TWÓJ KOKPIT
0

The Acolyte

Na Maderze trwają zdjęcia do „The Acolyte”

2023-03-22 17:23:40Powiększa się ekipa serialu „The Acolyte”. Dołączyła do niej Adelaide Waldrop, która została główną koordynatorką intymności na planie. O angażu dowiedzieliśmy się dzięki CV koordynatorki, które zawiera jeszcze jedną ciekawą informację. Ma być osiem odcinków w pierwszym sezonie i obecnie mają one koło godziny. O ile liczba odcinków pewnie jest prawidłowa, o tyle czas trwania może być trochę inny po montażu.

Tak prawdę mówiąc te 8 odcinków również może nie być do końca prawdziwą informacją, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Waldrop podała ilość tych odcinków, przy których była zatrudniona.

Natomiast warto pamiętać, że zatrudnienie głównego koordynatora intymności, czy w ogóle koordynatora intymności na planie, wcale nie oznacza od razu, że w „The Acolyte” będą jakieś sceny seksu. Obecnie praktyka w Hollywood jest taka, że zatrudnia się ich także do scen, w których intymność aktorów może być w jakiś sposób zagrożona, czyli np. różnego rodzaju scen romantycznych, wymagających bliskości. Jak pamiętamy w „Andorze” sceny seksu były ograniczone przez Lucasfilm, natomiast najprawdopodobniej tam również był zatrudniony koordynator intymności.

Inna ciekawostka, z pozwu Karyn McCarthy przeciwko Lucsfilmowi, o którym pisaliśmy tutaj, wynika, że planują iż „The Acolyte” będzie mieć kilka sezonów.

Mała aktualizacja jeśli chodzi o Maderę. Tam zdjęcia do „The Acolyte” trwały od 19 marca do dziś i miały miejsce w lesie Fanal. Na ten czas dostęp do lasu został ograniczony. Wcześniej kręcono w okolicy Ribeira da Janela i jeszcze prawdopodobnie została jedna miejscówka - São Vicente. Jeśli chodzi o wyspy, pojawiła się też plotka o kręceniu serialu na Azorach, ale na razie nie została ona nigdzie potwierdzona. Być może, wcześniej rozważali też Azory (podobnie jak Kanary).

Zdjęcia do serialu potrwają do końca kwietnia – początku maja. Na Disney+ zadebiutuje on w przyszłym roku. Czekamy na konkretne zapowiedzi na Celebration.
KOMENTARZE (4)

The Acolyte

„The Acolyte” – Madera, Kanary i proces w tle

2023-03-10 17:21:28Zaczynamy od oficjalnej informacji. Bob Iger był wczoraj gościem na konferencji Morgan Stanley Technology, Media and Telecom Conference i mówił tam między innymi o przyszłości Disneya. Wspomniał o „The Acolyte”, mówiąc, że widział klipy z tej produkcji i bardzo mu się to podobało. Dodał również, że „The Acolyte” pojawi się na Disney+ w 2024.

Serial jednak nie ma obecnie dobrej prasy. Wygląda na to, że kłopoty Lucasfilmu z produkcjami zaczynają się także pojawiać przy serialach. Wcześniej słyszeliśmy różne plotki o atmosferze na planie „Skeleton Crew”, ale problemy z „The Acolyte” są zdecydowanie poważniejsze. Karyn McCarthy zdecydowała się wytoczyć proces Lucasfilmowi. Karyn to producentka telewizyjna, która między innymi pracowała przy „House of Cards”. Mniej więcej w okolicy kwietnia 2022 dostała w bardzo podobnym czasie propozycję pracy przy serialu „Sugar” dla Apple’a (z Colinem Farrellem) oraz „The Acolyte” od Lucasfilmu. Wybrała to drugie. Zaczęła prace 7 kwietnia, ale dwa tygodnie później Lucasfilm, nie podając przyczyn, rozwiązał z nią umowę, zostawiając ją na lodzie. Co więcej, Apple już znalazło producentów do „Sugar”, więc oferta przepadła.

Dla McCarthy praca dla Lucasfilmu wiązała się też z podróżami, więc poprosiła ich o zwrot kosztów. Ci jednak odmówili, mówiąc, że to była oferta, a nie wiążąca umowa. Ostatecznie po przepychankach, Lucasfilm zaproponował jej 5000 USD za każdy dzień pracy. Karyn odrzuciła tę propozycję, ale miała też potwierdzenie od Lucasfilmu, że pracowała przez te kilkanaście dni dla nich i że nie została za to wynagrodzona. Obecnie sytuacją zajęli się jej prawnicy, którzy żądają także zwrotu za utracone korzyści, a to już może iść w miliony.

Lucasfilm nie wypowiedział się na ten temat.

Z zamieszania z McCarthy wynika jeszcze jedna rzecz. Otóż przedstawiła ona fakturę za hotel na Kanarach – na kwotę 150 USD za dzień. Czy zatem serial będzie tam również kręcony, tego nie wiemy. Natomiast z pewnością rozważali taką lokację i wybrali inną wyspę, portugalską Maderę. Na razie o tym, że zdjęcia do „Gwiezdnych Wojen” będą miały miejsce na Maderze informował Madeira Island News. Bespin Bulletin potwierdził, że nie chodzi o film, ale właśnie o „The Acolyte”. Obecne zdjęcia na razie nie sugerują, żeby to były „Gwiezdne Wojny”, więc pozostaje poczekać.

Kolejną ciekawostką jest pomysł na serial. Otóż Leslye Headland miała go już dawno temu, gdy jeszcze jako fanka prowadziła sesje RPG. Tamte sesje podobno są podstawą historii opowiedzianej w serialu.

Liczymy, że zapowiedź „The Acolyte” pojawi się na Celebration podczas otwierającego go panelu.
KOMENTARZE (10)

The Acolyte

Nowi reżyserzy „The Acolyte”

2023-03-01 17:08:44

Zdjęcia na planie „The Acolyte” już trwają kilka miesięcy. Powoli zaś zaczynają wyciekać informacje o ekipie. W projekt jest zaangażowanych dwóch reżyserów, o których jeszcze nie słyszeliśmy w kontekście „Gwiezdnych Wojen”. To Kogonada i Alex García López.

>


Pochodzący z Korei Kogonada zasłynął filmem „Yang” z Colinem Farellem i Jodie Turner-Smith (także pracująca przy „The Acolyte’) oraz pracą przy serialu „Pachinko” dla Apple TV.

Argentyńczyk Alex García López wyreżyserował między innymi 2 odcinki netflixowego „Wiedźmina”, ale też odcinki seriali „Daredevil”, „Punisher”, „Egzorcysta”, „Luke Cage” czy „Cowboy Bebop”.

Na chwilę obecną nie wiemy ile odcinków wyreżyserują obaj panowie. Zresztą nawet nie wiemy ile powinien liczyć pierwszy sezon. Natomiast pierwszy odcinek wyreżyseruje Leslye Headland.

Premiera „The Acolyte” jest spodziewana w przyszłym roku. Liczymy, że coś więcej dowiemy się na Celebration.
KOMENTARZE (2)

The Acolyte

Lee Jung-jae będzie kręcić „The Acoloyte” do kwietnia

2023-02-15 20:50:35

Koreański aktor Lee Jung-jae, który gra jedną z głównych ról w serialu „The Acolyte” rozmawiał niedawno z allkpop. Oczywiście wspomniano „Gwiezdne Wojny”.Dla nas najważniejsza informacja jest taka, że aktor potwierdził, iż będzie pracował na planie do marca – kwietnia tego roku. Bazując na wcześniejszych doniesieniach, spodziewamy się, iż zdjęcia potrwają do maja. Lee Jung-jae porównał też przy okazji sposób pracy w nad filmami w Korei do tego, co obserwuje w Wielkiej Brytanii. Twierdzi, że wiele rzeczy jest wspólnych, są takie, których musi się nauczyć. Są też takie, które jego zdaniem w Korei są zdecydowanie bardziej wydajne. Niestety nie sprecyzował, co dokładnie miał na myśli.

Z ciekawostek, w sieci pojawiły się informacje, że premiera serialu nastąpi 11 sierpnia 2023. Jednak jest to bardzo mało prawdopodobne. Zwłaszcza, że przy okazji zeszłotygodniowego podsumowania kwartału w Disneyu, pojawiła się rozpiska kolejnych premier serialowych na Disney+ i Hulu. „The Acolyte” nawet nie jest wspomniany. Daty są jedynie do czerwca. Z pozostałych seriali gwiezdno-wojennych wymieniono jedynie „Ahsokę” i „Skeleton Crew”. „The Acolyte” zadebiutuje najpewniej w przyszłym roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że na kwietniowym Celebration Lucasfilm uchyli jakiegoś rąbka tajemnicy na temat tej produkcji.
KOMENTARZE (9)

The Acolyte

Charmaine DeGraté w ekipie „The Acolyte”

2023-02-10 15:58:53

Hollywood Reporter doniósł, że Charmaine DeGraté będzie pracować z Colinem Trevorrowem przy scenariuszu do filmu o roboczym tytule „Atlantis”. To oczywiście film o wyprawie na Atlantydę.

DeGraté nie jest znana szerokiej publiczności, więc Hollywood Reporter przedstawił jej CV. Jest tam jeden odcinek „Rodu Smoka”, do którego napisała scenariusz oraz coś, co jest dla nas ciekawe. Okazuje się, że Charmaine pracowała przy „The Acolyte” jako scenarzystka i koproducentka.DeGraté już jakiś czas temu zdradziła, że pracuje przy „Gwiezdnych Wojnach”, ale nie podała szczegółów. Na tę chwilę brakuje konkretnej informacji o jej wkładzie w serial, choćby przy ilu odcinkach pracowała (przynajmniej w jednym). Nad „The Acolyte” czuwa Leslye Headland, która jak pamiętamy zebrała sobie grupę scenarzystów. Nie podano szczegółów, wygląda na to, że Charmaine jest jedną z nich.

Zdjęcia do „The Acolyte” trwają. Spodziewamy się serialu w przyszłym roku na Disney+.
KOMENTARZE (4)

The Acolyte

Kolejne plotki o „The Acolyte”

2023-01-27 17:11:38

Jak donosi najnowszy „Insider”, zdjęcia do „The Acolyte” trwają. Pojawił się nawet kolejny opis fabularny. Serial jest osadzony w schyłkowym okresie Wielkiej Republiki, gdy zaczynają pojawiać się cienie, a siły Ciemnej Strony zagrażać galaktyce. Była padawanka i jej mistrz Jedi muszą połączyć siły, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zbrodni, tylko po to by mogli odkryć siły mroczniejsze niż się spodziewali.

„Insider” potwierdza dodatkowo, że pierwszy odcinek serialu wyreżyseruje Leslye Headland, która jest twórczynią „The Acolyte”. Jak donosi Bespin Bulletin, zdjęcia trwają między innymi w Arborfield Green. Mają nawet kilka zdjęć z planu.Jedną z ról w serialu gra Dafne Keen. Na stronie agencji, która ją reprezentuje, pojawiła się informacja, że aktorka gra postać imieniem Jecki. Obecnie wpis już zniknął, natomiast nie wiadomo, czy to imię postaci, czy jakaś nazwa kodowa.

Na festiwalu filmowym w Sundance, Amandla Stenberg czyli odtwórczyni głównej roli, promowała swój najnowszy film „My Animal”. Wspomniała też o „The Acolyte”, choćby o tym, że jest oszołomiona wielkością studia w którym pracują i cała infrastrukturą. Trudno jej sobie wyobrazić ile filmów tam powstało. W rozmowie z Comic Book była bardziej wylewna. Chwaliła przede wszystkim techniczne aspekty produkcji, lalkarzy, scenografów i mnóstwo ludzi z innych departamentów, którzy pracują przy tym. Była jednak bardzo ostrożna, by nie powiedzieć za dużo.

Za to Daisy Ridley się wypowiedziała. Przyznała, że miała okazję rozmawiać z kimś z Lucasfilmu na premierze najnowszej „Czarnej Pantery”. Ridley zrelacjonowała to co usłyszała. Podobno „The Acolyte” jest niesamowity. Daisy potwierdziła, że Amandla jest niesamowita i z pewnością poradzi sobie z rolą.

Z innych plotek, podobno na planie „The Acolyte” zbudowano całkiem sporo makiet dla różnych stworów (zwierząt i obcych).

Zdjęcia do „The Acolyte” trwają, premiery oczekujemy na początku 2024, a liczymy na oficjalne potwierdzenie w kwietniu, na Celebration.
KOMENTARZE (16)

The Acolyte

„The Acolyte” raczej w 2024

2022-12-21 20:26:37Na początek coś oficjalnego. Disney+ reklamuje swoje nowości na rok 2023, znalazły się tam dwa nowe seriale aktorskie z „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Ahsoka” i „Skeleton Crew”, jednam brakło „The Acolyte”. Wcześniej spekulowano, że serial Leslye Headland będzie miał premierę gdzieś pod koniec 2023, ale wygląda, że obecnie już celują na rok 2024.

Jeśli chodzi o obsadę to chyba najbardziej będziemy śledzić Dafne Keen. Aktorka, która ma na swoim koncie występ w serialu „Mroczne materie” czy filmie „Logan”, swobodnie czuje się też w mediach. A to znaczy, że czasem coś chlapnie. Raz wspomniała o szczególe fabularnym, teraz trochę o swojej roli i jej znaczeniu. W rozmowie z TheFace przyznała, że będzie pracować nad „The Acolyte” aż do kwietnia. Zakładając, że prace ruszyły w listopadzie, to całkiem sporo. Nic więcej tym razem nie powiedziała.

Tymczasem jak donosi Bespin Bulletin, zdjęcia do serialu miały miejsce koło Trago Mills przy Vaynor Road w Merthyr Tydfil. To wciąż okolice Brecon, o którym pisaliśmy niedawno. Podobno zdjęcia nagrywano też w Resolven. We wszystkich trzech prace nad „The Acolyte” już ukończono. Wszystkie te miejsca znajdują się w Walii, wcześniej Lucasfilm nagrywał w tej okolicy serial „Willow”.Miejmy nadzieję, że na Celebration Europe w Londynie dostaniemy jakąś lepszą zapowiedź serialu.
KOMENTARZE (4)

The Acolyte

Zdjęcia z planu „The Acolyte”

2022-12-09 17:30:07

Reporterom Daily Mail udało się zrobić kilka interesujących zdjęć z planu serialu „The Acolyte”. Tym razem są to o tyle ciekawe zdjęcia, że widzimy aktorów w kostiumach. Są tu Amandla Stenberg, Lee Jung-Jae, Dean Charles Chapman, i prawdopodobnie również Dafne Keen. Jest zabrak, wookiee. Więcej zdjęć oczywiście na stronie Daily Mail (oni podali za splashnews.com).Bazując na tych zdjęciach, w sieci pojawiają się nowe teorie, kto kogo zagra. Wg nich Carrie-Ann Moss zagra mistrzynię Jedi.

Wg BespinBulletin zdjęcia do serialu są nagrywane na lokacji w Parku Narodowym Brecon Beacons w Walii. Dostrzeżono tam literki PDX w miejscach związanych z produkcją, zakładają więc, że to od nazwy kodowej „Paradox”. Warto dodać, że wcześniej w tym miejscu powstawał serial „Willow”. Zdjęcia z Walii możecie zobaczyć tutaj, ale tam już nie ma bohaterów w kostiumach.

Z bardziej oficjalnych wieści, jak donosi Deadline Margarita Levieva dołączyła do obsady „The Acolyte”, ale będzie to występ gościnny. Aktorka najbardziej znana jest z ról w: „Prawnik z Lincolna”, „Amerykańskie ciacho” czy „Niewidzialny”.

Miejmy nadzieję, że przy okazji Celebration zobaczymy jakiś materiał o „The Acolyte”, a także zdradzą mniej więcej kiedy oczekiwać serialu. Póki, co liczmy na koniec 2023 lub pierwszą połowę 2024.
KOMENTARZE (6)

The Acolyte

Szczegół fabularny „The Acolyte”

2022-12-02 19:49:41Aktorka Dafne Keen rozmawiała z Tech Radar na temat między innymi swojej najnowszej roli w powstającym właśnie serialu „The Acolyte”. Zdjęcia do niego trwają obecnie w Wielkiej Brytanii. Aktorka niewiele mogła powiedzieć, ale mimo to udało się jej przemycić pewne ciekawostki.

Powiedziała, że to prequel, bo dzieje się jakieś sto lat przed prequelami. Potem dodała, że serial będzie też wyjaśnieniem jak Sithom udało się zinfiltrować zakon Jedi. Podkreśla także, że jest to historia skoncentrowana na Sithach. Aktorka mówiła też, że praca na planie była wspaniałym doświadczeniem. Chwaliła zarówno Leslye Headland jak i resztę ekipy. No i oczywiście nie może się doczekać, kiedy serial zobaczy publiczność.

Tymczasem Bespin Bulletin ma kilka zdjęć z planu, albo raczej miejsca budowania dekoracji do „The Acolyte”. Link do zdjęć znajduje się w twitcie.Zdjęcia do serialu potrwają prawdopodobnie do maja przyszłego roku. Premiera to pewnie koniec 2023 lub 2024.
KOMENTARZE (5)

The Acolyte

Operatorzy „The Acolyte”

2022-11-24 22:04:33

Jak pamiętamy, zdjęcia do „The Acolyte” trwają, poznaliśmy nawet część obsady. Teraz pora na kolejnych członków ekipy, których wyłapał Bespin Bulletin.Chris Teague będzie jednym z operatorów serialu. Już wcześniej pracował z Leslye Headland przy „Russian Doll”. Drugim z operatorów został James Friend. On akurat nie pracował jeszcze z Headland, ale z kolei ma doświadczenie z Lucasfilm, bo kręcił serial „Willow”.

Zdjęcia do „The Acolyte” powinny potrwać do maja przyszłego roku. Może przy okazji Celebration zostanie zasugerowana data premiery. Najwcześniejszy termin to druga połowa 2023, ale całkiem prawdopodobne, że będzie to następny rok.
KOMENTARZE (8)
Loading..