Komiksy

Dark Times powraca

ComicBookResources

Na stronie ComicBookResources zamieszczono fragmenty rozmowy scenarzysty Micka Harrisona z CBR News, w wyniku czego pojawiło się kilka dodatkowych informacji na temat powracającej serii Dark Times. O powrocie samego cyklu informowaliśmy kilka dni temu w tym newsie.

- Nowa miniseria "Blue Harvest" będzie odnosić się do "The Path to Nowhere", pierwszej historii opisanej w cyklu Dark Times. Nowe komiksy mają skupiać się na osobie Dassa Jennira, który będzie starał odnaleźć swoje miejsce w galaktyce, gdzie wszystkich Jedi okrzyknięto kryminalistami, a także zastanawiał się co zrobić z resztą swojego życia.

- Komiksy zamieszczone na MySpace DHP będą w całości opowiadać o Jennirze, a w historii, która zostanie zapoczątkowana w kwietniu pojawią się pozostali bohaterowie serii. Scenarzysta wraz z rysownikiem zastanawiają się w jaki sposób włączyć w nową opowieść Bomo Greenbarka - oraz załogę statku Uhumele dodając, że przygód z ich udziałem z pewnością będzie więcej.

- W Dark Timesie pojawią się nowi bohaterowie. Jedną z nich będzie kobieta, Ember Chanelki, której początkowa rola rozrosła się wraz z jej tworzeniem, a końcowy efekt jak twierdzą twórcy powinien zaskoczyć czytelników. W serii zostanie przedstawiony również nowy wojownik, typ "dobrego" złego faceta, który prawdopodobnie zmierzy się z byłym Jedi. Nie zabraknie również innych postaci jak na przykład grupy naprawdę złych charakterów i najbardziej nieznośnego droida jakiego udało się do tej pory spotkać.

- Pomysł na nazwanie miniserii "Blue Harvest" pojawił się w ciągu minuty i jak tylko tytuł uzyskał aprobatę przedstawicieli LucasFilmu rozpoczęły się prace. Autorzy komiksu inspirację czerpali z filmów, których są fanami: "Yojimbo" i "A Fistful of Dollars" opowiadających o nieznajomym bohaterze, przybyłym do miasta opanowanego przez złych ludzi i starającym się zaprowadzić w nim porządek, na przykład skłócając dwie zwalczające się grupy. Inspiracją była dla nich także książka Dashiella Hammetta pt. "Red Harvest". Stąd już było blisko do tytułu "Blue Harvest" doskonale kojarzonym przez wielu fanów z Powrotem Jedi.

- Mike Harrisom powiedział, że uwielbia pisać historie Star Wars rozgrywające się podczas mrocznych czasów, ponieważ nic wielkiego się w tym czasie nie dzieje. Nie ma żadnego prawdziwego zagrożenia dla Palpatina i Imperium, Rebelii jeszcze nie ma, senat nie został jeszcze rozwiązany. Wszystko to pozwala skupić się na małych, bardziej osobistych historiach.

- Scenarzysta Dark Timesa powiedział, że zawsze podobało mu się "Imperium Kontratakuje" ze względu na dramaturgię i stawkę o jaką toczy się gra. Bohaterowie nie starają się ocalić galaktyki, ale utrzymać się wzajemnie przy życiu. Wielkie bitwy są na pewno ekscytujące, ale nie mogą równać się z momentami kiedy człowiek poświęca wszystko dla ukochanej kobiety, lub dowiaduje się, że Vader jest jego ojcem. Autor komiksów dodał również, że wspaniale jest pisać historie z udziałem mrocznego Lorda Sithów.

Z całym tekstem poświęconym nowym odcinkom cyklu Dark Times możecie się zapoznać tutaj.Tagi: Dark Horse Comics (742) Mroczne czasy (Dark Times) (139) wywiad (150)

Komentarze (8)

Miodnie....się zapowiada.

Jennir w ciągu 4 miesięcy postarzał się o 20 lat, wniosek: przeszedł na ciemną stronę mocy xD

To Vader jest ojcem Jennira? :)

PS. "nic wielkiego się w tym czasie nie dzieje. Nie ma żadnego prawdziwego zagrożenia dla Palpatina i Imperium, Rebelii jeszcze nie ma, senat nie został jeszcze rozwiązany. Wszystko to pozwala skupić się na małych, bardziej osobistych historiach. " - i to są właśnie Gwiezdne wojny!

Świetna wiadomość! Dark Times rulez :)

widzę, że wracają do pierwotnego "image'u" Jennira - krótkie włosy i broda

Powrót najlepszej serii komiksowej.Zapowiadają się rewelacyjne historie.

Mam nadzieje, że pojawi się Asajj. :D

Inkwizytorzy, goscie z tropiacy Jedi, gangsterzy, coraz mroczniej sie robi :D.

NARESZCIE

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.