TWÓJ KOKPIT
0

The Acolyte

Leslye Headland o „The Acolyte”

2023-11-28 20:44:35

Sezon strajków się skończył, powoli wracamy do regularnych plotek o kolejnych produkcjach Disneya. Dziś zaczniemy o „The Acolyte”. I tu są trzy różne wieści. Za pierwszą odpowiada MSW. Ich zdaniem „The Acolyte” może być kolejną produkcją, którą zobaczymy na Disney+. Głównie wynika to z faktu, że „Skeleton Crew” zostanie przesunięte, a „Andor” wciąż wymaga ukończenia. Cóż, trudno stwierdzić wiarygodność tej pogłoski. W każdym razie wszystkie trzy wspomniane seriale powinny trafić na Disney+ w przyszłym roku.Druga pogłoska mówi, że prace nad drugim sezonem już trwają. Z tym, że tu także możemy mieć do czynienia z przypuszczeniami, bowiem już wcześniej sugerowano, iż serial będzie miał kilka sezonów. Drugi, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pewnie pojawi się w 2026 (o ile zostanie zamówiony).

Kolejne plotki pochodzą jakoby od samej Leslye Headland, która trochę poowiadała o serialu. Po pierwsze wizualnie ma on przypominać „Mroczne widmo”. Co akurat niespecjalnie dziwi. Po drugie, jedną z zasadniczych inspiracji dla fabuły, było zdanie Obi-Wana Kenebiego z „Nowej nadziei”, mówiące, że Vadera uwiodła Ciemna Strona Mocy. To uwiedzenie, skuszenie jest dla Headland bardzo ważne i to coś, co chciała pokazać. W serialu mamy zobaczyć młodych bohaterów, którzy mają mieć jakiś problem, a Sithowie podpowiedzą im nieszablonowe rozwiązanie. I tu dochodzimy do najciekawszego. Inspiracja gwiezdno-wojenna to jedno, ale Leslye kazała młodym odtwórcom obejrzeć jeden film, gdy się do tego przygotowali. To „Podziemny krąg” Davida Finchera.

Headland zapowiedziała ponadto, co najmniej jedną bitwę myśliwców. Nie wchodziła w szczegóły. Tu pojawiają się sugestie fanowskie, że mogą się pojawić myśliwce typu Vector, Alpha, może jakieś w stylu N-1. Ale to jak zwykle już spekulacje, może być przecież zupełnie coś nowego.

Wciąż nie wiemy kiedy pojawi się „The Acolyte”, wciąż czekamy na zwiastun. Miejmy nadzieję, że niebawem coś ruszy się w temacie kolejnych produkcji Lucasfilmu i zaczną nas zalewać informacjami.
KOMENTARZE (12)

The Acolyte

Pełna lista scenarzystów „The Acolyte”

2023-11-02 16:47:44Na stronie Amerykańskiej Gildii Scenarzystów zamieszczona została pełna lista nazwisk osób piszących scenariusze do odcinków serialu „The Acolyte”. Wśród scenarzystów znalazło się kilka dobrze znanych nam już nazwisk, ale jest parę kompletnie nowych osób. Sezon rozpocznie się od odcinka napisanego (i wyreżyserowanego również) przez samą showrunnerkę serialu Leslye Headland. Pozostałe osoby również pełnią dodatkowe role przy powstawaniu tego serialu. Każdy z nich, poza tworzeniem scenariusza jest współproducentem, odpowiadającym za dodatkowe aspekty, więc Leslye stworzyła tu silny współpracujący ze sobą zespół, zamiast dobrać zadaniowców. Przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać, aby zobaczyć jak wyszły efekt pracy tej grupy, gdyż serial ukaże się dopiero w przyszłym roku.

  • Epizod 1: Leslye Headland
  • Epizod 2: Jason Micallef & Charmaine DeGraté
  • Epizod 3: Jasmyne Flournoy & Eileen Shim
  • Epizod 4: Claire Klechel & Kor Adana
  • Epizod 5: Kor Adana & Cameron Squires
  • Epizod 6: Jason Micallef & Jocelyn Bioh
  • Epizod 7: Charmaine DeGraté, Jen Richards & Jasmyne Flournoy
  • Epizod 8: Jason Micallef

KOMENTARZE (13)
Loading..