Komiksy

Komiksowe zapowiedzi Egmontu na grudzień

Egmont

W przyszłym tygodniu na polskim rynku pojawią się dwa nowe komiksy Star Wars. Już w poniedziałek do sprzedaży trafi drugi tom serii "Dziedzictwo", a po kilku dniach przerwy, w czwartek ukaże się kolejny numer magazynu "Star Wars Komiks".


Dziedzictwo Tom #2: Kawałki

Komiksowa kontynuacja „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się 125 lat po wydarzeniach w filmie.
Sithowie pod wodzą Darta Krayta sprzymierzają się z Imperium i wspólnie przygotowują intrygę, która doprowadza do zerwania Galaktycznego Sojuszu i pogrąża światy w brutalnej wojnie. W podzielonym Imperium szturmowcy walczą ze szturmowcami, sithańscy zabójcy ścigają obalonego Imperatora Roana Fela, a szpiedzy różnych stron próbują wytropić spadkobiercę legendarnego dziedzictwa – Cade’a Skywalkera. Cade jednak szuka czegoś zupełnie innego: schronienia przed przeszłością w miejscu, gdzie ta przeszłość legła w gruzach – w ruinach Akademii Jedi na Ossus. Czy odnajdzie tam wewnętrzny spokój i zgodzi się przewodzić nielicznym już Jedi w misji przeciwko Sithom?
Komiks oryginalnie został wydany jako Legacy #4,8-13 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Adam DeKraker, Jan Duursema, Colin Wilson, Travel Foreman, okładka Adam Hughes, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Ronda Pattison, przekład Maciej Drewnowski. Cena 39,00 zł, 172 stron. Premiera: 15 grudnia 2008.
Temat na forum.

Star Wars Komiks #4

"Naznaczony" (Marked, Tales #24) - Ta historia ukazuje Dartha Maula wkrótce przed wydarzeniami z filmu Mroczne widmo. Mistrz Darth Sidious wyczuwa zakłócenie w Mocy i posyła ucznia, by sprawdził źródło problemu. Na miejscu nie wszystko okazuje się takie proste, jak się początkowo wydawało. Scenariusz Rob Williams, rysunki Cully Hamner, kolory Wil Glass.

"Dzięki, stwórco" (Thank the Maker! Tales #6) - Jak pamiętamy z filmu Imperium kontratakuje, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Leia i C-3PO polecieli na Bespin, do Miasta w Chmurach. Na miejscu jednak czekali już na nich Darth Vader i Boba Fett. W tym komiksie widok C-3PO wywołuje przypływ wspomnień u Mrocznego Lorda Sithów. Scenariusz Ryder Windham, rysunki Kilian Plunkett, kolory Dave McCaig.

"Troje przeciwko galaktyce" (Three Against the Galaxy, Tales #3) - Oto opowieść o trojgu bohaterów, pochodzących z różnych galaktycznych ras i warstw społecznych, których łączy jedno: zostali życiowymi rozbitkami. Choć w komiksie nie występują filmowi bohaterowie, czytelnicy znajdą w nim nawiązania do klasycznej trylogii Star Wars. Scenariusz Rich Hedden, rysunki Rick Leonardi, tusz Mark Lipka, kolory Dave McCaig.

W komiksie znajduje się tekst poświęcony robotom w uniwersum SW.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 4,90 zł, 48 stron.
Temat na forum.Tagi: Dziedzictwo (Legacy) (238) Egmont Polska (607) Jan Duursema (147) John Ostrander (182) Ryder Windham (102) Star Wars Komiks (220) Star Wars Tales (132) TPB (138)

Komentarze (14)

Jaro --> nie karm trolla :) też chciałem podobnie jak Ty odpisać na pierwszy post Krogusia, ale się powstrzymałem... ;)

Krogulec -> Tak, jasne... a o "Purge" w numerze 1., "Legacy 0 1/2" i "Noob" w 2. czy "Boba Fett: Agent of Doom" w 3. to przypadkiem nie słyszałeś, tak?

bo bym kupował jakby wrzucili coś poza talesami :)

>> Darth Fon, nie zapominaj, że on przejrzy sobie SWK w Empiku. W końcu każdy może tym sposobem narzekać na coś, czego nie kupuje... Słuszność takiego postępowania z przyzwoitości już przemilczę.

i znów głupie komentarze krogulcaaaa

SWK4 zapowiada się ciekawie ale boje się tego artykułu o droidach. Pewnie będę tylko opisane droidy protokolarne i astromech.

Krogulec-> po co komentujesz jak nie kupujesz? : P

Krogulec -> Najpierw marudzisz, że SWK w ogóle będzie, potem narzekasz na zawartość, chociaż przecież i tak nie kupujesz...

Chyba zdechne z czekania! Grudzień będzie pięknnnym miesiącem! Czekam na oba tytuły...

i znowu taleeesssyyy

Lubię Thank the Maker, Marked też w sumie niezłe. trzeciego nie znam (chyba).

nie znam tylko "3 agianst the Galaxy", ale i tak trzeba kupić :)

dziedzictwo 2 można już kupić na sklep.gildia.pl : ) (od dzisiaj) Jak przeczytam Coruscant Nights to od razu kupie, jeszcze przed świętami, zeby przesyłka szybko doszła :)

No to szturmujemy kioski i ksiegarnie w przyszlym tygodniu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.