Świat Filmu

Technologia 3D nadzieją kinematografii

internet

Jak wiadomo światową gospodarką targa kryzys finansowy, kłopoty nie ominęły też rozrywki, w tym kinematografii. Jednak pojawiła się nowa nadzieja dla producentów i kiniarzy, którym widzowie ostatnio uciekają, decydując się na tańsze kino domowe i wypożyczalnie internetowe. Według specjalistów z firmy Piper Jaffray nadzieją dla Hollywood jest technologia 3D, o której szczegółowo pisaliśmy tutaj. Opierając się na wynikach badań producenci spodziewają się, że w 2012 roku wpływy z produkcji w nowej trójwymiarowej technologii osiągną aż 25 miliardów dolarów. Analitycy przewidują coraz to większy wzrost finansowy, a z czasem widowiskowa technologia ma też trafić pod strzechy, do domowych telewizorów. Takie eksperymenty już się pojawiają, podczas tegorocznego finału Superbowl wyemitowano spot reklamowy serialu "Chuck" w wersji 3D, a sam serial też ma być emitowany w tej technologii.
Z resztą kino 3D rozwija się w bardzo wielu wymiarach, według zapowiedzi już w kwietniu rozpoczną się zdjęcia do pierwszego trójwymiarowego filmu erotycznego produkcji Hong Kongu .

"Jaki ma to związek z Gwiezdnymi Wojnami?" spyta ktoś rozsądnie. Nie od dziś wiadomo, że George Lucas już od jakiegoś czasu zapowiada, że saga Star Wars pojawi się ponownie w kinach w wersji 3D (chociażby w tym miejscu). Otóż znaleźli się już szczęśliwcy, którzy widzieli fragment „Nowej nadziei” w 3D. Gospodarze internetowego programu „Totally Rad Show” mieli szansę obejrzeć 6-minutowy klip w wersji trójwymiarowej, a ich wrażenia z tego krótkiego seansu można obejrzeć w tym miejscu przewijając do 58 minuty.

Temat na forumTagi: 3D (146)

Komentarze (16)

Pytanie tylko kiedy, bo nie mogę się doczekać!

Jak wiadomo nie ma żadnego kryzysu, tylko kilku inteligentnych "debili" wykombinowało jak wyciagnąć więcej kasy z podatków. Ale to inna "bajka"...

A SW? Jak to 3D będzie miało ręce i nogi, i wykazywać będzie chociaż cień możliwości ZAROBKU, to pojawi się w kinach. Tu na szczęście demokracja nie działa i spec-dekretem państwowym kolejnego "globalnego ocipienia" się nie zarządzi. A że Lucas zarobić potrafi, to chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Zresztą i w tym duchu sam Maker się wypowiada, więc... Dożyjemy, zobaczymy.

To kiedy ten erotyk?

"Z resztą kino 3D rozwija się w bardzo wielu wymiarach"

Rzekłbym, że aż w trzech ;]. Ale powodzenia życzę innym, a sobie, żeby było mnie na to stać.

ah wnukom bedziemy opowiadali jak kiedys były czasy, kiedy nie bylo Star Wars 3d w domach :P

Jak Star Wars wróci w 3D, to może i inne filmy, np. Matrix wrócą w 3D do kin. W kazdym razie fajnie będzie znów zobaczyć SW w kinie, do tego z takim efektem.

A erotyk 3D to kompletnie głupi pomysł. Po co to komu?

Super, już nie mogę się doczekać SW w 3D. To będzie coś, zobaczyć walki myśliwców w 3D - bezcenne;P

ekstra star wars 3d to by było

można bardziej zmienić i zepsuć SW? Można :D

Łoł. Będzie sie działo z SW w 3D.

Erotyk w 3D? O lol xD

Ale pierwszego erotycznego czy pierwszego pierwszego ?

ciekwie sięzapowiada

Super czekam z niecierpliwością!!! Film erotyczny z Honkongu w 3D też się ciekawe wydaje :D

Ja czekam na SW w 3D!

spoko :D zaś nowe wydanie ;P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.