TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Twórcy o czternastym odcinku TCW - Defenders of Peace

2009-01-21 09:16:17 StarWars.com

Z pewnością są tacy fani, którzy nie mogą się doczekać kolejnego odcinka "The Clone Wars". Dla nich polecamy przygotować się do seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Zatem najbliższy odcinek to:

Defenders of Peace

Kiedy Jedi walczą z nową separatystyczną bronią, pokojowo nastawieni Lurmenowie muszą zdecydować czy poddadzą się opresji Separatystów, czy wspomogą Anakina, Ahsokę i Aaylę Securę w obronie własnych wartości.

Reżyser odcinka Steward Lee i główny scenarzysta serialu Henry Gilroy bardzo chętnie skorzystali z oddalenia się w poprzednim odcinku od wybuchowego aspektu wojny. Skupienie się na Lurmenach i ich przekonaniach, pozwoliło na jedyne w swoim rodzaju odsunięcie się od centralnego konfliktu, żeby zająć się losem niewinnych istot, które nieszczęściem zbyt często trafiają na linię ognia. Jak mówi Steward Lee "Tu chodzi o podejmowanie decyzji. Lurmenowie zdecydowali się na pacyfistyczny sposób życia, a Jedi postanowili pomagać im, nawet jeśli tego nie chcą. To Jedi muszą pokazać młodemu pokoleniu Lurmenów, że trzeba bronić to co kochasz."

"Zawsze byłem zaintrygowany zachowaniami pacyfistów podczas wojny - to przecież ludzie, którzy zrobią wszystko, żeby uniknąć walki, a jednak czasem znajdują się na polu bitwy, wbrew ich woli i bez ich wyboru" opowiada Henry Gilroy, który wymienia „Siedmiu samurajów” Akiry Kurosawy, jako inspirację dla tego odcinka. "Tu chodzi o wybranie jednej ze stron, lub wybranie śmierci. Są Jedi, którzy gotowi są poświęcić swoje życia, aby obronić niewinnych, ale ci nie bardzo chcą sami się bronić, ani być obronieni. Myślę, że to ciekawy koncept. "

Temat na forum.
TAGI: Henry Gilroy (75) Steward Lee (6) The Clone Wars (1374) Twórcy o odcinku (50)

KOMENTARZE (21)

 • Darth GROM2009-01-23 00:41:15

  Problem w tym, że wyrażasz się w postach, tak, jak byś nim był. Na każdym kroku powtarzasz, że ciebie interesują tylko ambitne pozycje, sugerując nijako innym, że tylko ty możesz oceniać np. filmy w sposób rzeczowy i obiektywny np. TCW, co w mojej opinii jest dużym nadużyciem, zwłaszcza, że nie oglądałeś wszystkich odcinków, co odbiera ci prawo do opinii, bo nie wiesz, o czym mówisz. No chyba, że nadgonisz temat Lol.

 • polo212009-01-22 13:06:39

  Ekstra bedzie ten odcinek

 • Krogulec2009-01-22 12:30:28

  Nie mam najmniejszego zamiaru być krytykiem filmowym, nie mam ochoty na badziewie :)

 • Darth GROM2009-01-22 03:10:25

  O taki mały rewolucjonista z ciebie! Rozumiem z racji niskiego wzrostu sięgasz po filmy z wyższej półki, żeby się dowartościować, a nie pomyślałeś o drabinie taka prosta rzecz, a jaka pomocna Lol. Co do filmów rosyjskich to przez 20 lat komuny z musu lub nie sporo się naoglądałem, życia by ci nie starczyło, aby je wyszukać i nadgonić? Jak dorzucisz do tego jeszcze ambitne kino Polskie z tamtego okresu, to po tylu latach i zaliczonych wielu setkach filmów z wyższej półki ja podziękuję, o oglądaniu starego kina, czy tzw. pereł z lamusa nie wspominając.. Filmy ambitne, oczywiście warto oglądać, ale ograniczając się tylko do nich w rzeczywistości ograniczasz spojrzenie na cały repertuar filmów, które doświadczone w całokształcie tworzą profesjonalnego krytyka filmowego. Innymi słowy by się za takiego uważać, trzeba zaliczyć i te pozycje ambitne i te rozrywkowe, krapy, oraz perły z lamusa, dopiero wtedy wyrabiasz sobie poczucie wartości i estetyki sztuki filmowej.

  Nie pomyślałeś, że życie ci ucieka na rozmyślaniu nad koncepcją kwadratury koła. Myślisz, że tylko ciebie interesują filozofowie ich koncepcje i psychologia, a nie pomyślałeś, że czasami umysł musi się zrelaksować, by muc podjąć trudy życia dnia codziennego? Z chęcią bym z tobą porozmawiał na temat światopoglądu, a konkretnie dziedzin dotyczących, teologii, astronomii, nowych technologii, ewolucji, geologii, historii cywilizacji, oraz okultyzmu.


  Sory za offtopa.

 • Krogulec2009-01-22 00:49:29

  Bo ja do cholery nie mam życia na takie rzeczy, Nietzsche - "Niewczesne Rozważania" i "Cichy Don" - film rosyjski z lat 50-tych ciekawy, w tej chwili oglądam, chodzę na dkf i czytam rzeczy z trochę wyższej półki.

  O, A Reagan to prawicowy ściek.

 • Darth GROM2009-01-22 00:36:24

  Krogulec> Widzisz i tu się mylisz, widomo, że seria Rambo nigdy nie miała aspiracji bycia ambitnym filmem wojennym, jej głównym atutem była i jest akcja. Nie wiem, czy wiesz, ale prezydent USA, R. Regan uwielbiał w czasach "zimnej wojny" J.Rambo zwłaszcza drugą część, lubił mawiać "my boy". Radzę ci oglądnąć, bo film, jest szokujący w wielu scenach, a problemy, o których opowiada są podobne do tych z 13 i 14 odcinka. Może wtedy zrozumiesz, co reżyser tych części chciał przekazać.

  Na koniec, powiedz mi, jak możesz być wiarygodnym krytykiem filmowym, za którego się uważasz, skoro wszystko bierzesz na przeczucie, zamiast to poznać? Przypominasz mi prawiczka, który dużo mądrzy się o seksie, ale nigdy tego nie doświadczył. Moja rada wyciągnij wnioski.

 • Krogulec2009-01-22 00:12:26

  Grom - > Sam tytuł powoduje że nie mam ochoty po "to" sięgać.

 • Darth GROM2009-01-21 23:52:14

  Krogulec>Twierdzisz, że czytanie o sexsie, jest tym samym , co jego uprawianie, hmmm ciekawa teza Lol.


  Proponuję ci obejrzeć film Jon Rambo IV, tam poruszają to zagadnienie w dość szokujacy sposób.

  Wasze komętarze to dopiero pokrętna filozofia stosowana , a ty z całym szcunkiem, jesteś w niej maestro.

 • Onoma2009-01-21 23:50:11

  A ja w przeciwieństwie do was, grzecznie poczekam, aż nadadzą to w TV i dopiero wtedy ocenię. :D Prawdę mówiąc, TCW nawet zaczyna mi się podobać. Tylko jak widzę pewnych dwóch userów, których nicków nie wymienię, bo i tak aż za dobrze wiadomo, o kim mowa, to aż robi mi się niedobrze :/

 • Krogulec2009-01-21 23:18:06

  GROM -> Ja skończyłem na 5 odcinku TCW i z opisów na wookie nie ominęło mnie nic ciekawego :)  "Tu chodzi o podejmowanie decyzji. Lurmenowie zdecydowali się na pacyfistyczny sposób życia, a Jedi postanowili pomagać im, nawet jeśli tego nie chcą. To Jedi muszą pokazać młodemu pokoleniu Lurmenów, że trzeba bronić to co kochasz."

  Czy ten facet uważa się za jakiegoś mędrca że mówi o podejmowaniu decyzji i zamierza nam zrobić wykład który sprowadza się do sieczenia setek droidów przez uśmiechniętą Ahsokę i Anakina którzy w trakcie będą sobie dowcipkowali dokazując to smarku to rycerzyku? Litości.

 • Darth GROM2009-01-21 23:00:46

  Elendil93> Tjjja tylko każdy odcinek śledzicie z zapartym tchem. Wasze działanie przypomina mi "polowanie na czarownice" w USA w latach 60tych

 • Elendil2009-01-21 22:50:09

  Darth GROM --> Właśnie to jest najgorsze, że nie wiadomo o co nam chodzi. TCW po prostu nie ma tego "czegoś" ale nie potrafię powiedzieć co to jest.

 • Darth GROM2009-01-21 22:13:02

  Mi się nie dobrze robi od poniższych wypowiedzi, ale co tam nie ma nic prostszego, jak niczym nieokiełznane marudzenie, co by się nie namęczyć twórczym myśleniem i pracą.

  Wam dogodzić, filozoficzne dzieło źle, nieskaźitelna rozwałka też źle o co wam chodzi? "nam" zawsze o to samo oooo marudzenie, a jak!

  Hmmm

 • Mopherus2009-01-21 21:12:24

  Jak widzę Neimoidian to mi się niedobrze robi xd

 • Elendil2009-01-21 18:01:23

  --> Krogulec, muszę się z tobą niechętnie zgodzić ;) Ci goście opowiadają o odcinkach tak, jak gdyby to było nie wiadomo jakie filozoficzne dzieło, a to przecież zwykły serialik dla dzieci z bezmyślną rozwałką droidów.

 • Krogulec2009-01-21 13:36:31

  Ci kolesie od tcw w tych swoich wypowiedziach grają mędrców i wielkich twórców, aż mi ich szkoda, że takie g**** dla dzieci produkują a muszą tak grać.

 • ablazerSas2009-01-21 12:22:45

  ale zrzędzicie, zapowiadał się nieźle na spocie pod koniec poprzedniego odcinka ;)

 • Dave2009-01-21 10:59:57

  No cóż, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, za kilka miesięcy w TVP :D

 • Luke S2009-01-21 10:29:01

  To chyba idzie od najlepszego do najgorszego....

 • Rancornsiasty2009-01-21 10:25:55

  niestety...

 • Pies_Yuki2009-01-21 09:44:56

  ...
  Pewnie zginie Przywódca, albo syn...
  Nie...
  Pewnie nie.
  Robią te odcinki z myślą o dzieciach...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..