TWÓJ KOKPIT
0

Akolita

Kolejne plotki o „The Acolyte”

2022-08-23 22:13:05

Czas na kolejne plotki o „The Acolyte”, niestety dość zdawkowe. Po pierwsze podobno znamy kolejną lokację w której ma być kręcony serial. To dalej Szkocja, ale tym razem Rannoch Moor.A przechodząc do spoilerów, których źródłem ponownie jest Aesokas. Tym razem mamy kilka informacji o Lordzie Sithów, określanego kryptonimem Paul. Będzie to biały mężczyzna po pięćdziesiątce o siwych lub białych włosach. Tu wiele informacji się powtarza, z tym co słyszeliśmy wcześniej, czasem tylko dochodzą szczegóły. Wiemy, że będzie bogaty, będzie handlował bronią, ale zobaczymy także jego czerwony miecz świetlny. Ale Aurę też widział na szkicach z czerwonym mieczem świetlnym.

Natomiast Akolici mają eksplorować jakieś świątynie na różnych planetach, ruiny użytkowników Mocy, ale to już będzie gdzieś po trzecim odcinku. Jedna z nich ma przypominać trochę planetę Zeffo z „Jedi: Upadłego zakonu”.

Kolejna ciekawostka to planeta Muunów, Scipio ma się pojawić w serialu. Śnieżna planeta z górami i wysokimi miastami z jakimiś mackami i dachami w kształcie dzwonów. Dość podobne do tego, co pokazano w „Wojnach klonów”.

Jeszcze jedna z planet ma mieć nazwę lub kod – Changbai.

Miejmy nadzieję, że na D23 Expo usłyszymy coś oficjalnie o projekcie.
KOMENTARZE (3)

Akolita

Zdjęcia do „The Acolyte” ruszą za kilka tygodni

2022-08-10 19:01:13

Mamy kolejną porcję informacji na temat „The Acolyte” od źródła Aesokas. Wciąż trudno potwierdzić jego wiarygodność, w każdym razie, cały czas nadaje.

Najciekawszą informacją jest status serialu. Otóż tym razem będziemy mieć łączone ujęcia z Volume (Stagecraft) oraz nakrywane na lokacjach. W ciągu kilku tygodni / miesiąca, mają zacząć zdjęcia z użyciem Stagecrafta, podczas gdy na lokację wyruszą na przełomie października – listopada. Jedną z lokacji, którą rozważają jest szkockie Ciathness (północ), ale bez podania szczegółów. Zdjęcia potrwają do maja w Shinfield Studios, Reading.

W sieci pojawiły się także informacje o konceptach. Podobno możemy oczekiwać jakiejś piramidy Sithów w stylu Malachore z czerwonym połyskiem. Zaś na lodowej planecie zobaczymy śnieżycę.

Kwestia Plagueisa w chwili obecnej zamieniła się teorię fanowską. Jak wiemy, jednym z bohaterów ma być generowany komputerowo obcy, którego określa się kodem Penn. Więc spekulacja zakłada, że to właśnie Penn mógłby okazać się Plagueisem. Na razie to jednak wróżenie z fusów.Z bardziej oficjalnych rzeczy, Amandla Stenberg, odtwórczyni głównej roli, przyznała, że Lucasfilm przyszedł do niej z ofertą udział u w tym projekcie i od razu właściwie mieli ją w głowie. To zdumiało młodą aktorkę. Obecnie Amandla szykuje się do roli, uczy się kung-fu, przygotowuje do przeprowadzki do Wielkiej Brytanii, no i czyta, ogląda i stara się oddychać „Gwiezdnymi Wojnami”. Twierdzi, że musi się zagubić w swojej pracy, ale traktuje ją jako błogosławieństwo, które ją spotkało.

Jednocześnie przyznała, że z projektem jest związana już od dłuższego czasu. Plotki na temat jej udziału słyszeliśmy jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero teraz, na San Diego Comic Con, pozwolono jej oficjalnie ujawnić swój udział.Liczymy, że więcej na temat „The Acolyte” dowiemy się na D23 Expo, wliczając w to datę premiery na Disney+. Spekuluje się, że może to być późny 2023 lub wczesny 2024. Najnowsze określenie serialu to gwiezdno-wojenne „Igrzyska śmierci”.
KOMENTARZE (5)

Akolita

Kolejne spoilery do „The Acolyte”

2022-08-06 09:49:26

W sieci pojawiły się kolejne spoilery do serialu „The Acolyte”. Ich źródłem w dużej mierze wciąż jest Aesokass, ale nie tylko. Pomaga mu inne źródło, czyli MSW. Jak w przypadku poprzednich, wiarygodność Aesokassa musi być dopiero sprawdzona, ale jeśli nie chcecie znać przecieków, to lepiej przestać czytać.Pierwsza część tych doniesień znajduje się tutaj.

Paul wzbudził pewne kontrowersje i mnóstwo spekulacji. Skoro to Lord Sithów, zaczynający się na literę „P” to na pewno jest to Plagueis. To można było przeczytać w sieci. Źródła jednak stanowczo dementują tę pogłoskę. To inna postać. To Sith, który chyba nikogo nie lubi. Jest bogatym handlarzem broni i sprzedaje broń w wiosce Aury, żeby wieśniacy mogli odeprzeć atak. To biały, ludzki mężczyzna.

Jeśli chodzi o Plagueisa, to jednak odpowiedzialni za przecieki nie powiedzieli jeszcze wszystkiego. Zobaczymy, może się pojawi jeszcze.

Zobaczymy scenę w której Aura i Miri (jej siostra) płyną łodzią i starają się śpieszyć do swojej wioski, widząc jakiegoś potwora.

W drugim odcinku obcy ponownie zaatakują wioskę, ale tym razem mieszkańcy będą mieli już broń zakupioną od Paula. Paul, Aura i Theo walczą z obcymi, ale Theo polegnie.

Po śmierci Theo Aura wpada w furię Mocy i morduje obcych. Ale nie robi tego przy dzieciach w wiosce. Gdy przybywa do wioski, są już tam (w końcu) Jedi, ale są pojmani przez Paula. Paul rozkazuje Aurze ich zabić i zabrać ich miecze świetlne.

Jedną z tych Jedi jest Melody, która ma ważną rolę do odegrania w dwóch pierwszych odcinkach. Jest padawanką. Zaprzyjaźnia się z Miri. Jest też już całkiem dobrze wyszkolona, gdy Paul ją pojmał. No i potem kazał Aurze ją zabić.

Pojawił się też opis planety o kodowej nazwie Pióro. To dom olbrzymich przypominających robaki potworów. Możliwe, że mają wspólną świadomość, jak Geonosjanie. Żyją w wysokich górach pokrytych dziurami.

Miejmy nadzieję, że przy okazji D23 dowiemy się czegoś więcej o serialu Leslye Headland. Obecnie oczekujemy go gdzieś w 2023.
KOMENTARZE (9)
Loading..