TWÓJ KOKPIT
0

The Acolyte

Zwiastun „The Acolyte” wielkim sukcesem

2024-03-26 18:48:49

Wygląda na to, że zwiastun „The Acolyte” okazał się być wielkim sukcesem w internecie. W ciągu pierwszych 24 godzin został wyświetlony 51,3 miliona razy. Tym samym pobił rekordy ustanowione przez poprzednie seriale Lucasfilmu.Tymczasem mamy kilka ciekawostek o seriali, z kilku różnych wywiadów i wypowiedzi. Leslie Headland wspomniała, że bardzo zależało im na tym, by w serialu ukazać Coruscant, które w nim jest mocno zbieżne z tym, co było w prequelach. Starali się zachować stylistykę, jednocześnie zapewniając, że całość będzie wyglądała na używaną. Ogólnie zdaniem twórczyni serial mocno inspiruje się prequelami jeśli chodzi o stylistykę. Choćby fakt, że jest tu sporo Jedi, acz jeszcze nie jest to ten poziom, który widzieliśmy w „Ataku klonów”.

Także „Wojny klonów” inspirowały serial „The Acolyte”. W szczególności istotne były Siostry Nocy. Te co prawda nie pojawiają się w tej formie w „The Acolyte”, ale Asajj Ventress miała spory wpływ na to co zobaczymy w serialu. Warto rzucić okiem na odcinek The Wrong Jedi z „Wojen klonów”, inspiracje tutaj są bardzo podobne.

Zobaczymy sporo innych nawiązań, a to do „Wojen klonów”, a to do „Powrotu Jedi”, nie mówiąc o tym, że pojawi się kantyna. Będąc fanem „Gwiezdnych Wojen”, jak twierdzi Headland, nie można sobie odpuścić takich mrugnięć.

Mówiąc o możliwej kontynuacji, Headland stwierdziła, że dla niej cały sezon ma być jedną spójną historią. Nie chce zostawić widza na emocjonalnym rozdrożu, ale jest już innego zdania jeśli chodzi o narrację. Od początku myślała o serialu, który będzie miał wiele sezonów, ale zobaczymy, co z tego wyniknie. Więc jeśli ruszą pracę nad drugim sezonem, to będą one przebiegać bardzo szybko, bo mają sporo gotowych pomysłów.

Leslye potwierdziła również, że jedna ze scenarzystek, nie widziała wcześniej „Gwiezdnych Wojen”. Headland zależało by mieć różne perspektywy. To Headland odpowiada za zgodność pomysłów z „Gwiezdnymi Wojnami” i ona ostatecznie nadaje kształt serialowi.

Headland mówiła także, że czerpie inspirację z różnych źródeł, wliczając to Expanded Universe. Jecki jest pół człowiekiem, pół Theelin. Ale zobaczymy też takie postaci jak Jedi z rasy Zygerrian oraz jeszcze jedną rasę z EU o której na razie Headland nie chce wspominać.

Tajemniczo mówi też o tym, że zwiastun wcale nie pokazuje tego, o czym jest serial. Mówiła za to, że jeśli chodzi o świat, bliżej będzie mu temu co jest w „The Mandalorian” z tymi wszystkimi obcymi, a jeśli chodzi o narrację bliżej ma mu być do „Andora” i ona ma nadzieję, że końcówka dostarczy godny finał. Odcinki mają mieć koło 30 minut, jedne mogą być ciut dłuższe, inne krótsze. Finał ma być bliski 40 minutom.

My na premierę serialu musimy poczekać do czerwca.
KOMENTARZE (27)

The Acolyte

Małe co nieco o postaciach z „The Acolyte”

2024-03-20 17:27:39

Wczoraj zadebiutował zwiastun “The Acolyte”. Przy tej okazji oficjalna zdradziła kilka informacji na temat bohaterów, przede wszystkim przedstawiła ich w databanku, z dość zdawkowymi opisami. Kilka rzeczy już wiedzieliśmy, ale sporo tu nowości.

Mea (Amandla Stenberg) – wiemy tylko, że znajdzie się w samym centrum tajemnicy do rozwikłania, dokładnie w środku konfliktu w sposób dość niespodziewany.Sol (Lee Jung-jae) – mądry, poważany i potężny mistrz Jedi, silny Mocą, którym jednak targa emocjonalny konflikt.Indara (Carrie-Anne Moss) – mistrzyni Jedi o wielkim potencjale fizycznym i umysłowym.Kelnacca (Joonas Suotamo) – samotnik Jedi z rasy Wookieech.Vernestra „Vern” Rhow (Rebecca Henderson)– Jedi znana z „Wielkiej Republiki”, tu spotykamy ją w miejscu, gdy odcięła się od zakonu i zajmuje się samouleczeniem.Yord (Charlie Barnett) – właściwie to Yord Fandar. Rycerz Jedi i strażnik świątyni. Stara się wykazać, a przy tym mocno przestrzegać reguł. Bycie Jedi niczym z pośrednika zaciemnia jego umysł.Jecki (Dafne Keen) - właściwie to Jecki Lon. Padawanka mistrza Sola. Spokojna i zachowująca się bardziej dojrzale niż wynikałoby to z jej wieku.Qimir (Manny Jacinto) – były przemytnik a obecnie handlarz, który handluje nietypowymi rzeczami i uwielbia luksus.Matka Aniseya (Jodie Turner-Smith) – przywódczyni sabatu wiedźm, która ceni swoją niezależność, władzę ale również przetrwanie jej wiary.Ponadto Dean Charles Chapman to mistrz Torbin, ale o nim oficjalna na razie milczy.

Serial „The Acolyte” zobaczymy już w czerwcu na Disney+. 4 czerwca zadebiutują dwa pierwsze odcinki.
KOMENTARZE (10)

The Acolyte

Oficjalny zwiastun „The Acolyte”

2024-03-19 16:19:02

Przed chwilą zaprezentowano oficjalny zwiastun nowego serialu Star Wars o tytule „The Acolyte”. Serial swoją premierę będzie miał na platformie Disney+ 4. czerwca 2024, a jego showrunnerką jest Leslye Headland.Wczoraj mogliśmy zobaczyć również jak będzie wyglądał pierwszy plakat do tej produkcji, zapowiadając wyjście zwiastuna. A dzisiaj zaprezentowano główny plakat promocyjny.Temat na forum.
KOMENTARZE (47)

The Acolyte

Plakat do „The Acolyte”

2024-03-18 17:16:22

Dziś oficjalna zaprezentowała plakat do serialu „The Acolyte”, przy okazji potwierdziła też jego premierę. Będzie to 4 czerwca 2024. To jednak nie wszystko, oficjalny fanpage wrzucił plakat z krótką informacją – „The Acolyte”. Jutro. Czyżby czekał nas zwiastun?Jeśli wierzyć informacjom, to zwiastun (ten sam, który prezentowano na Celebration) niedawno był pokazywany niektórym dziennikarzom. Promocja serialu powinna powoli się rozkręcić. O tym wspominał też Cryptic HD QUALITY, który zasugerował, że jakiś fragment powinniśmy dostać 4 maja, przy okazji premiery „Mrocznego widma” w kinach (i jego zdaniem też pozostałych 5 filmów sagi Lucasa). Ma to być coś w stylu zajawki, albo czegoś, co ma ściągnąć ludzi do kin, jako dodatek.

Działają też już oficjalne konto „The Acolyte” na Instagramie oraz X.

Wg opisu „The Acolyte” to śledztwo w sprawie szokującej serii zbrodni postawi uznanego mistrza Jedi (Lee Jung-jae) przeciwko niebezpiecznej wojowniczce z jego przeszłości (Amandla Stenberg). Wraz z kolejnymi wątkami, podróżują mroczną ścieżką, gdzie złowrogie siły zdradzą im, że nie wszystko jest tym, czym wydaje się być...

Ponadto w serialu występują: Manny Jacinto, Dafne Keen, Charlie Barnett, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Dean-Charles Chapman, Joonas Suotamo i Carrie-Anne Moss. Za serial odpowiada Leslye Headland, która jest także współproducentką. Inni producenci to: Kathleen Kennedy, Simon Emanuel, Jeff F. King, Jason Micallef, Charmaine DeGraté, Kor Adana, Rayne Roberts i Damian.
KOMENTARZE (24)

The Acolyte

Zwiastun „The Acolyte” podobno blisko

2024-03-07 17:26:56

W sieci na X użytkownik Cryptic HD Quality zamieścił dwie informacje dotyczące serialu „The Acolyte”. Jako źródło Cryptic ma średnią wiarygodność, ale też obie informacje, które podał, są właściwie łatwe do zgadnięcia, jak i pewnie szybkiego zweryfikowania. Więc oczywiście w takim przypadku trudno mówić o wiarygodności, tę Cryptic dopiero buduje.

Pierwsza informacja jest dość oczywista. Zwiastun „The Acolyte” jest przygotowywany. Biorąc pod uwagę, że mamy marzec, a premiera planowana jest na czerwiec, kampania musi ruszyć niebawem. Niezależnie czy to domysł, czy przeciek, jedyne co w tej informacji może być nieprawdziwe to fakt, że zwiastun może (a jeden na pewno był) być już gotowy.

Druga informacja jest ciekawsza. Crypitic twierdzi, że odcinki serialu będą miały różną długość i mają pozostać w normie Disney+. Czyli pewnie gdzieś 30 – 45 minut, a nie każdy po godzinie. Choć oczywiście na kilka miesięcy przed premierą, pewne rzeczy mogą się zmienić, ale nie sądzimy, by aż tak bardzo.

Na razie pozostaje nam czekać na kampanię reklamową „The Acolyte”. Ekipa Leslye Headland podobno już czeka na to by móc wrócić do pokoju scenarzystów i na dobre zacząć pracę nad drugim sezonem. Ale na to, potrzebne jest zielone światło.
KOMENTARZE (5)

The Acolyte

Amandla Stenberg o postrzeganiu Jedi i Mocy w „The Acolyte”

2024-03-02 16:15:34

Amandla Stenberg udzieliła dość ciekawego wywiadu magazynowi Magazine C, w którym znalazło się całkiem sporo ciekawostek o produkcji „The Acolyte”. Jest też krótki filmik (poniżej).

Opowiedziała tam o swoim spotkaniu w sprawie roli z Leslye Headland. Ta pokazała jej szkice koncepcyjne do serialu, a na nich wszędzie twarzą głównej postaci była Amandla. Leslye stwierdziła tylko, że pracuje nad tym już jakieś trzy lub cztery lata i nie ma pojęcia, co się stanie, jeśli Amandla tego nie weźmie. Taka delikatna presja, choć Leslye powiedziała, że właśnie „presji nie ma”. Ale Stenberg przyjęła te rolę.

Amandla mówiła także, że gdy kręcili serial odczuwała całkiem sporo niepokoju, głównie dlatego, że ten serial jest obciążający i wymagający dla aktora, w pewien nienormalny sposób. Podobnie jest z kwestiami gwiezdno-wojennymi, to serial, który dzieje się w okresie pokoju, przynajmniej teoretycznie, ale też okresie w którym olbrzymią rolę odgrywa instytucja (czyli zakon Jedi). Pojmowanie Mocy jest bardzo dogmatyczne. To co zdaniem Stenberg serial chce pokazać, to jak instytucja ma jedną wizję jak korzystać z Mocy, podczas gdy tak naprawdę widzimy sporo różnych perspektyw. To powoduje, że stawiane są pytania, na które serial stara się odpowiedzieć. Z jednej strony ma więc honorować etos oryginalnych „Gwiezdnych Wojen”, z drugiej w pewien sposób rzucać mu wyzwanie. Całość przy tym jest bardzo harmoniczna zdaniem aktorki.Amandla mówiła też, że dorastała jako fanka fantastyki i SF, więc dla niej „Gwiezdne Wojny” to coś wspaniałego. Jej ulubiona postać to Padme. Właśnie dlatego przebrała się w jej kostium podczas Celebration, gdy po raz pierwszy oficjalnie rozmawiali z fanami o „The Acolyte”. Mówiła też, że takim dobrym wujkiem Jedi w jej życiu jest Spike Lee.

„The Acolyte” powinien zadebiutować na Disney+ w czerwcu. Na razie czekamy kiedy pojawi się zwiastun.
KOMENTARZE (15)
Loading..