prowadzenie: Adam „Obi-Wan” Ryterski, Piotr „Olorin” Wróbel, Bartek „Barrahh” Rutkowski
Pojedynki na miecze świetlne to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli świata Star Wars. Na początek dowiemy się trochę na temat samej broni, czyli miecza świetlnego, po czym zobaczymy, co można taką bronią zrobić przeciwnikowi. Prócz cieszącego nawet wybredne oko pokazu walk, odbędzie się prezentacja poszczególnych stylów walk stosowanych przez Rycerzy Jedi, a na koniec każdy będzie mógł sprawdzić się jako mistrz miecza i nauczyć kilku podstawowych sztuczek. Kije w dłoń i do boju!

Struktura Armii w Star Wars – Rebelia kontra Imperium, prelekcje i dyskusja
prowadzenie: Michał „Sev” Ogrodowicz, Michał „Asimmo” Strzelecki
W filmach spod znaku Star Wars mamy okazję oglądać starcia między Siłami zbrojnymi Imperium i Rebeliantów, także książki i komiksy często zahaczają o tę tematykę. Która ze stron była lepiej przygotowana, kto miał lepszą taktykę, czy taki wynik wojny był przesądzony, a może Rebelianci mieli po prostu więcej szczęścia? Jakie były mocne i słabe strony każdej ze stron? O atutach, wadach i zaletach obu frakcji opowie dwóch różnych prelegentów, ale aby ustalić jakieś konkrety potrzebna będzie pomoc publiczności. Przekonajmy się, kto okaże się lepszy w walce na słowa. Zostało jeszcze czasu na
dokształcenie się.
Begun the Clone Wars has – Wszystko o Wojnach Klonów, dyskusja, konkurs
prowadzenie: Izabela „Taraissu” Rutkowska, Karol „Wedge” Dobosz
Okres tzw. Wojen Klonów to jeden z najlepiej opisanych rozdziałów z dziejów historii Odległej Galaktyki. Widzieliśmy jej fragmenty w filmach, pojawił się serial animowany dotyczący tego okresu, obecnie poznajemy kolejne rozdziały tej wojny za sprawa serialu The Clone Wars 3D, który zagościł w naszych kinach, a poza tym powstało wiele komiksów i książek szczegółowo opisujących zmagania Klonów pod dowództwem Rycerzy Jedi ze zrobotyzowanymi wojskami Separatystów. Prócz podsumowania odbędzie się konkurs wiedzy na temat Wojen Klonów, a także podyskutujemy na temat wszystkiego, co się z nimi wiąże.

Kosmiczna energia spajająca wrzechświat lub robaczki żerujące w organizmach czyli różne spojrzenia na Moc
prowadzenie: Jagoda „Tori Forebode" Stępniewska
W historii Uniwersum SW pojawiały się różne koncepcje dotyczące Mocy. W trakcie prelekcji zostaną przedstawione różne punkty widzenia mieszkańców Galaktyki dotyczących Mocy oraz ich ziemskie odpowiedniki.

Pomiędzy światłem a ciemnością - panel dyskusyjny o Mocy
prowadzenie: Michał „Misiek" Wolski
Moc, tajemnicze pole energii otaczające żywe istoty spaja galaktykę Gwiezdnych Wojen. To z niego Rycerze Jedi czerpią swoją siłę. Ale czym jest Moc? Żywym organizmem? Synonimem losu? Czy naprawdę dzieli się na Jasną i Ciemną Stronę, czy może jest jedna, niepodzielna? Na to wszystko postaramy się odpowiedzieć w szerokiej dyskusji z udziałem fanów i nie tylko, którą poprowadzi jeden z posiadaczy największej wiedzy o uniwersum Star Wars w Polsce

Światłocień – pokaz teatralny osadzony w uniwersum Star Wars
Twórcy: Adam „Obi-Wan" Ryterski, Piotr „Olorin" Wróbel, Bartek „Barrahh" Rutkowski, Monika Brzezińska, Izabela „Taraissu" Rutkowska, Karol „Wedge" Dobosz, Michał „Sky" Gołębiowski, Aleksander „Urthona" Jarosz, Bartek „Rav" Wieczorek, Maciej „Malak" Malak
Przedstawienie "Światłocień" to autorski pomysł członków Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Osadzona w realiach uniwersum Star Wars, sztuka przedstawi losy grupy Rycerzy Jedi na dwa tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmów. Mamy nadzieję, że podróż w tak odległe, ale i znajome czasy pozwoli widzom głębiej poznać bogactwo świata Gwiezdnych Wojen i magię, jaką ze sobą niesie.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Niuconu zaglądnijcie do odpowiedniego tematu na forum lub na oficjalną stronę konwentu. Pełna zapowiedź Niuconu 2008 wkrótce!
TAGI: Niucon (4) Wrocław (358)

KOMENTARZE (5)

 • Hego Damask2008-09-26 12:55:58

  Kika --> przyjechać :D

 • Kika2008-09-26 12:16:40

  jechać czy nie jechać oto jest pytanie...

 • Nestor2008-09-26 07:40:12

  Mi szczerze mowiac termin nie pasuje, jeszcze wczoraj sie dowiedzialem, ze 12 pazdziernika bede w pracy :/.

 • Burzol2008-09-26 02:11:39

  Nom, program powala. Aż się chce...

 • Marc2008-09-25 23:33:26

  Niesamowity program, aż chciałoby się tam być:-D Raczej nie widzę mojego wyjazdu tam do was, ale może przyszłość akurat zaskoczy w przyjemny sposób:-)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..